Absolventų atsiliepimai

Pristatome baigusiųjų „Vilnius Coding School“ ISTORIJAS.

Mūsų absolventai ateina mokytis iš įvairiausių sričių. Tai – buvę inžinieriai, draudimo brokeriai, bankų darbuotojai, dizaineriai,  taip pat, įmonių vadovai, verslininkai. Kaip rodo patirtis, buvusi specialybė – ne kliūtis pradėti mokytis programuoti.

Čia galite perskaityti mūsų mokymus sėkmingai baigusių žmonių atsiliepimus ir jų patirtį lankant VCS. 

Daugiau studentų atsiliepimų  ir  Kitos sėkmės istorijos  

Voldemaras Ruščiauskas

Voldemaras Ruščiauskas

 

VOLDEMARAS: Prieš mokymus daugiausiai dirbau su pardavimais viskas sekėsi gana neblogai, tačiau kilo noras išmokti programuoti, tiesiog taip nusprendžiau, visiškai spontaniškai. Pagalvojau, kad noriu išmokti tokio amato, kurio darbinės priemonės būtų arčiausiai širdies ir rezultatas teiktų apčiuopiamą naudą. Nuo pat vaikystės mėgau techniką, ypač kompiuterius, todėl apsisprendimas nebuvo sudėtingas. Pradėjau ieškoti, kur galėčiau mokytis, ir atradau „Vilnius Coding School” mokyklą, o po 2 mėnesių - pradėjau mokytis. JAVA mokymai buvo iš anksto apgalvotas sprendimas. Ilgai galvojau, kur save įsivaizduoju, kokia programavimo kalba man patinka. Pasidaręs namų darbus, pasidomėjęs įvairiomis OOP kalbomis išsirinkau būtent JAVA mokymų kursą. Iš pradžių galvojau, kad užteks tik JAVA mokymų, bet greitai supratau, kaip visa tai yra platu ir pasirinkau dar ir Android’o kursus, o JAVA WEB’ui mokytis pradėjau jau būdamas „Alna Software” praktikantu. Šiuo metu didžiąją laiko dalį atiduodu programavimui, nes mokytis ir tobulėti - tikrai yra kur.

 „Alna Software“, mano gyvenime atsirado „Vilnius Coding School“ dėka. Pokalbis dėl praktikos buvo gana intensyvus, tačiau jaukus. Vieni svarbesnių kriterijų, į kuriuos atsižvelgta, buvo noras mokytis ir motyvacija. Kai tokia plati sritis, reikia įdėti labai daug darbo, nuolat save skatinti ir mokytis. Labai džiaugiuosi, kad “Alna” pasirinko mane, nes čia – puiki vieta toliau mokytis, tobulėti ir dirbti su dideliais projektais. Gaunu daug žinių, o ir kolegos labai daug padeda. Be jų pagalbos būtų sudėtinga įsilieti į svarbius darbus ir kuo greičiau tapti naudingu įmonės darbuotoju.

Šiuo metu dirbu su projektu, kuriam skiriu visą darbo dieną, o vakarais sėdu mokytis. Kitaip tariant, darau namų darbus. Programavimo WEB’ui technologinė sritis labai plati, todėl privalau nuolat mokytis ir tobulėti. Matau šalia savęs sėdinčius tokius pat žmones, kurie irgi kažkada pradėjo nuo nulio, o dabar yra tikri savo srities profesionalai. Kai kurie jų - persikvalifikavę ir sėkmingai integravęsi darbo rinkoje. Žiūrint į tokius pavyzdžius supranti, kad gyvenime daug kas įmanoma.  Čia nėra kažkokių stebuklų, viskas žmonių rankomis padaryta, tik reikia noro ir pastangų.

Abejojantiems ar verta mokytis ir siekti tikslo tapti programuotoju – patarčiau nedvejoti. Aš pats neturėjau jokių abejonių, dėl to ir sekėsi. Net ir kursuose pasitaikė nemažai neapsisprendusių studentų, bet kur jie yra dabar? Greičiausiai ten pat, kur ir buvo prieš ateinant į studijas. Programavime kaip ir bet kurioje gyvenimo srityje, jei jauti aistrą kažką darydamas ir nuoširdžiai dirbi – anksčiau ar vėliau rasi savo vietą po saule.

Pagal išsilavinimą esu biologas. Paskutinius 5 metus dirbau valstybės tarnautoju Aplinkos apsaugos agentūroje. Tačiau esu išbandęs įvairiausių darbų - nuo pardavėjo konsultanto iki darbo logistikos srityje. Turiu pasakyti, jog programavimas iki pradedant 6 savaičių mokymus „Vilnius Coding school” nebuvo visiškai naujas dalykas - savarankiškai bandžiau mokytis programuoti Coursera ir EdX platformose. Pirmas kodo eilutes BASIC'u vedžiau dar turbūt 1990 metais kompiuteryje ZX Spectrum. Be to, savo kasdieniniuose darbuose, stengdavausi kiek įmanoma pritaikyti programavimo žinias - automatizuoti besikartojančius, nuobodžius dalykus. Pamažu atėjo supratimas, jog šitie papildomi dalykai patinka labiau nei pagrindinė veikla, pradėjau galvoti, jog norėčiau pakeisti profesiją.
 
Prieš imantis keisti pagrindinę veiklą, norėjosi kažkokių labiau formalizuotų mokymų, ne vien „tutorial'ų“ ar kursų internete. Tuo pačiu tikėjausi ir įvertinti savo galimybes prieš naujo darbo paieškas. Įdomu buvo pabendrauti ir su lektoriais - tikrais programuotojais, išgirsti jų įžvalgas apie programuotojo darbo kasdienybę. Todėl, kai internete pamačiau „Vilnius Coding School“ skelbimą, susisiekiau su mokykla pasirašiau sutartį ir laukiau mokymų. 6 mokymo savaitės praėjo labai greitai ir nors laikotarpis sutapo su „karštu“ periodu tuometiniame darbe, kursuose po darbo atsigaudavau. Galiu tikrai pasakyti, jog laukdavau vakaro ir paskaitų pradžios.
 
Kursų metu labai patiko Java modulis ir buvau apsisprendęs toliau gilintis būtent į Java subtilybes, ieškoti būtent šios kalbos praktikos pozicijos. Gavosi šiek tiek kitaip. Dabar programuoju ir toliau mokausi .NET ir C# kalbą. Tenka prisiliesti prie SQL ir Javascript. Dabar manau (nors daug kas gali ir nesutikti), jog programavimo kalbos skiriasi detalėmis, o principai, bent jau tos pačios paradigmos programavimo kalbų grupėje, tie patys. Pvz. C# ir Java man labai panašios programavimo kalbos. Kiekviena programavimo kalba turi savo pritaikymą ir nereiktų atsisakyti praktikos ar pirmo darbo, jei kalba ar technologijos neatitinka įsivaizduojamų lūkesčių. Pavyzdžiui, prieš pradedant darbą „Alna Software“ turėjau pokalbių ir užduočių su kitomis įmonėmis buvo ir PHP, Javascript, Scala. Pastebėjau, jog kažkokių specifinių dalykų būdingų tai kalbai kaip, pavyzdžiui, sintaksė galima išmokti per savaitgali, o principai „design pattern'ai“, visur bus panašūs, viena kalba galima patogiau ir saugiau padaryti vienus dalykus, kita – kitus. Kitas dalykas gilinimasis į subtilybes – čia neužteks nei savaitgalio nei pusmečio, apskritai nesu tikras ar kažkada galima pasakyti jog „Išmokau programuoti x kalba“.
 
Ir praktikos ir dabartinę darbo vietą radau padedamas „Vilnius Coding School“. Tikrai pagelbėjo tiek patarimai, tiek tiesioginiai mokyklos kontaktai su darbdaviu. Prieš pat pradedant dirbti, kildavo daug įvairių minčių – ar teisingas pasirinkimas mesti darbą kuriame klostėsi visai neblogai ir pradėti visiškai naują veiklą, ypač kai turi šeimą, paskolą ir dar visokiausių įsipareigojimų. Čia reikalingas ir psichologinis nusistatymas – supratimas jog kažko naujo išmoksti tik tuomet kai išeini už savo komforto zonos ribų. Ir kuo toliau už tos zonos ribų nueini, tuo daugiau išmoksti ir nebegalvoji kas bus jei nepavyks, o pradedi galvoti ką reikia daryti, jog pavyktų geriau.
 
Todėl jei kas nors nori bandyti keisti kvalifikaciją tikrai nematau priežasčių to nedaryti. Kita vertus nėra stebuklų – kiek darbo įdedi tiek gauni atgal. Jau ir anksčiau girdėdavau, o dabar pats įsitikinau, jog pasirinkus programuotojo karjerą mokytis reikia visą laiką. Ne vien dėl to, jog IT sritis nuolat keičiasi, bet ir dėl pačio programuotojo įgūdžių išlaikymo – labai sunku prisiminti ką darei prieš 3 mėn. Jei su tuo pastoviai nesusidūrei. Mano patarimas būtų susigalvoti kažkokį projektą – ar tai būtų web aplikacija, ar svetainė, ar kažkoks įrankis ir dirbti prie jo tobulinimo. Labai puiku jei turėtumėte žmogų, kurio galėtumėte paklausti ar tiesiog pasikalbėti apie programavimą. Beje, „Vilnius Coding School“ dėstytojai net ir pasibaigus mokymams neatsisakydavo paaiškinti jei kažkas buvo neaiškaus.
 
Norite programuoti? 6 savaičių pradedančiųjų mokymai – ne tik puikus būdas ne tik pabandyti kelias kalbas ir išsirinkti kur tobulėti toliau, bet ir galimybė pradėti programuotojo karjerą. Po mokymų padedame rasti praktikos vietą IT įmonėje. 
 
Tomas Smilgius

Tomas Smilgius

 

Vytautas Maselskis

Vytautas Maselskis

 

Mūsų studentas VYTAUTAS sėkmingai baigė tinklalapių kūrimo mokymus ir šiuo metu dirba front-end programuotoju įmonėje „Evo media“. Kviečiame paskaityti Vytauto istoriją apie savęs paieškas, sprendimą mokytis programuoti ir darbą IT įmonėje.

VYTAUTAS: Dar mokykloje pradėjau šiek tiek domėtis kompiuteriais, „Photoshop” programa. Studijuodamas susipažinau su programavimo pagrindais, tačiau pagrindinė specialybė manęs netraukė, todėl mokslus nutraukiau. Užsiėmiau įvairiais darbais – buvau taksi operatoriumi, dirbau užsienyje. Netrukus pradėjau svarstyti, ką daryti toliau – nusprendžiau mokytis programuoti. Mokėti už studijas nebeturėjau nei galimybių, nei finansų, todėl buvau sugalvojęs dirbti ir tuo pačiu metu mokytis kursuose. Kai pamačiau, kad galiu pretenduoti į  finansuojamus tinklalapių kūrimo mokymus, nusprendžiau pasirinkti „Vilnius Coding School”.

Patys mokymai buvo naudingi, dėstytojai patyrę. Žinoma, visada norisi pasiimti kuo daugiau, tačiau per tą mėnesį įgijom tvirtus pagrindus, mus nukreipė teisinga mokymosi linkme, todėl dabar kur kas lengviau tą daryti. Mokantis savarankiškai, greitai pamatai, kad yra per daug informacijos, sunku ją aprėpti ir atsirinkti kas iš tiesų svarbu. Galima tris mėnesius praleisti mokantis dalykus, visiškai neaktualius arba aktualius tik specifinei nišai. Laiko taupymas ypač svarbus keičiant karjerą.

Labai svarbu ir įsidarbinimo niuansas. Kai bandžiau darbo skelbimus žiūrėti savarankiškai, pamačiau, kad net pradedančiojo (junior) programuotojo pozicijoje daugelis įmonių reikalauja bent dviejų metų patirties. Mokykla padėjo patekti į du darbo pokalbius, kurie pavyko gerai. Galėjau rinktis pats ir nusprendžiau eiti į „Evo media“. Man patiko, kad įmonė nėra didelė, patiko jų projektai ir man pasiūlyta front-end pozicija. Čia tikrai įdomu, bet nemažai ir darbo reikia įdėti. Šiuo metu mokausi ne tik front-end, bet ir back-end. Dirbu ir mokausi JavaScript, PHP ir begalę kitų dalykų.

Tiems, kurie norėtų, bet nedrįsta mokytis programuoti, patariu tiesiog žengti žingsnį, juk nieko blogo nenutiks. Jei pavyks – puiku, nepavyks – teks pasistengti labiau arba bent jau suprasi, kad programavimas ne tau. Argumentas, kad reikia turėti dideles matematines žinias, bei stiprų loginį mąstymą, ne visai teisingas. Taip, loginio mąstymo reikia, tačiau kompiuteris ir programos parodo, kurioje vietoje yra klaida, todėl programuotojo darbas labai palengvinamas. O išmokti galima viską.        

Svarstai pradėti karjerą programavime ir domiesi tinklalapių kūrimu?  Jei nedirbi ir nesimokai, šie kursai TAU gali būti nemokami. Daugiau informacijos: ČIA

                                                                   Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

Vienuoliktokas Robertas – puikus pavyzdys tiems, kurie dvejoja ir niekaip negali apsispręsti ar programavimas tikrai jūsų pašaukimas. Robertas sako: programavimo mokymai – puikus būdas pasitikrinti prieš studijas.
 
Robertas: Pasirinkau būtent tinklapių kūrimo mokymus (BOOTCAMP), nes man labai patiko mokymų programa. Intensyvus tempas, kelios programavimo kalbos – tai puiki pradžia programavimo pradžiamoksliui, kuri suteikia visus pagrindus. Anksčiau galvojau apie teisės studijas, tačiau programavimas pasirodė perspektyvesnis ir daug įdomesnis, be to, būdamas teisininku tiek neuždirbčiau.. 
 
Mokykloje esu toks protingas tinginys. Daug nesimokiau, tačiau pažymiai geri. Dėl to mokymuose man labiausiai patinka intensyvus tempas ir loginės užduotys su JavaScript. Šiuose mokymuose nebuvo jokios perteklinės informacijos, o ir lektoriai labai šaunūs ir patyrę. Kai pradėjau mokytis, mama sakė, kad švaistau savo laiką ir pinigus, nes man greitai gali pabosti. Tačiau mokymai baigti, įrodžiau savo, o ir mama labai patenkinta.
 
Visiškai nesigailiu paskyręs vieną vasaros atostogų mėnesį programavimo kursams. Norėjosi atostogas praleisti prasmingai, nes ilsėtis prie ežero galima ir savaitgaliais. Laisvo laiko tikrai yra, tik reikia mokėti jį protingai paskirstyti. Likusią vasarą planuoju „freelancinti“ su svetainių kūrimu, o grįžęs į mokyklą, šia veikla užsiimsiu ir toliau, nes tikrai turiu daug laisvo laiko.
 
Išbandyti programavimo mokymus yra naudinga, nes tai geras būdas pasitikrinti prieš studijas ar programavimas tikrai tavo pašaukimas.
 
Robertas Buila

Robertas Buila

 

Mantas Makelis

Mantas Makelis

 

Mantas Makelis – puikus pavyzdys tiems, kurie galvoja apie karjeros keitimą, tačiau nesiryžta žengti pirmojo žingsnio. Apsisprendęs, kad labiausiai jį traukia programavimas, Mantas atėjo į 6 savaičių Vilnius Coding School mokymus ir dar jų nebaigęs pradėjo atlikti praktiką įmonėje „Alna Software“, kurioje šiuo metu ir dirba.
 
MANTAS: Esu pakeitęs ne vieną darbą – nuo krovėjo sandėlyje iki transporto vadybininko. Darbas buvo įdomus, dirbau su JAV rinka, išmokau bendrauti su žmonėmis ir supratau, ko reikia norint būti sėkmingu. Tačiau, po kurio laiko panorau pakeisti darbovietę. Iš tiesų, supratau, kad noriu pakeisti ir specialybę, nes užsimaniau tobulėti kaip asmenybė, bet net neįsivaizdavau, ko tam reikia. Kaip tik draugas ieškojo savosios specialybės ir rekomendavo „Vilnius Coding School“ kursus. Kadangi buvau laibai daug laiko praleidęs prie kompiuterio ir nemažai suprantu ar bent jau suvokiu kaip sužinoti ir suprasti ko man reikia, pamaniau, kad reikia įšokti į šitą traukinį, kol jis dar čia, ir pažiūrėti, kur jis mane nuveš.
 
Tėvai man vaikystėje sakydavo, kad jei pasitaiko galimybė – nepražiopsok jos. Todėl, pasitaikius progai, nuėjau į pokalbį dėl praktikos vietos UAB „Alna Software“. Pokalbio metu parodžiau savo motyvaciją, norą ir, kaip mano vadovas sako, „teisingą mąstymą“. Taigi, jau ketvirtą mokymų savaitę pradėjau atlikti praktiką, o dabar šioje įmonėje ir dirbu. Čia programuoju C# kalba su .NET framework‘u ir dirbu su MS SQL duomenų baze.
 
Mano patarimas toks: kai turi bet kokį didelį tikslą, išskaidyk jį į smulkesnius tikslus, o juos – į žingsnius, kuriuos jau galėsi žengti iš lėto. Kai žinosi, kokius žingsnius reikia žengti, visas kelias bus aiškus ir nebus ko bijoti. Jeigu toks mąstymo ir elgsenos modelis nepatinka ar negali jo laikytis – programavimas ne tau, nes čia viskas nuoseklu. Jeigu dabar darbo pokalbyje paklaustų, koks mano didžiausias pasiekimas gyvenime, tai tikrai žinočiau ką atsakyti. Labai džiaugiuosi rezultatais, ryžtu ir tikėjimu savo jėgomis.
 
Manau, kad turint stiprius pagrindus, galima iškart susirasti darbą, bet asmeniškai rekomenduočiau geriau susirasti praktiką ir taip įsigyti pasitikėjimo asmeninėmis jėgomis. Praktikos metu pamatysite ir suprasite, kaip veikia IT įmonė „iš vidaus“, nes atėjus iš visiškai kitos srities, labai didelė tikimybė, kad ištiks „kultūrinis“ šokas. Man tikrai buvo šokas – pirmas kelias savaites nežinojau kaip, kur ir kas vyksta, ką žmonės kalba ar net kaip man pačiam čia ir dabar reikia planuoti savo laiką. Labai džiaugiuosi, kad tuo metu buvau neapmokamas praktikantas – mažiau streso ir atsakomybės sunkiu momentu. Dėl praktikos yra viskas paprasta – negaišk laiko apmąstymams ir kuo greičiau susirask praktiką po kursų ar netgi jų metu ir pradėk tikrąjį mokymąsi. Yra šimtai įmonių, ieškančių praktikantų, kuriuos nori paruošti įvairiems tikslams.
 
Nori paklausti paties Manto?
Parašyk jam: makelis.mantas@gmail.com
 
 
 

VERONIKA: Šią vasarą baigiau studijas Vilniaus Universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedroje. Studijų metu dirbau greito maisto restorane, nes tai buvo pelningas, gerai su studijomis suderinamas darbas. Studijos universitete buvo tikrai labai įdomios, tačiau darbas pagal specialybę netraukė. Tiesiog savęs nemačiau toje srityje, bet studijos padėjo pažinti save. Supratau, kad man patinka nuolatinis mokymasis bei tobulėjimas, o labiausiai įtraukianti veikla – loginės užduotys, sprendimų paieška.

Baigus studijas universitete pradėjau domėtis įvairiais kursais. Turėjau vieną tikslą – atrasti sritį kurioje norėčiau dirbti. Tikrai negalėčiau pasakyti, kad programavimas buvo mano vaikystės svajonė ar pomėgis. Programavimas buvo labiau spontaniška idėja. Tuo metu negalėjau įsivaizduoti nei kaip atrodo programuotojo darbo diena, nei kaip galima pritaikyti programavimą realiame gyvenime. Prieš užsirašydama į mokymus, aišku, pabandžiau mokytis savarankiškai, ne tam, kad kažko išmokčiau, o tam kad suprasčiau ar visiškai neprašausiu pasirinkdama būtent šiuos kursus. Ir man visai patiko. Loginis darbas, reikalaujantis mąstymo bei sprendimų priėmimo. Pajutau, kad galbūt tai ta sritis kur galėčiau realizuoti save, galbūt tai ta sfera, kurioje dirbdama jausiuosi būdama savo vietoje. Su ta mintimi ir nuėjau į programavimo kursus. Du mokslo mėnesiai praskriejo labai greitai – įdomios paskaitos, žingeidūs kolegos, įtraukiantys namų darbai, per kurios kartais prarasdavau laiko suvokimą. Supratau, kad būtų tiesiog puiku, jei tai galėtų tapti mano kasdiene veikla, mano darbu.

„Vilnius Coding School” baigiau 6 savaičių pradedančiųjų programuotojų mokymus. Neturėjau kažkokių prioritetų, žinojau tik tiek kad noriu dirbti „back-end“ srityje. Šiuo metu dirbu su Java ir Python. Java kalbos pagrindus išmokau mokykloje, o Python – savarankiškai darbo metu.  Turint tik programavimo pagrindus natūralu, kad paprasčiau atrodo tai ką labiausiai moki. Tačiau pereiti nuo vienos programavimo kalbos prie kitos tikrai nebuvo sunku. Kas bus toliau manau labiau priklausys nuo mano projektų.

Šiuo metu dirbu UAB „Exacaster“ jaunesniąja programuotoja.  Ką gali įmonėje veikti tik pagrindus turintis programuotojas? Ką naudingo jis gali padaryti? Tokie klausimai neretai kildavo besimokant bei ieškant darbo. Pradėjus dirbti, supratau, kad darbo bus visiems ir visada. Aš gaunu projektus, parašyti tam tikrą programą. Jos yra naudingos, tačiau nėra prioritetinės. Tad atitenka man, o ne stipresniems programuotojams.

Praktiką susiradau praėjus trims savaitėms po kursų baigimo. Iš tikrųjų tai buvo mano pirmoji išrinkta įmonė iš VCS pasiūlyto įmonių-partnerių sąrašo. Tai  buvo mano pirmasis darbo pokalbis. Po jo buvau pakviesta atlikti praktiką. Gavau savo pirmąjį projektą, o po dviejų savaičių jam sėkmingai artėjant į pabaigą, buvau įdarbinta. Parodžiau, kad programuoti man patinka, aš to noriu, o svarbiausia – galiu. Tai pat norėčiau paminėti, kad labai padėjo VCS organizuojami mokymai – CV kūrimo dirbtuvės, paskaitos apie tai, kaip pasiruošti pokalbiui. Tai suteikė užtikrintumo. Turėjau gerą CV bei daugiau mažiau žinojau ko tikėtis darbo pokalbyje.

Dabar, dirbdama IT srityje, tikrai labai džiaugiuosi, kad pasirinkau programuotojos kelia. Tikriausiai dar labai labai maža patirtis, bei mažas žinių kiekis neleidžia jaustis užtikrintai, atsipalaiduoti. Bet tai skatina mokytis toliau. Džiaugiuosi, kad pabandžiau kažką naujo, o tuo tarpu ir atradau sritį, kurioje jaučiuose būdama ten, kur man patinka. Kol dar nedirbau, kilo abejonių, ar darbas tikrai patiks, ar pavyks įsidarbinti ir ar tikrai sugebėsiu programuoti. Pabandyti vertėjo. Juk jei nepatiks, pasitraukti bus galima visada. Tačiau tai ne mano atvejis.

Pabaigai, norėčiau pasakyti, kad jeigu tik nori programuoti – visada pirmyn. Pirmiausia, tai bus labai smagūs keli mėnesiai, per kuriuos pažinsi programuoti svajojančius bei savo tikslo siekiančiais bendraminčius, susipažinsi su nuostabiu darbuotojų kolektyvu, kuris visada padės ne tik tada kai prašysi pagalbos, bet ir patys, kai tik matys, kad galėtų kažkuo padėti. Niekas negali garantuoti, kad Tu iškart susirasi darbą ir tapsi programuotoju. Man iš vienos pusės pasisekė, kad atsirado įmonė, kuri nusprendė mane įdarbinti. Labiausiai esu dėkinga savo vadovui, kuris sutiko dirbti su manimi bei turėjo be galo daug kantrybės mokydamas mane toliau. Viskas ko reikia Tau – užsirašyti į kursus, parodyti didelį norą ir susidomėjimą, įrodyti, kad gali bei truputėlio sėkmės. To ir linkiu!

Nori paklausti pačios Veronikos?
Parašyk jai: veronika.vilcinska@gmail.com
 

 

Veronika Vilčinska

Veronika Vilčinska

 

Vidmantas Gutauskas

Vidmantas Gutauskas

 

„Mintys apie programavimą atėjo dar 12 klasėje, supratau, kad noriu savo ateitį sieti su technologijomis ir paskutinį pusmetį perėjau į informatikos A lygį. Teko kažkiek savarankiškai mokytis programavimo, kad išlaikyčiau egzaminą. Viskas pavyko puikiai, tačiau nutiko taip, kad įstojau į kompiuterių inžineriją kolegijoje. Ten programavimo visiškai nebuvo, pasirodė per daug nuobodu, todėl po pusmečio mokslus mečiau.
 
Pastaruosius penkerius metus dirbau renginiuose – su kompiuteriais nieko bendro. Tačiau mintys mokytis tai, ko noriu iš tiesų, visą laiką kirbėjo galvoje. Pamenu, kartą važiuojant iš vieno renginio ir bešnekant su direktoriumi, jis man pasakė – „Turi eiti ir daryti”. Tada ir apsisprendžiau – uždariau individualią veiklą, nuėjau į Darbo biržą ir ten sužinojau apie galimybę programuoti su ES finansavimu „Vilnius Coding School” mokykloje.
 
Atėjus į mokyklą, teko laikyti testą. Nors programavimas man nebuvo visiška naujiena, vis dėlto, su kai kuriais dalykais nebuvau susidūręs, todėl sekėsi ne taip gerai, kaip tikėjausi. Bet turėjau tiek daug motyvacijos ir noro, kad projekto vadovai įžvelgė manyje potencialo – gavau dar savaitę pasiruošti testui. Mokiausi savarankiškai, skaičiau knygas ir antrą kartą viskas pavyko. Tai tik parodo, kad norint kažko pasiekti, reikia įdėti pastangų ir skirti laiko.
 
Patys mokymai tikrai patiko. Informacijos buvo daug ir įdomios – lektoriai puikiai ją perteikė. Esminis skirtumas tarp VCS lektorių ir valstybinių mokymo įstaigų, taip pat ir mokyklų, yra tas, kad su pastaraisiais sunku komunikuoti. Dažnai mokytojai jaučiasi aukščiau. Faktas – patirties jie tikrai turi kur kas daugiau, nei mokiniai, bet VCS lektoriai man patiko tuo, kad su jais galima diskutuoti, ieškoti bendrų sprendimų.
 
Darbo vietos paieškos prasidėjo nuo to, kad savarankiškai siunčiau gyvenimo aprašymus įvairioms įmonėms. Nors daugelis jų atsakė neigiamai, vis dėlto esu buvęs  5-6 darbo pokalbiuose. Priežastis, dėl kurios nedirbu nei vienoje tų įmonių yra tiek iš darbdavio, tiek iš mano pusės. Darbdaviai atsižvelgia į žmonių patirtį ar jos neturėjimą, tačiau manau, kad man kliudė ir tai, kad kolegijoje mokiausi tik pusę metų, mečiau mokslus ir dirbau su programavimu visiškai nesusijusioje sferoje, todėl į mane žiūrėjo skeptiškai. Tačiau ir aš pats, pamatęs, kad darbovietės atmosfera gąsdina, o vadovų požiūris nepriimtinas, greičiausiai būsiu linkęs darbo vietos atsisakyti.
 
Kai „Vilnius Coding School” man pasiūlė dalyvauti atrankoje įmonėje „IT Girnos” dėl programų testuotojo darbo, – iš karto sutikau. Pokalbio metu iš karto pamačiau, kad vadovo vertybės sutampa su manosiomis, atmosfera bei kolegos irgi pasirodė panašaus požiūrio. Be to, vadovas manyje įžvelgė didelį norą, todėl netrukus sulaukiau pasiūlymo prisijungti prie komandos. Šiuo metu dirbu testuotoju, man tai įdomu, tačiau turiu tikslą pereiti į visišką programavimą. Jau turiu užduotį sukurti mobiliąją programėlę, kurią netrukus pradėsiu įgyvendinti.
 
Manau, kad bandyti ir ieškoti to, kas tau patinka, niekad ne per vėlu. Tik per bandymų kelią gali atrasti, ką nori ir ko nenori veikti gyvenime. Svarbu žinoti, kad tam, kad pasiektum tikslų, reikia įdėti pastangų ir skirti laiko!“
 
Nori paklausti paties Vidmanto?
Parašyk jam: v.gutauskas90@gmail.com
 
 
 • Kiek buvai susijusi su programavimu prieš Vilnius Coding School?

Dar 2007 ruošiausi ir laikiau valstybinį informatikos egzaminą, kurį išlaikiau, bet nusprendžiau, kad nestosiu į programavimą :), o 2004 m. mokslo metus mokiausi web dizaino Natalijos Kazakovos kompiuterių mokykloje, bet toliau nėjau, nes kažkaip programavimas, linux ir pan. nesudomino tuo metu. 

 • Kodėl nusprendei programuoti? Kodėl susidomėjai programavimu?

Nes visada kompiuteriuose buvo įdomu šiek tiek daugiau, nei kad į jį kažkas sudiegia programas ir viskas, galiu naudotis bei vis kažkiek gyvenime susidurdavau bent iš toli su programavimu. 

 • Kodėl nusprendei pradėti šį kursą?

Visai netikėtai Facebook'e pamačiau pasiūlymą lankyti šį kursą ir beveik nedvejodama parašiau, tikslindamasi ar tai, kas parašyta yra tiesa. Tuo metu kaip tik nedirbau, tai nudžiugau, kad puiki proga išmokti naujų dalykų, kaip tik man įdomia tema. Buvau nusprendusi, kad reikia atgaivinti, pagylinti turimas ir įgyti naujų žinių IT srityje, tiek dėl savęs, tiek dėl galimo pranašumo darbo rinkoje.

 • Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Taip, buvo nelengva, nes tikrai nemažai informacijos per tokį trumpą laiką reikėjo įsisavinti. Informacijos kiekis, tipas per 6 savaites yra tikrai nemažas, bet įveikiamas tikrai, net neturint labai daug laiko papildomai namie pasipraktikuoti. Bei jei einant tikslingai į šiuos kursus, tai šie sunkumai nėra baisūs ar neįveikiami, nes pabaigus kursą jautiesi gerai sugebėjęs tiek išmokti.

 • Kaip manai pasikeis tavo gyvenimas po VCS mokymų?

Labai tikiuosi, kad bent dalį įgytų žinių panaudosiu, tiksliau tuo tikiu, nes net ir netapus programuotoja ir pan., šios žinios man pravers. Gal jos ir nebus naudingos pagrindiniame darbe, bet tikrai pravers papildomoje veikloje, nes turiu minčių-planų tikrai bent ties web development tobulintis šiuo metu.

 • Ką patartum žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Kad jei jau sugalvojai keisti profesiją, tai reiktų gerai pagalvoti, ką veikti, daryti tau yra malonu, patinka, "veža" ir tada sukti, keisti savo profesinę sritį ten.   

 • Dėl ko labiausiai nerimavai prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeite dabar?

Prieš pat pradžią buvo neramiausia dėl to kaip viskas vyks, koks bus kursų tipas, krūvis ir pan. dalykai. Ir aišku labai rūpėjo ar suprasiu viską, ar pavysiu tempą, ar bus įdomu, naudinga. Jau po pirmos paskaitos supratus kaip viskas vyks, tapo viskas aiškiau ir ramiau. Tad neliko tų visų klausimų.

 • Apibūdink savo patirtį lankant VCS.

VCS kursai buvo vertinga patirtis ne tik dėl naujų įgytų žinių, bet ir dėl kitų kursus lankančių žmonių, nes pamačiau, kad ne man vienai norisi kažką keisti savo profesinėje srityje, kad gal ir ne man vienai, programavimas yra tiesiog įdomu, smalsu, kad ir nepanaudojant to toliau gyvenime. Taip pat lektoriai supažindino su programuotoju gyvenimo ypatybėmis, darbo specifika ir pan. Taip pat, kad viską visada žinoti nėra įmanoma ir pasinaudoti Google nėra nieko baisaus :) 

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

Diana Tomaševičiūtė

Diana Tomaševičiūtė

 

Erikas Linkevičius

Erikas Linkevičius

 

 • Kiek buvote susiję su programavimu prieš Vilnius Coding School?

Su programavimu buvau susijęs mažai. Mokykloje teko mokytis tik HTML ir Turbo pascal.

 • Kodėl nusprendei programuoti? Kodėl susidomėjai programavimu?

Nuo mažens domiuosi viskuo, kas yra susiję su naujausiomis technologijomis ir kompiuteriais, visada buvo įdomu, kaip yra parašytas vienas ar kitas žaidimas ir, kaip veikia internetiniai puslapiai. Viena iš svajonių - savo darbą sieti su programavimu.

 • Kodėl nusprendei pradėti šį kursą?

Sužinojus apie Vilnius Coding School rengiamus kursus iškilo pirma mintis, kad tai puiki galimybė pradėti programuoti ir gauti naujos patirties.

 • Ar buvo sunku, kas buvo sunku?

Sunku buvo pasivyti kolegas, nes kursus pradėjau nuo antrosios savaitės. Bet lektorių neabejingumas ir noras padėti išmokti nenuėjo veltui. Po kelių savaičių, net pats nepastebėjau, kad mane tai "užkabina" ir programuoju radus bet kokią laisvą minutę.

 • Kaip manai ar pasikeis tavo gyvenimas?

Tikiuosi... Noriu pirmiausia gauti geros darbo patirties ir pradėti dirbi programavimo srityje.

 • Ką patartum žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Patariu visada siekti savo užsibrėžtų tikslų. Jei yra noras keisti profesiją netingėti daug mokytis ir turėti daug kantrybės. Nauja patirtis, nauja darbo aplinka, nauji kolegos visada yra gerai!

 • Dėl ko labiausiai nerimavai prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Prieš pradedant šiuos kursus didžiausias nerimas ir klausimas buvo – ar aš sugebėsiu? Po šešių savaičių kursų galiu atsakyti: aš sugebu ir noriu mokytis toliau.

 • Apibūdink bendrai savo patirtį lankant Vilnius Cooding School.

Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pabaigti šiuos kursus, susipažinau su naujais žmonėmis ir labai daug ko išmokau. Gavau naudingos patirties, lektoriai stengėsi kuo aiškiau viską išaiškinti. Galiu drąsiai rekomenduoti šiuos kursus kitiems!

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

 • Kiek buvote susiję su programavimu prieš Vilnius Coding School?
Prieš Vilnius Coding School, su programavimu buvau susiduręs tik labai labai maža dalelyte. Tai viena iš programavimo kalbų tokia kaip FreePascal, išmokau šiokius tokius pagrindus mokykloje, bet tuo viskas ir užsibaigė.
 • Kodėl nusprendei programuoti? Kodėl susidomejai programavimu?
Programavimas man visada patiko, kompiuteriai, viskas, kas susiję su naujosiomis technologijomis. Tai visą laiką mane traukė ir žavėjo.
 • Kodėl nusprendei pradėti šį kursą?
Jau nuo vasaros mano galvoje sukosi mintis, apie kažkokį laiko praleidimą po darbo laisvu metu, ne tik kad grįžus namo nieko neveikti ir vis refresh'inti FaceBook'o pagrindinį langą tikintis kažko naujo, o kažko tikrai praverčiančio gyvenime. Ir pamačius VilniusCodingSchool organizuojamą projektą išmokti programuoti per 6 savaites, supratau, kad tai yra tai, ko aš ieškojau ir kad tai bus labai geras laiko praleidimas po darbo ir tikrai smagus ir naudingas.
 • Ar buvo sunku, kas buvo sunku?
Sunkiausia man buvo, priversti smegenis mąstyti logiškai, daugiau nei jos buvo pratę, suprasti naujas lyg ir pažįstamas, bet kartu ir visiškai kitokias programavimo kalbas. Kam jos skirtos, kaip jos aprašomos ir kuo jos visos ypatingos.
 • Kaip manai pasikeis tavo gyvenimas?

Pabaigus šį kursą, manau tikrai atsiveria platesnės galimybės plačioje darbo rinkoje, kuriose jau gali viena akim užmesti ir į programuotojų ieškančių darbuotojų skelbimus, kur gali sau pasakyti „Taip, aš jau suprantu, ko jis reikalauja...“ ir suradus tinkamą vietą, kur gali pritaikyti savo įgytas žinias, tavo gyvenimas gali pasikeisti tikrai į kita pusę negu įsivaizdavai prieš pradedant kursus.

 • Ką patartum žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Noriu patarti, būsimiems studentams, nepasiduodi po pirmos savaitės, nepasiduoti nei po antros nei po kursų baigimo, jei jau nusprendėt lankyti programavimo kursus, tai vadinasi kažkur giliai jaučiate, kad tai jūsų sritis. Linkiu stiprybės ir užsispyrimo, perlipant per save, per savo įsitikinimus, ir dar didesnio užsispyrimo besimokant visas 6 savaites.

 • Dėl ko labiausiai nerimavai prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeite dabar?

Nerimavau gal dėl to, ar pavyks susitvarkyti su artėjančia didele žinių banga, ar ji nebus sunkesnė nei įsivaizdavau kursų pradžioje, bet išklausius visų programavimų pagrindus ir supratus, kad visos programavimo kalbos, yra panašios, supratau, kad tai bus tik lengviau įsisavinti viską, kas bus man bandoma pateiktį.

 • Apibūdink savo patirtį Vilnius Coding School.

Sužinojau, tikrai daugiau nei galėjau pats skaitydamas internete išmokti, sužinojau daug įdomių ir ganėtinai linksmų dalykų apie patį programavimą ir kokie skirtingi būna programuotojai. Tikrai dabar galiu plačiau mąstyti, apie tokį kaip mokslą programavimas ir suprasti kaip ir su kuo jis valgomas ir tikrai jis nėra baisus ir bauginantis, kaip atrodė iš pradžių. Pagilinus savo programavimo pagrindus, galiu dabar įvykdyti kažkada seniai apmąstytus projektus, kurie atrodė nelabai įmanomi, dėl žinių trūkumo, dabar žinau į kur tiksliai turiu kreipti dėmesį ir kur dar labiau gilinti žinias kad tas svajotas, kad ir mažas projektėlis, būtų įgyvendintas.

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

Robertas Bansevičius

Robertas Bansevičius

 

Augustas Savickas

Augustas Savickas

 

 • Kiek buvote susiję su programavimu prieš Vilnius Coding School?

Mažai. Darbe su tuo beveik nesusiduriu. Susiduriu tiek, kiek pats domiuosi, skaitau, mokausi savarankiškai.

 • Kodėl nusprendei programuoti? kodel susidomejai programavimu?
Man tai buvo įdomus dalykas. Norėčiau pakeisti savo darbo sritį, įsidarbinti programuotoju ar bent jau dirbti šalia programuotojų.
 • Kodėl nusprendei pradėti šį kursą?

Noras mokytis programavimo buvo jau labai seniai, tik kursų pasirinkimas nėra labai didelis. O šiuos kursus pasiūlė ir rekomendavo kolega.

 • Ar buvo sunku, kas buvo sunku?
Dėka gerų dėstytojų labai sunku nebuvo. Manau, kad jei yra noras mokytis, programa nėra sunki. Sunkiausia buvo paskutinė savaitė - bendras projektas dirbant komandoje. Nekalbant apie tai, kad teko labai greitai perprasti nemažai naujos informacijos (versijavimo sistema), dirbti prie vieno projekto kartu su mažai pažįstamais kolegomis, bet dar ir atlikti projekto užduotis.
 
 • Kaip manai ar pasikeis tavo gyvenimas po mokymų?
 Tikiuosi, pavyks įgyvendinti tikslą - įsidarbinti programuotoju.
 • Ką patartum žmonėms, kurie nori keisti profesiją?
Manau, kad reikia pasiryžimo veikti, daug noro mokytis ir labai daug kantrybės.
 
 •  Dėl ko labiausiai nerimavai prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeite dabar?

Gal kiek neramu buvo, ar neatsibos programavimas, ar užteks kantrybės mokytis. Neatsibodo, užteko, norėčiau daugiau :) Liūdna tik dėl to, kad supratau, kiek dar daug reikia mokytis.

 • Apibūdink savo patirtį Vilnius Coding School.
Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę lankyti šiuos kursus. Tikrai jaučiuosi daug išmokęs.
Pradžioje buvo kiek neramu, kaip seksis mokytis - visgi mokymo programa visai nemaža. Bet dėstytojai ramiai ir nuosekliai atvedė iki finišo. Jei tik būtų galimybė, eičiau mokytis toliau.
Ir drąsiai rekomenduosiu kitiems.
 • Kiek buvote susiję su programavimu prieš Vilnius Coding School?

Su programavimu susipažinau universitete, tačiau tuomet ši veikla manęs "neužkabino". 

 • Kodėl nusprendei programuoti? Kodėl susidomejai programavimu?

Pradėjęs dirbti IT srityje supratau, kaip veikia sistemos ir kompiuteriai, pradėjau domėtis IT naujovėmis. Pabandžiau pats suprogramuoti kelias konsolines aplikacijas ir man tai patiko. Visgi tai yra intelektuali veikla, kur tuo pačiu gali kažką sukurti ir greitai matyti rezultatą. Turbut tai ir sužavėjo, nes norisi vis kažkokią problemą išspręsti naudojant programavimo principus. Žinoma, faktas, kad programuotojai šiuo metu yra itin paklausūs darbo rinkoje, bei gerai apmokamas jų darbas, taip pat prisideda prie to, kad ėmiau labiau domėtis šia veikla.

 • Kodėl nusprendei pradėti šį kursą?

Bandžiau savarankiškai skaityti knygas apie programavimo technologijas, bet vis trūkdavo praktiškų paaiškinimų bei "užvedimo ant kelio". Todėl atsiradus galimybei nedvejojau, kad man to tikrai reikia.

 • Ar buvo sunku, kas buvo sunku?

Nebuvo lengva, galbūt dėl laiko trūkumo, nes viską reikia savarankiškai išbandyti ir perprasti. Tuo pačiu, tai yra nauji dalykai, kas reiškia išėjima iš komforto zonos. Bet kaip pradedi suprasti pagrindinius principus, pasidaro įdomu ir tada savaime "užsikabini" ir darai tol, kol pasieki norimą rezultatą.

 • Kaip manai pasikeis tavo gyvenimas?

Vis tikiuosi pasiekti tokį lygį, kad galėčiau susirasti programuotojo darbą. Šiuo metu stengiuosi kuo daugiau išmokti, gal net pavyks pasiruošti sertifikatui.

 • Ką patartum žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Kadangi pats šiuo metu bandau tai padaryti, tai labiausiai reikia užsispyrimo ir atkaklumo mokantis. Tuo pačiu nesimėtyti ir siekti užsibrėžto tikslo.

 • Dėl ko labiausiai nerimavai prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeite dabar?

Neramu buvo kai nebuvau tikras ar sugebėsiu suprasti, tai ką mokytojai bando paaiškinti, įsisavinti programavimo pagrindus. Tačiau pabaigęs kursą suprantu, kad viskas priklauso nuo pastangų, noro ir komunikacijos paskaitų metu.

 • Apibūdink savo patirtį Vilnius Coding School.

Kursų metu turėjau labai gerą, tikslingai panaudotą laiką. Sužinojau daug dalykų ir turėjau nemažai praktikos, kas man suteikė pagrindą mano tolimesniam tobulėjimui. Tikiuosi visas sukauptas žinias panaudoti tolimesniuose savo darbuose.

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

Arminas Snarskis

Arminas Snarskis

 

Oksana Ragauskienė

Oksana Ragauskienė

 

 •  Kiek buvote susiję su programavimu prieš Vilnius Coding School?

Su programavimu esu susijusi nemažai, tik netiesiogiai. Esu baigusi Informatikos bakalaurą, ten buvau susipažinusi su tam tikromis programavimo kalbomis, tačiau su laiku nukėliavau į kitą sritį- web dizainą, taigi turėjau programavimo pagrindus, bei kūriau logiškus web dizainus.

 • Kodėl nusprendei programuoti? Kodėl susidomėjai programavimu?

Nuo paauglystės lankiau informatikų būrelius, žaisdavau CS'ą , GTA ir N4S .. Tada ir susidomėjau kompiuterio veikimo principais, nutariau studijuoti- patinka ieškoti logikos visur.

 • Kodėl nusprendei pradėti šį kursą?

Šiuo metu esu įmonės IT DREAMS, kuriančios web sprendimus bendraįkūrėja, nutariau pasigilinti į programavimo procesus, kad galėčiau su programuotojais kalbėti jeigu ne kaip "lygus su lygiu" tai bent suprasti viską, kas vyksta programuojant interneto svetaines. 

 • Ar buvo sunku, kas buvo sunku?

Sunkiausia buvo susiinstaliuoti visas reikalingas programavimui kalbas į mackbook'ą.

 • Kaip manai pasikeis tavo gyvenimas?

Žinios mūsų gyvenimą daro kokybiškesniu. 

 • Ką patartum žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Patariu nelaukti! Jeigu jau kilo mintis, kad nori keisti profesiją, vadinasi atėjo laikas ją iš tikrųjų keisti. Kažkur skaičiau, kad žmonėms patariama kas 10 metų keisti profesiją, taip tu nenustosi mokytis visą gyvenimą, tavo protas gaus gerą dozę naujos medžiagos ir nepradės senti anksčiau laiko. O kur nauja patirtis, nauji žmonės, nauji keliai... Neaprėpiama begalybė pliusų! 

 • Dėl ko labiausiai nerimavai prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeite dabar?

Dėl to, ar tikrai man užteks laiko viskam? Darbui, mokslams, sportui? Galiu patikinti kai pradedi mokytis - randi laiko viskam. Įsivažiuoji į tam tikrą ritmą - kuo daugiau darai, pasirodo, tuo daugiau ir padarai.

 • Apibūdink savo patirtį Vilnius Coding School.

Susipažinau su naujais žmonėmis, pamačiau koks įdomus gali būti programuotojų gyvenimas kai vyksta bendri projektai, prie kurių vienu metu dirba ne vienas žmogus. Ir kaip tu stengiesi padaryti kuo daugiau, kad tik bendrai turėtų ka veikti ir nestabdytum jų procesų. Galbūt kartais turime tam tikrus stereotipus apie žmones, kurie programuoja- tai kažkoks užsidaręs "geek'as", su dideliais akiniais (ne nuo saulės:D ), prieš akis mato tik kompiuterio ekraną. Galiu patikinti, kursuose pakeičiau nuomonę- programuotojai laisvalaikiu slidinėja, ruošia skanų maistą, vairuoja galingus automobilius, kartais atrodo kaip modeliai, yra itin komunikabilūs, linksmi, netgi meniški. Tai nauja programuotojų karta! Linkiu prisijungti prie šios smagios kompanijos! 

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos