Mūsų smegenys iš tikrųjų labai primena kompiuterio procesorių. Jos turi milžinišką atmintį, bet vienu metu gali atlikti tik ribotą kiekį užduočių. Ir šiuos panašumus galima puikiai išnaudoti mokantis programuoti.

Visų pirma, nepamiršk, kad vienu metu geriausia imtis daugiausiai dviejų užduočių, idealiausia – vienos, nes tavo smegenys nuo per didelio krūvio labai greitai „perkais“. Net ir vykdant dvi užduotis vienu metu, pereinant nuo vienos iki kitos, mes turim „apversti“ informaciją savo galvoje, o tam reikia papildomo laiko ir pastangų.

Antra, labai svarbu treniruoti savo atmintį, vykdant vis tuos pačius veiksmus, nes kuo daugiau pakartosi, tuo greičiau tavo smegenys tam tikrus veiksmus ims vykdyti be pastangų, savaime, lyg tai būtų toks pats įprotis, kaip išsivalyti dantis. Tai labai pravers, kai būsi pervargęs – tuomet vis tiek galėsi „automatiškai“ atlikti užduotis, kurias prieš tai esi daręs daugybę kartų.

Dėl šios priežasties, pradedant naują projektą naujoje aplinkoje, labai verta kasdien skirti laiko pasinagrinėti jos vadovą, kad pradėjus programuoti, galėtum koncentruotis tik į kodus, o visą kitą vykdytum „aklai“.

Trečia, norint sklandžiai ir greitai programuoti, labai svarbu gerai išmanyti visus terminus, kad prireikus, žinotum, ko ieškoti ir apie ką skaityti, o ne vis dar bandytum suvokti, kas nutiko apskritai. Stipriam žodynui formuoti geriausiai tiks dažnas aktualios literatūros skaitymas. Taip pat gali pasinaudoti specialiomis programėlėmis, kurios padeda geriau įsiminti įvairių sričių terminus (pvz., „Anki“).

Taigi, dar kartą viską apibendrinant – norint, kad smegenys veiktų kuo efektyviau:

  • vienu metu vykdyk ne daugiau kelių užduočių;
  • treniruokis kasdien, spręsk problemas, nesusijusias su tavo projektais;
  • mokykis mintinai įvairius terminus ir apibrėžimus.