Kaip atrodo programuotojo darbas? Ar aš galėčiau tapti profesionaliu programuotoju? Kodėl dažnas renkasi šią profesiją? Tokie ir panašūs klausimai neretai kylą pradedantiesiems programuotojams, tačiau tik nedaugelis žino, kur rasti atsakymus. Dėl šios priežasties pakalbinome Redą Maumevičienę (CEO/ Consultant, ,,Personalo konsultacijų grupė“), kuri kasdien savo darbe konsultuoja įvairias IT kompanijas, ieškančias darbuotojų bei naujų komandos narių.

Ar verta rinktis programuotojo profesiją? Kodėl? – paklausėme Redos

Karjeros kelią rinktis patarčiau atsižvelgiant į asmenines savybes, polinkius ir pomėgius, o ne į tai, kokia sritis šiuo metu populiari ar tai, ką renkasi kiti. Jums, o ne šeimos nariui ar draugui reikės į pasirinktą veiklą/sritį gilintis kasdien ir su ja gyventi. Rinkitės tą sritį, kuria domitės natūraliai, sekate naujienas, apie ją skaitote. Tik natūraliai, ,,iš pašaukimo“ pasirinktoje srityje, kuri jus įtraukia, kuria negalėdamas užsiimti jaustumėtės nelaimingas, galite tikėtis sėkmingai augti ir jausti gyvenimo balansą.

Kokias nurodytumėte tris programuotojo savybes, kurias darbdaviai nurodo kaip pačias reikalingiausias, arba kokio darbuotojo dažniausiai ieškoma?

Tiesa ta, kad dabar programuotojas renkasi darbdavį, o ne atvirkščiai. Rinkdamasis ,,Junior“ lygio programuotoją, darbdavys natūraliai tikisi, kad tai žmogus, kuris ,,gyvena“ šia sritimi, yra jos fanas, turi tvirtus programavimo pagrindus ir siekia tobulėti savo srityje.

Kokie trys pirmieji žingsniai norint gauti programuotojo darbą?

Apsisprendęs, kad nori dirbti programuotoju, būsimasis specialistas turi turėti tvirtus programavimo pagrindus, kuriuos gali pademonstruoti nuosavo portfolio pagalba (turėti pademonstravimui nesudėtingų darbų sąrašą), pasirengęs CV, kuriame būtų aiškiai matomi turimi įgūdžiai bei motyvacija dirbti šį darbą ir daug atkaklumo bendraujant su potencialiais darbdaviais.

Kokios dažniausiai daromos klaidos ieškantis programuotojo darbo?

Kaip vieną didesnių pradedančiojo programuotojo klaidų įvardinčiau tvirtos motyvacijos pademonstravimo potencialiam darbdaviui trūkumą siekti karjeros/tobulėjimo pasirinktoje srityje ir motyvacijos stengtis praradimą išsiuntus 3 ar 5 CV ir nesulaukus teigiamo atsakymo.

Kas, jūsų manymu, programuotojo darbe yra sunkiausia? O kas lengviausia?

Kai karjeros kelias yra pasirenkamas ,,iš pašaukimo“, į kylančius sunkumus dažniausiai yra žiūrima kaip į galimybę tobulėti.

Tikimės, jog šie atsakymai į dažnai užduodamus klausimus padės studentams tobulėti bei siekti karjeros programavimo srityje. O jei manai, kad tavo karjeros ,,pašaukimas“ yra programuotojo darbas – tuomet Kaunas Coding School drąsiai gali tau padėti šį ,,pašaukimą“ įgyvendinti! Prisijunk prie mūsų komandos!