Finansuojami kursai dirbantiems

5 DIDŽIAUSIOS PROGRAMUOTOJŲ BAIMĖS. ĮVEIK JAS!

Turbūt kiekvienas darbe susiduriame su įvairiomis baimėmis. Kas bus, jei tinkamai neįvykdysiu užduoties? Ką apie mane pagalvos darbdaviai bei bendradarbiai? O kas, jei teks dirbti su nekompetentingais žmonėmis? Ar išvis tas darbas man patiks? Tokios mintys dažnai kyla kiekvieno darbuotojo, tarp jų ir programuotojo, galvoje. Baimių atsikratyti nėra lengva, tačiau visada įmanoma. Štai keli patarimai kiekvienam, norinčiam įveikti visus sunkumus.

Bijau nekompetentingų bendradarbių

Niekas nenori dirbti su žmonėmis, kurie neturi pakankamai kompetencijų išspręsti darbe kylančias problemas. Tokios problemos gali sukelti programuotojui nemažai bėdų, kai tenka dirbti komandoje. Norint nugalėti šį sunkumą reikia nebijoti kalbėti. Geras darbdavys visada išklausys teisingas savo darbuotojo pastabas ir stengsis sudaryti kuo geresnes darbo sąlygas.

Bijau priverstinio darbo su nemėgstamomis programomis

Kiekvienas programuotojas turi stipriąsias bei silpnąsias puses. Dažniausiai programuotojams patinka dirbti su vienomis programomis, o kitas, atvirkščiai, trokšta laikyti kuo toliau nuo savęs. Pirmiausia, prieš renkantis darbą, reiktų aiškiai darbdaviui išsakyti savo lūkesčius ir stipriąsias puses, kad vėliau nereikėtų gailėtis. Taip dialogo pagalba programuotojas gali gauti šansą dirbti tai, kas jam geriausiai sekasi ir patinka.

 Bijau nebemėgti savo darbo

Kiekvienas trokšta dirbti mėgstamą darbą. Programuotojai nėra išimtis. Tiesa, jei ir pats geriausias programuotojas pajunta, kad darbas jam nebeteikia malonumo, tai jis turi nebijoti kažką pakeisti. Įvairių darbo alternatyvų ieškojimas turėtų būti įprastas bei baimės nekeliantis dalykas. Tad jei jauti, kad darbas neteikia malonumo, nebijok pakeisti profesiją bei kvalifikaciją.

Bijau netekti darbo

Nieko nestebina, kad nepaisant didelio programuotojų poreikio, jie vis tiek jaučia baimę netekti darbo. Jei programuotojas viską savo darbe atlieka tinkamai, tai tokia baimė tikrai yra nepagrįsta. Žinoma, pasitaiko situacijų, kai dėl kompetencijų trūkumo programuotojas nesugeba atlikti jam skirtų užduočių. Tuomet reiktų apgalvoti, ar ne verta pasimokyti papildomai savarankiškai, apsilankyti įvairiuose kursuose ir taip praplėsti savo žinių akiratį.

Bijau suklysti programuojant

Tikriausiai, didžiausia programuotojo baimė yra suklysti rašant kodą ar palikti klaidą programoje ir taip prarasti kolegų bei darbdavio pagarbą. Nesijaudink, klaidų pasitaiko kiekviename darbe ir tai yra visai normalu. Žinoma, jei tai nutinka itin dažnai, tuomet vertėtų pradėti spręsti problemą, kodėl paliekama tiek daug klaidų programuojant. Galbūt tai žinių, o gal tiesiog poilsio trūkumas.

Šios ir kitos baimės darbe neretai aplanko kiekvieną iš programuotojų. Svarbu būti pakankamai stipriam ir nugalėti visus sunkumus. Kaunas Coding School suteikia unikalią galimybę ne tik išmokti programuoti, bet ir susitikti su įvairių programavimo sričių specialistais, kompanijų vadovais, profesionaliais darbuotojais ir sužinoti, kaip įveikti visas jaunojo programuotojo baimes. Paskubėk ir tu prisijungti prie mūsų komandos bei išmokti nugalėti visas kliūtis!

Registracija
Kontaktai