LEKTORIUS: APIE PASIRINKIMĄ TAPTI PROGRAMUOTOJU

Susipažinkite – 6 SAVAIČIŲ pradedančių programuotojų mokymų lektorius Karolis. Apie pasirinkimą tapti programuotoju, nuolatinį tobulėjimą ir 6 savaičių mokymus. 🙂

  1. Kaip kilo mintis tapti programuotoju, o vėliau ir lektoriumi? Ar apie tai svajojai nuo vaikystės?

Visada domėjausi technologijomis. Nuo vaikystės konstruodavau LEGO konstruktorius, nulaužinėdavome programas būdami tik mokiniai. Lektoriumi niekada neplanavau tapti, nors visada patiko aplinkiniams pagelbėti ar patarti ta tema, kurią aš išmanau.

  1. Su kokiais sunkumais teko susidurti kai pats mokeisi programuoti?

 Aš vis dar mokausi. Pagrindinė problema yra ta, jog informacijos kiekis yra didžiulis, ji padrika ir dažnai sunkiai suvokiama.

  1. Jei galėtum keisti savo praeities pasirinkimus, ar ką nors pakeistum?

 Negalvoju apie tai, ko pakeisti negali niekas. Esu ten, kur ir norėčiau būti.

  1. Kiek laiko prireikė, kad galėtum jaustis tvirtu programuotoju?

 Tvirtu savęs niekada nelaikiau, kadangi IT sferoje yra labai daug kur tobulėti.

  1. Kodėl pasirinkai būtent WEB programavimą?

 Manau, pradėti lengviau yra nuo lengvesnių kalbų, turbūt tai ir lėmė mano pasirinkimą, nors viduje visada planuoju pradėti išorinių įrenginių programavimą, robotiką.

  1. Ar bandei mokytis ir kitų programavimo kalbų?

 Esu tik susipažinęs su kitomis. Mėgstu koncentruotis į vieną sritį.

  1. Kaip manai, ar 6 savaičių kurso pakanka tvirtiems pagrindams?

6 savaitės tai tik pats pradžiamokslis. IT sritis yra labai gili, reikia daugybės valandų savarankiškų studijų ir darbo. Bet pradėti nuo kursų yra labai efektyvu, kadangi gauni koncentruotą informaciją ir greičiau pradedi suvokti visą paveikslą. Taip yra žymiai lengviau studijuoti savarankiškai po tokių kursų.

  1. Kokie, tavo nuomone, yra 6 savaičių kurso privalumai?

 Galimybė susipažinti su įvairiomis kalbomis, suprasti, kas ir kam naudojama, įgyti gerus pagrindus savarankiškoms studijoms.

  1. Ką patartum besimokantiems dabar ar dvejojantiems?

Daugybė žmonių turi susidarę iliuziją, jog IT specialisto darbas gerai apmokamas ir greitai pasiekiamas. Spauda labai iškreipia viską. Norint įsitvirtinti šioje sferoje reikės mokytis daugiau, nei kada nors yra tekę. Jei manai, kad turi kantrybės paromis sėdėti prie ekrano, skaityti straipsnius, analizuoti kitų kodą, spręsti problemas ir nepasiduoti, kai jau atrodo, kad nieko nebesupanti, tada tu čia atrasi save. „Programming is the closest thing we have to superpower.“