Nikita Deniščenko – baigęs Verslo Ekonomikos bakalauro studijas Londone siekė karjeros produktų vadyboje. Nikita visada norėjo įgyti antrą išsilavinimą IT srityje, tačiau mintis apie kelis metus trunkančias studijas jį atbaidė, taip po ilgų „pliusų ir minusų“ dėliojimų pasirinko Vilnius Coding School vakarinius Programavimo pagrindų per 6 savaites mokymus, dabar dirba programinės įrangos testuotoju įmonėje SAI Global.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote? 

Nuo 2015 metų siekiau karjeros produktų vadyboje (en. Product Manager). Pradėjau FMCG srityje, dirbau su paklausiomis vartojimo prekėmis, tokiomis kaip: šokoladas, buitinė chemija, dribsniai, prieskoniai ir t.t. 

Sekanti karjeros etapo produkcija buvo Apple technika – dirbau planšečių (iPad) bei kompiuterių (Macbook; iMac) vadybininku. 

Paskutinė stotelė prieš pradedant testuotojo poziciją – buitinės technikos produktų vadybininkas.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti? 

Nuo 2014 metų kai  pabaigiau Verslo Ekonomikos bakalauro studijas Londone, norėjau antro išsilavinimo IT srityje, maniau, kad tuomet nei vienas darbdavys neatsispirs mano CV.  Deja, mintis apie dar papildomus bent 3 mokymosi metus aukštojo mokslo įstaigoje atbaidė, arba kitaip sakant, taip ir neradau tam laiko 😊 Todėl po ilgų „pliusų ir minusų“ dėliojimų, Vilnius Coding School Programavimo Pagrindų Per 6 Savaites mokymų programa buvo savotiškas karjeros svajonės workaround‘as.  

nikita 2 1

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote? 


Iš esmės pirmoji idėja buvo įgyti techninių žinių ir bandyti tapti IT produkto šeimininku (en. Product Owner). Vis gi jau po pirmos savaitės supratau, kad man patinka programavimas, jis atrodė labai įdomus, priešingai nei stereotipiškai kalbama, kad rašyti kodą neįdomu, satisfakcija kai kas nors pavyksta nuo nulio  neįkainojama. Sekėsi ganėtinai neblogai, atrodė, kad spėju klasės tempu, kartais net ir pirmaudavau, jaučiau savotišką sveiką konkurenciją, kuri stūmė mane į priekį. Žinoma būdavo dienų kai sekdavosi sunkiau, bet kur jų nebūna? Po kursų dėstytojai mane įvertino 9 balais iš 10, didžiavausi savimi. Jau pats programos pavadinimas “Programavimo pagrindai per 6 savaites” išduoda, kad bus išmokta daug, bet tuo tarpu ir mažai. Spektras platus, tačiau normalu, kad tokiam laikotarpiui žinios nelabai gilios, man patiko kaip vienas iš dėstytojų pasakė – mes sutekiam jums meškerę, na o kaip žvejoti, turėsite išmokti patys. Taip ir buvo, palietėm daug ką, tačiau norint tas žinias pagilinti reikėjo padirbėti papildomai, internete pilna būdų ir vietų kaip tą padaryti, taip pat viena geriausių praktikų dalyvauti darbo pokalbiuose ir spręsti duodamas užduotis. Kursuose susipažinau su C#JavaJavaScript, CSS, PHP, HTML kalbomis.

 Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga? 

Giliai širdy turėjau įmonių, kuriose norėčiau dirbti TOP sąrašą, tačiau išties labiausiai troškau –  kuo greičiau startuoti, kitaip sakant, įplaukti į tą vagą ir tobulėti atliekant kasdienius darbus, mano manymu, tai pats geriausias mokymosi kelias.  

Lietuvoje labai daug gerų tiek lietuviško, tiek užsienio kapitalo IT įmonių, manau, kad daugeliu atveju pati sritis kelia kartelę. Jeigu įmonė „A“ yra liaupsinama savo darbuotojų komplimentais, dėl „švaraus“ mikroklimato, papildomų naudų, kolegų ir t.t., nenorės atsilikti ir įmonė „B“. To pasekoje laimi visi – įmonė turi gerus specialistus, o pastarieji jaučiasi gerai atlikdami savo kasdienes darbines funkcijas. 

Pagal naująją sritį persitvarkiau LinkedIn profilį, pasirašiau naują CV, o tada pradėjau jį siųsti į visas įmones, kurių darbo skelbimą perskaitęs, maniau, kad galiu būti kažkuo naudingas įmonei, o pozicija naudinga man. Lengva nebuvo, iš daugelio sulaukiau – „ačiū, kad domitės“ automatinio tipo atsakymų, tačiau buvo ir tokių, kuriuos visgi užkabino mano ganėtinai šmaikštus motyvacinis laiškas bei ankstesnė darbinė patirtis, juk visgi tokią turėjau.  

Pirmieji darbo pokalbiai nebuvo smagūs, nežinojau ko tikėtis ir buvau pamiršęs tą jausmą, kai per darbo pokalbį savo šypsena pasitiki labiau, nei žiniomis. Ši patirtis buvo reikalinga ir gera – supratau, jog tokių kaip aš daug, turiu kažkuo išsiskirti norint, kad pavyktų. Po keleto nesėkmių nusiėmiau rožinius akinius ir ėmiau papildomai mokytis/skaitinėtis  tiek apie testavimą, tiek apie programavimą, iš esmės gilinau savo žinias.  

Išaušus tai dienai kai gavau teigiamą atsakymą iš įmonės, jau buvau atlikęs kelias potencialių darbdavių duotas užduotis ir nors manęs jie nepasirinko, man tai buvo be galo naudinga, atlikęs šias užduotis jaučiau realų augimą. 

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės? 

Šiandien dirbu užsienio kapitalo, Australijoje įkurtoje įmonėje – SAI Global. Čia užimu programinės įrangos testuotojo (en. Agile Software Tester) pareigas, čia ir prasidėjo mano naujos karjeros kelionė. Lietuvoje kol kas esame jauni ir nedideli, įmonėje dirba apie 30 darbuotojų, tačiau nuo 1922 m. įmonė plėtėsi pasauliniu mastu.       

Įmonėje jaučiuosi labai gerailabiausiai mėgaujuosi ir tuo pačiu stebiuosi kolegų geranoriškumu – noru ir ištverme pagelbėti, nes pagalbos kaip naujokui reikia tikrai nemažai, juk kasdien atsiranda kas nors naujo ir įdomaus. Žinoma, pats taip pat dedu nemažai pastangų, mokausi savarankiškai, jeigu randu įdomios medžiagos – įmonė visuomet palankiai žiūri į tai, jog noriu tobulėti. Šiuo metu kaip tik pradedu nagrinėti automatinį testavimą ir jo platybes.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ? 

Manau, kad kiekvieno iš mūsų, norinčio persikvalifikuoti, situacija ir kompetencijos skirtingos, tačiau tokios klišės kaip: nereikėtų nuleisti rankų po pirmų nesėkmių arba tikėti savimi ir ryžtingai eiti užsibrėžto tikslo link, čia labai tinka. Norėčiau visus padrąsinti, kad mano sėkmės istorija yra tik viena iš daugelio ir tikrai ne paskutinė. Gyvename labai dinamiškais, globaliais  ir įdomiais laikais, tad telieka suteikti galimybę patiems sau ir pasiimti tai, kas jau yra paruošta. Kartais labai sunku išdrįsti įsivaizduoti, jog būna kažkaip kitaip, nei yra buvę – mano paskutinis interviu truko 16 min, po jo gavau teigiamą atsakymą. 

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose? 

Norėčiau dar kartą padėkoti įmonei SAI Global, bei savo vadovei, kuri patikėjo manimi ir suteikė man šansą toliau mokytis ir tobulėti kartu. Linkiu kiekvienam bandančiam persikvalifikuoti ir atrasti savo įmonę, kuri leistų jums siekti savo svajonės.

Nikitos Linkedin profilis ČIA.