Įmonės „Tesonet” Informacijos valdymo specialistas, buvęs fotografas Antanas Koncejalovas .teigia: „Svarbiausia yra rasti norimą tobulėjimo kryptį ir nebijoti priimti iššūkio”.
Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?
Vilniaus Technologijų ir Dizaino kolegijoje įgijau fotografijos technologijų bakalaurą. Prieš pradedant programavimo mokymus, save realizavau būtent šioje srityje: fotografavau vestuves, krikštynas, dariau asmenines fotosesijas.
Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?
Praleidęs keletą metų fotografijos sferoje, supratau, kad tai nėra profesija, iš kurios norėčiau užsidirbti pragyvenimui. Galiausiai prisiminiau dar nuo mažens dominusią IT sritį: savarankišką mokymąsi dirbti įvairiomis programomis, sukurtus pirmuosius internetinius tinklapius sau – viską, ką dariau vedamas savo paties smalsumo. Todėl vos sužinojęs apie WEB kūrimo mokymus “Vilnius Coding School”, nusprendžiau, jog metas ne tik atgaivinti senas žinias, bet ir jas pagilinti, sužinoti, kaip iš tiesų vyksta profesionalus svetainių kūrimo procesas nuo nulio.
Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Iš pradžių buvo pakankamai nesunku, nes pati pradžia siejosi su anksčiau turėtais įgūdžiais, kuriuos reikėjo tik atgaivinti. Tačiau vėliau kilo didesnių iššūkių, kurie mokymosi procesą padarė ne tik sunkesnį, bet ir įdomesnį. Išmokau pritaikyti Bootstrap framework’ą, įgijau JavaScript ir PHP pagrindų – būtent tai visada ir norėjau išmokti, tačiau vis pritrūkdavo motyvacijos. Dėka “Vilnius Coding School” dėstytojo bei bendros draugiškos atmosferos tos motyvacijos daugiau nebestigo, pagaliau galėjau žengti pirmą žingsnį savo tylios svajonės link – darbo IT srityje.
Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Į Tesonet įmonę įsidarbinau iš karto po kursų. Dar kursų metu įmonės atstovė pasakė, kad ieško darbuotojų ir nedvejodamas pabandžiau ten įsidarbinti. Tesonet dirbu iki šiol, taigi pati paieška sudėtinga nebuvo – tam sudarė sąlygas “Vilnius Coding School”.
Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?
Į Tesonet įsidarbinau kaip IT klientų aptarnavimo specialistas. Sekėsi tikrai neblogai, darbas labai patiko, vėliau tapau ir savo pamainos vadovu (supervisor), tačiau po kurio laiko nusprendžiau, kad laikas kilti karjeros laiptais. Šiuo metu dirbu Informacijos valdymo specialistu: kuriu įvairius informacinius šaltinius tiek IT klientų aptarnavimo personalui, tiek patiems įmonės klientams, prižiūriu, kad ta informacija būtų visada atnaujinta, dirbu su įvairiais statistikos įrankiais ir duomenų bazėmis. Mokausi pritaikyti tiek esamas priemones, tiek mąstau apie kitų priemonių kūrimą. Tam mokausi ir naujas programavimo kalbas: Python (Django), R (duomenų analitikai), SQL ir įvairias JavaScript bibliotekas (Angular, React).
Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.)?
Nereikia bijoti keisti savo darbo, ypač jeigu jis neteikia malonumo, ar jautiesi “išsisėmęs”. Svarbiausia yra rasti norimą tobulėjimo kryptį ir nebijoti priimti iššūkio – išeiti iš (ne)komforto zonos ir įdėti pastangų, kad pakeistum savo gyvenimą į gerąją pusę. IT sritis yra ir bus paklausi. Visgi, kad joje įsitvirtintum, reikia ne tik noro, bet ir įdėtų pastangų. Tiek noras, tiek pastangos atsiras esant tinkamai motyvacijai ir nusiteikimui.
Antano LinkedIn profilis ČIA.
Nori ir TU?
Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.
Registracija į mokymus Kaune ČIA.
Negali apsispręsti?
Registruokis konsultacijai.