Finansuojami kursai dirbantiems

Andrius Meidus „Luminor“

“LUMINOR” – šiuolaikiškas naujos kartos bankas verslui ir privatiems asmenims. Į klausimus apie IT rinką ir požiūrį į kvalifikaciją keičiančius specialistus atsako skyriaus vadovas – Andrius Meidus.

Kokia jūsų nuomone šiuo metu yra IT rinka? Koks programuotojų pasiūlos ir paklausos santykis?

Lietuvoje jaučiamas didelis IT specialistų trūkumas – žmonės renkasi važiuoti į užsienį, kur randa geriau apmokamus darbus. Kita vertus, pas mus kaip ir visur, pokyčių mastas ir greitis vis auga,  tad būtent IT specialistų trūkumas labai stipriai jaučiamas. Negana to, IT sferoje viskas sudėtingėja ir reikalauja vis naujų žinių, jų atnaujinimo. Iš asmeninės patirties galiu teigti – labai sunku rasti tinkamus kandidatus, kurie būtų talentingi, motyvuoti ir norėtų mokytis ir tobulėti.

Kaip vertinate žmogaus išsilavinimą? Ar Jūsų įmonei tai yra svarbus aspektas darbinant žmogų?

Aukštasis išsilavinimas nėra tai, pagal ką atsirenkame darbuotoją. Labiau atsižvelgiame į jo motyvaciją ir pasiektus rezultatus. Jeigu žmogus persikvalifikuoja, tai labai aišku, kad jis nori mokytis ir turi aiškų tikslą, o kai turi norą ir stiprų tikėjimą, kas tau svarbu ir aktualu, tikrai daug pasieksi. IT srityje tobulėti ir gilintis reikia visą gyvenimą, turi tuo gyventi.

Kaip manote, jei darbdaviai padėtų persikvalifikuoti, ar tai pagerintų situaciją rinkoje?

Manau, kad taip. Nežiūrint į tai, kad šiuo metu sukurti penkerių metų planą į priekį organizacijai yra labai sunku, jos turėtų bendradarbiauti su tokiomis įstaigomis, kaip “Vilnius Coding School” ir kurti aiškesnius, ilgalaikius planus ?

Kaip vertinate Gytį, buvusį “Vilnius Coding School” studentą, kuris šiuo metu “Luminor” dirba verslo analitiku?

Atsižvelgiant į asmenines kompetencijas, Gytis visiškai pateisino mano lūkesčius, nors mūsų organizacijoje pokyčių labai daug: tai kas buvo prieš du mėnesius, jau nebegalioja dabar. Naujokų techninių žinių stygius su kaupu kompensuojamas noru ir pastangomis.

Gyčio patirtis pardavimuose reiškė, kad jis ne tik moka parduoti, bet ir suvokia bendrą kompanijos situaciją. Turėdamas galimybę rinktis iš kelių užduočių, jis renkasi, tą kuri svarbi bankui, svarbi tiems, kam esame įsipareigoję. Taip pat jis nebijo pasakyti, jog kažko nežino ir klausia, todėl man kaip vadovui su juo labai lengva dirbti.

Ar duomenų analitikos pagrindai Gyčiui padeda dabartinėje pozicijoje? Ar svarstytumėte darbinti kitus kandidatus iš “Vilnius Coding School”?

Žinoma svarstyčiau! ?. Gytis SQL programavimo pagrindus panaudojo labai tikslingai ir manau, kad be jų Gyčiui būtų buvę beveik neįmanoma. Mano lūkesčius pateisino!

 

Gyčio sėkmės istoriją rasite ČIA.

Registracija
Kontaktai