Finansuojami kursai dirbantiems

ANGELIKA

„Tiesiog patikėkite savimi ir judėkite į priekį. Aš nesu ta, kuri gimė po laiminga žvaigžde, man nebuvo lengva. Priimkite sunkumus ne kaip nelaimes, bet kaip iššūkius su kuriais reikia susidoroti” – drąsina Angelika, turinti magistro diplomą genetikos srityje. Po gyvenimiškų išbandymų, suradusi „Vilnius Coding School” ir baigusi Programavimo pagrindų per 6 savaites mokymus, šiuo metu atlieka praktiką IT įmonėje „OSOS”.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Mano profesinis kelias iki programavimo mokymų buvo labai skirtingas. Nuo mokyklos laikų svajojau susieti savo gyvenimą su genetika, bet kas nebuvo susidūręs su tuo, kad paauglystės svajonės realiame gyvenime nebeatrodo tokios logiškos? O gal studijų programa neatitiko lūkesčių? Arba dešimtys darbdavių nedavė pirmojo darbo taip lengvai, kaip tikėjausi? Nemeluosiu, teko padirbėti ir fabrikuose, ir sandėliuose, ir kavinėse. Poto užaugau iki administratorės pareigų, vėliau – vadovės, o dar vėliau  perėjau į duomenų analizavimo sritį.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Tuo metu dirbau Anglijoje, kai šeimos narį, kuris gyveno Graikijoje, ištiko nelaimė. Nuspręndžiau savarankiškai mokytis WEB kūrimo, kd galėčiau dirbti freelance būdu ir gyventi bet kurioje pasaulio vietoje. Būtent nelaimė ir tapo didžiausiu stimulu judėti pirmys ir išmokti kažką naujo. Atradus kelias programavimo grupes Facebook, susipažinau su žmogumi, kuris „Vilnius Coding School“ mokėsi Programavimo pagrindų per 6 savaites, o apie mokyklą atsiliepė labai gerai. Iš pradžių į tai žiūrėjau skeptiškai, nes visi mes suprantame, per 6 savaites programuoti neišmoksi, tašiau vėliau užsikrėčiau jo entuziazmu. Panaršiau “Vilnius Coding School” tinklapyje, parašiau į Live Chat, iškart gavau atsakymą ir jau po pusantros savaitės pradėjau lankyti mokymus, kurie paliko labai pozityvius prisiminimus. Patiko viskas: ir dėstytojai, ir žmonės, kurie susirinko kartu su manimi mokytis tų pačių dalykų, ir aplinka ir nesibaigiantys saldainiai auditorijose, kur rinkomės kas dieną. Be abejo, tai nebuvo lengvas kelias. Nuvilsiu tuos, kas mano, kad užtenka pabaigti kursus ir viskas bus gerai. Tai iki šiol nėra lengvas kelias. Mokiausi savarankiškai prieš mokymus, mokiausi kiekvieną dieną mokymuose ir namie, mokiausi savaitgaliais, mokiausi ir pati, užbaigus mokymus. Netgi dabar kasdieną mokausi  per praktiką, o vieną savaitgalio vakarą bandau pasilikti kažkam iš programavimo kas praplėstų žinias, nesusijusias su tuo, ką darau praktikoje.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Pačiuose mokymuose viskas sekėsi gerai, manau dėka to, kad prieš tai mokiausi pati, skaičiau daug informacijos. Be abejo buvo labai daug naujų dalykų, nes prieš tai domėjausi tik Web kūrimu ir truputi JavaScript kalba. Mokymai man davė gerą pagrindą, kad galėčiau plėsti savo žinias ir kitose sferose, o organizuojami seminarai padėjo neprarasti motyvacijos. Po kursu praktikos vietą radau ne iš karto. Daug ieškojau ir pati, bet savarankiškai buvo sunku rasti skelbimu, kur ieškotų praktikantų. Skelbimai pasitaikydavo, bet ten reikėdavo jaunesniojo specialisto, o  tai dar nebuvo mano lygis. Tikiu, jog būčiau jį pasiekusi, jeigu iš pat pradžių gilinčiausi tik į vieną sritį, bet mane domina daug įvairiu dalyku todėl negalėjau nustoti blaškytis tarp jų. Taigi, patarimas visiems: pasistenkite apsiriboti ties vienu dalyku ir judėti į prieki, nes taip bus greičiau!

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga? Ką šiuo metu veikiate įmonėje?

Dėka “Vilnius Coding School” komandos, man pasisekė patekti į įmonę “OSOS”, kurios kolektyvas mane labai draugiškai priėmė. Šiuo metu ten atlieku praktiką. Prie realių projektų nedirbu, tiesiog gaunu užduotis, kurias reikia bandyti kuo labiau savarankiškai atlikti. Pirmą savaitę rašiau blogą su “Laravel” framework’u, antrą kūriau tinklalapį su HTML ir CSS, o dabar bandau susipažinti su AJAX ir atlikti dabartinę užduotį. Lengva? Vėl gi – ne. Viskas visiškai nauja. Prieš praktiką dar buriavomės su žmonėmis ir bandėme atlikti bendrą projektą, kad turėčiau stipresnį portfolio. Tai turėjo būti beveik pilnai veikianti el. parduotuvė, bet šiuo metu dėl laiko stokos teko apleisti idėją. Namie tenka dirbti prie dalykų kurių nesuprantu per praktiką, arba kuriuos noriu greičiau atlikti. Tai šaunus metas, nors tenka pamiršti apie laisvalaikį, bet aš jaučiu, kaip judu į priekį, aš bendrauju su žmonėmis su kuriais yra malonu bendrauti ir pagaliau aš darau tai, kas neša pasitenkinimą darbu ir savimi J

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Norėčiau pasakyti keletą sakinių visiems, kas susimąsto apie IT karjerą, bet nesiryžta. Žinote, tai yra sunkus ir klaidus kelias, nes pradėjus mokytis, prieš akis atsiveria begalės nežinomų dalykų ir kartais nežinai už ko griebtis, bet iš kitos pusės tai yra labai įdomus kelias. Tiesiog reikia suvokti, kad kelias nebus nei lengvas, nei trumpas, teks skirti tikrai daug laiko ir pastangų. Mąstote, kad neturite diplomo ir aukštojo? Aš ji turiu, bet niekas neprašė jo parodyti. Universitetinis išsilavinimas nereiškia kad aš esu protingesnė už kitus.

O gal jūs mąstote, kad turite nemylimą, bet stabilų darbą, todėl neverta kažką keisti? Prisiminkite, kad gyvenate vieną kartą. Ar tikrai verta kankinti save, gyventi įtampoje ir amžiname nepasitenkinime savimi ir aplinka? Negaiškite laiko, nelaukite paramos iš artimųjų ir draugų. Manęs nepalaikė niekas, nei artimieji, nei draugai. Sakė, kad tai yra klaida, kad per vėlu kažką keisti. Sukėliau jų susidomėjimą tik tadą, kai pranešiau, kad gavau praktiką, tada jie pradėjo tikėti manimi ir bandė palaikyti. Vaikščiokite į seminarus, sėdėkite FB grupėse, ieškokite bendraminčių. Buriuokitės, bandykite daryti mažus projektus, pildykite portfolio. Griebkitės nežinomų dalyku, nes Google ir Youtube yra pilni įvairiausių video, kurie jums tikrai padės. Nustebinkite potencialų darbdavį savo entuziazmu ir atkaklumu. Galbūt kodas nebus kokybiškas, bet jūs turėsite daug papasakoti bei parodyti per pokalbius.

Prisiminkite, visi apribojimai yra tik jūsų galvoje ir įdiegti tik jums. Tiesiog patikėkite savimi ir judėkite į priekį. Aš nesu ta, kuri gimė po laiminga žvaigžde, man nebuvo lengva. Priimkite sunkumus ne kaip nelaimes, bet kaip iššūkius su kuriais reikia susidoroti. Sėkmės! Ir visada prisiminkite: aš tikiu jumis!

Angelikos Linkedin profilis

Registracija
Kontaktai