Tech Mugė

ANDRIUS MINKEVIČIUS (IT GIRNOS)

„IT Girnos“ – įmonė, teikianti finansinių sistemų, e-komercijos, mobiliųjų programėlių ir verslo valdymo sistemų kūrimo, konsultavimo, diegimo, testavimo bei priežiūros paslaugas. Ši įmonė – mūsų partnerė, kurioje dirba studentas Vidmantas Gutauskas, pabaigęs „Vilnius Coding School” tinklapių kūrimo mokymus (BOOTCAMP) su LDB finansavimu. Apie šį projektą, IT rinką, dabartinius programuotojus bei galimybes pradedančiajam, kalbiname „IT Girnos” vadovą ANDRIŲ MINKEVIČIŲ.

ANDRIUS: „Lyginant šiuos ir praėjusius metus, IT rinkoje pastebimi pokyčiai – programuotojų atlyginimas nebeauga taip sparčiai kaip anksčiau. Vis dėlto, nepaisant stabilizacijos, programuotojų uždarbis vis tiek yra didelis, o susirasti gerą specialistą – sunku.

Situacija ir technologijos keičiasi taip, kad programuotojui tampa būtina vis labiau gilintis į kurią nors siaurą specializaciją. Net ir aukštos kvalifikacijos programuotojai (senior) turės prisitaikyti prie pokyčių – rinkai reikia ekspertų su giliomis vienos ar kitos technologijos žiniomis. Kai kuriems persiorientuoti – sudėtinga ar nesinori, tad dėl požiūrių nesutapimo teko draugiškai atsisveikinti su keliais patyrusiais kolegomis. Būtent dėl didesnio lankstumo atsigręžiame į pradedančiuosius programuotojus.

Mums svarbu, kad žmogus mokėtų sudaryti loginį užduoties, kurią jam reikia suprogramuoti, modelį. Jei programuotojas sugebės patikrinti ar neveikia pats kodas ar jo sukurtas modelis ir klaidas ištaisyti – tuomet tokį žmogų norėtume matyti savo komandoje. Priimant pradedančiuosius, itin svarbu „alkanos akys“ ir platus interesų spektras. Reikia sugebėti daug ir atkakliai gilintis į savo sritį, nuolat domėtis technologijų naujienomis. Perėjimas nuo vieno „framework‘o“ prie kito, neturėtų kelti streso. Reikėtų žinoti, kad programavimas – tai ne tik kodo rašymas, bet ir sistemos kūrimas, analizė, testavimas, kokybės užtikrinimas, paleidimas ir kontrolė po paleidimo.

Pradedantieji programuotojai būna žingeidūs ir pasiryžę mokytis. Mes nuolat, bent kartą per metus, priimame žmogų be patirties ir mokome jį. Mums patiems prireikia nemažai laiko, todėl į „Vilnius Coding School” projektą, programavimo mokymus su įdarbinimu, pažiūrėjome kaip į galimybę.  Pagal programą pamatėme, kad pirmi pusė metų sutrumpinami iki intensyvaus mėnesio kurso „Vilnius Coding School” mokykloje. Į mūsų įmonę atėjęs dirbti studentas Vidmantas jau turėjo bagažą žinių apie front-end programavimą, todėl pakankamai greitai galėjome jį integruoti į komandinį darbą.

Apskritai, studentai atėję per šią programą, turi gerokai aukštesnę motyvaciją ir stiprią orientaciją į visą procesą. Daugumoje įžvelgiau galimybę augti ir potencialą, deja priimti dirbti šiuo metu galėjome tik vieną žmogų. Tačiau kitoms įmonėms patarčiau bendradarbiauti su „Vilnius Coding School” – studentai turi stiprią motyvaciją ir yra nusiteikę skirti daug savo laiko tam, kad kuo greičiau įsilietų į darbus. Tai – didelis išskirtinumas, lyginant su kai kuriais kandidatais, kuriuos yra tekę kalbinti dėl darbo.

 

Registracija
Kontaktai