Finansuojami kursai dirbantiems

AUGUSTAS

„Tai suteikia pažinčių, žinių ir platesnes galimybes, kas man buvo svarbiausias dalykas.“ –  sako Augustas, apie mokymąsi „Vilnius Coding School“. Baigęs JAVA ir WEB kūrimo mokymus, iš transporto inžinerijos persikvalifikavo į IT sritį ir šiuo metu dirba „Alchemetrics“ įmonėje jaunesniuoju programuotoju.

Ką veikei iki programavimo mokymų? Ar visada norėjai sieti savo karjerą su IT?

Didžioji dalis paauglystės buvo praleista prie kompiuterio, dažnai kildavo minčių, jog būtų įdomu dirbti IT srityje, tačiau ši mintis ilgai neužsibūdavo. Atrodydavo, jog tai yra ne man arba man bus per sunku. Kuomet baigiau mokyklą, tiksliai nežinojau, ką noriu veikti, tačiau kažką pasirinkti vis tiek reikėjo. Domėjausi įvairiomis studijų programomis, o kadangi man patiko automobiliai – pasirinkau transporto inžinerijos studijas.

Kodėl nusprendei keisti savo profesinę sritį į IT?

Pirmieji metai, transporto inžinerijos studijose, buvo įdomūs, tačiau vėliau supratau, jog nerealizuoju savęs šioje specialybėje. Labai pasisekė, jog trečiame kurse išvykau studijuoti pagal „Erasmus“ programą, o ten pirmą kartą susipažinau su programavimu, nes turėjau C# kalbos paskaitą.  Tai buvo mano pirmoji patirtis programuojant, nors nebuvo lengva, tačiau man tai patiko. Grįžęs į Lietuvą tik po metų laiko pagalvojau, jog reikėtų vėl pabandyti programuoti. Pradėjau domėtis, kokios yra programavimo kalbos, parsisiunčiau programėlę, kurioje mokiausi sintaksės. Taip, po truputį atėjo mintis, jog baigus universitetą, reikėtų rimčiau išmėginti programavimo sritį.

Kaip sekėsi mokytis „Vilnius Coding School“?

Dar iki mokymų pradėjau savarankiškai mokytis JAVA programavimo kalbos ir būtent todėl  pasirinkau ją kaip pirmąją kalbą. Turėdamas pagrindus mokymuose galėjau plėsti savo žinias ir daugiau laiko skirti naujiems dalykams. Sėkmingai baigęs JAVA mokymus, dalyvavau karjeros konsultacijoje, kurios metu kartu su Karjeros Centro vadove Živile, pasitarėme ir nusprendėme, jog galiu dar labiau plėsti savo programavimo žinių bagažą ir pasinaudojęs finansavimo galimybe, išmokti WEB kūrimo pagrindų.

Kaip vyko darbo paieška ir kokios pagalbos sulaukei iš mokyklos?

Iki mokymų nebandžiau ieškotis darbo, kadangi nesijaučiau stipriai pasiruošęs. Mokymų metu buvau išsiuntęs keletą CV, tačiau tai nebuvo aktyvi darbo paieška, o po antrųjų mokymų kartu su „Vilnius Coding School“ Karjeros Centro pagalba, dalyvavau trijuose darbo pokalbiuose. Pirmajame nejaučiau, jog tai yra vieta, kurioje norėčiau dirbti. Antrasis nebuvo geriausias variantas, bet supratau, jog toje įmonėje gaučiau didelį kiekį žinių. Na, o trečias pokalbis vyko su įmone „Alchemetrics“, po kurio net nedvejojau ir žinojau, kad noriu būti būtent čia!

Ką šiuo metu veiki įmonėje?

Pagrindinis darbas vyksta su PHP programavimo kalba. Mūsų produktas yra duomenys, todėl dažniausiai kuriame aplikacijas, kurios atsiunčia ar išsiunčia duomenis, tvarko bei juos generuoja. Taip pat, tenka prižiūrėti ir duomenų apdorojimo sistemą, kuri yra pakankamai didelė, todėl būna atvejų, kai kas nors „nulūžta“ ir tuomet reikia išspręsti problemą.

Kaip tobulini savo žinias? Ar mokaisi naujų dalykų?

Programuotojo darbas yra toks, kuris skatina mokytis ir tobulėti kiekvieną dieną, nes nei viena diena nebūna tokia pati, kaip praėjusi, visada atsiranda naujų iššūkių. Mūsų darbe, dažnai bandome naujas technologijas, todėl gavęs užduotį, dažniausiai nežinai, kaip tiksliai ją įgyvendinti, todėl arba bandai ieškoti atsakymų Google paieškoje, skaitant kitų specialistų nuomones arba bendrauji su kolegomis iš Jungtinės Karalystės. Kaip pavyzdys, šiuo metu bandome migruoti duomenis į debesų kompiuteriją, o kadangi mums tai yra nauja technologija, turime į ją įsigilinti ir perprasti.

Kaip jautiesi dirbdamas įmonės „Alchemetrics“ komandoje?

Neįsivaizduoju savęs niekur kitur. Komandą Lietuvoje sudaro 5 žmonės ir mes sutariame puikiai. Ryte, kuomet atsikeli, nėra to jausmo „ak, vėl į darbą“. Tai tapo gyvenimo dalimi. Su komandos dalimi, esančia, Jungtinėje Karalystėje – mes matomės rečiau, tačiau jie puikiai palaiko komandinį ryšį. Jaučiamės pilnaverte komandos dalimi ir puikiai leidžiame laiką.

Ką patartum žmonėms, kurie abejoja dėl persikvalifikavimo į IT?

Pirmiausia manau, jog nereikėtų stačia galva nerti į mokamus mokymus, ieškoti praktikos ar darbo. Svarbiausia yra pamėginti ir suprasti, ar tikrai to nori, ar to reikia ir, bendrai, ar tai pavyks. Tą lengviausia yra padaryti bandant online kursus pradedantiesiems, nes informacijos internete yra apstu. Jeigu supranti, jog mokytis programavimo tau patinka ir yra įdomu, jog nesinori nueiti nuo kompiuterio, kol neparašai veikiančio kodo, tuomet kitas žingsnis yra ateitį į tokio tipo mokymus, kokius organizuoja  „Vilnius Coding School“. Tai suteikia pažinčių, žinių ir platesnes galimybes, kas man buvo svarbiausias dalykas. Studentai tarpusavyje gali kurti projektus, tave gali pastebėti lektorius ir pasiūlyti darbą, o prisijungimas prie Alumni bendruomenės, tikrai neša didelę naudą.

Augusto LinkedIn profilis ČIA.

Registracija
Kontaktai