Programavimo kalba, kurios pavadinimą įkvėpė komiškas serialas „MontyPython“, tikrai negali būti nuobodi ir sudėtinga! Ji tokia ir nėra, atvirkščiai, tai viena paprasčiausiai suprantamų ir greičiausiai išmokstamų kalbų. Nuo kitų populiarių kalbų ji skiriasi tuo, kad neturi jokių sudėtingų kodų, sudarytų iš daugybės simbolių. Iš esmės ji atrodo kaip anglų kalba paprašytas tekstas.  O tame tekste parašyta tik tai, kas yra būtina.

Štai kodėl pradėjus mokytis programuoti nuo šios kalbos, galima suvokti kaip visa tai veikia, nesusinarpliojus sudėtinguose koduose. Be to, pradedančiuosius dažnai iš proto varo klaidos ir jų sprendimų ieškojimas (nors pramokus programuoti tai gali tapti gana azartišku užsiėmimu), o programuojant su PYTHON klaidų tikimybė yra minimali – jei ir tenka su jomis susidurti, dažniausiai būna paprasta jas ištaisyti.

Ir nors PYTHON yra puiki kalba pradedantiesiems, jos verta išmokti ir pažengusiems. Vien todėl, kad tai itin universali kalba, su kuria gali sukurti beveik viską – nuo programų, svetainių ir žaidimų iki programinės įrangos. O jos lankstumas leis tai daryti greitai, paprastai ir efektyviai.

Žinoma, tobulų dalykų nėra, todėl ir ši kalba turi šiokių tokių trūkumų, pavyzdžiui, ji yra ganėtinai lėtai veikianti kalba. Bet panašu, kad daugeliui tai ne problema, nes šios prieš 27 metus sukurtos kalbos populiarumas vis dar auga. Ja naudojantis yra sukurtos tokios svetainės kaip „Facebook“, „Google“ ar „Instagram“. Be to, PYTHON yra vis dar tobulinama kalba, vis pasirodo naujos jos versijos.

PYTHON buvo sukurta taip, kad ja naudotis būtų lengva ir smagu. O kai lengva ir smagu – tuomet sekasi. Ir turbūt net nereikia sakyti, kad sėkmė yra vienas labiausiai motyvuojančių dalykų 😉

Šios kalbos gali išmokti mūsų mokykloje.