Tech Mugė

KRISTIJONAS SENDRAUSKAS (IVĖJAS)

Praėjusį kartą kalbinome buvusią studentę Kateriną, sėkmingai dirbančią IT įmonėje „Ivėjas“, kuriai vadovauja mūsų lektorius Kristijonas Sendrauskas. Šiandien apie pradedančiuosius programuotojus, jų motyvaciją bei darbdavių požiūrį, šnekamės su pačiu Kristijonu.

Kristijonai, tu prisidedi prie to, kad žmonės išmoktų programuoti, – esi „Vilnius Coding School” lektorius. Kodėl sugalvojai, kad norėtum dėstyti?

Čia esu jau daugiau nei 1,5 metų. Mano darbas yra gretimame pastate, tuo metu kaip tik ieškojau darbuotojų ir nusprendžiau užsukti į mokyklą pasišnekėti apie studentus. Man reikėjo jau pažengusių programuotojų, tad šį klausimą teko atidėti, tačiau labai susidomėjau mokyklos veikla ir idėjomis. Taigi, pats pasisiūliau dėstyti. Dėstydamas ne tik mokau kitus, tačiau ir pats prisimenu esminius dalykus ar mokausi iš studentų.

Ką patari savo mokiniams, kad jiems būtų lengviau mokytis ir kuo greičiau įsilieti į darbo rinką?

Programavimas – labai komunikabili specialybė, nors dar yra nemažai žmonių, kam atrodo atvirkščiai. Todėl mokymų metu reikėtų drąsiai klausti, tartis su lektoriumi ir kolegomis, ieškoti problemos sprendimo, jeigu kažkas nesiseka. Visada pabrėžiu studentams, kad jeigu jūs nesėdėsite tyliai kamputyje laukdami, kol kas nors pasisiūlys padėti, o patys klausite, komunikuosite su kitais, ne tik daugiau išmoksite, bet ir bus lengviau įmonėje, kur komandinio darbo specifika irgi panaši.

Iš tiesų, tų, kurie ateina rimtai nusiteikę persikvalifikuoti ir tapti programuotojais, papildomai motyvuoti ar įtikinėti nebereikia, nes į mokymus dažniausiai susirenka suaugę, aiškius tikslus turintys žmonės.

Papasakok plačiau apie įmonę „Ivėjas“ – kada įsikūrėte ir kokia buvo jūsų idėja?

Įmonė „Ivėjas“ įkurta 2014 m. Užsiimame internetinių ir mobilių platformų kūrimu. Orientuojamės ne tik į paprastų tinklalapių, bet ir įvairių įrankių, skirtų informacijos pateikimui, kūrimą. Glaudžiai bendradarbiaujame su Vokietijos IT įmone, tad beveik 80 proc. mūsų projektų yra skirti užsienio rinkai.

O kodėl nusprendei pasiūlyti Katerinai, „Vilnius Coding School” studentei, prisijungti prie įmonės komandos?

Katerina iš karto išsiskyrė iš visų, kaip labai smalsus žmogus, kuriam vis negana pateiktos informacijos. Ji nuolat užduodavo daugybę klausimų, gilindavosi į užduotis – matėsi, kad ji turi labai daug noro išmokti programuoti ir galėtų gana greitai įsilieti į IT rinką. Be to, Katerina dar iki mokymų stipriai domėjosi programavimu, buvo susipažinusi su pagrindais. Bet kuris įmonės vadovas sutikęs tokį žmogų, kuris įdeda visas pastangas, kad kuo geriau atliktų darbą, paprastai žino, jog prieš save mato gerą potencialų darbuotoją, kurį galima  visko išmokyti. Programuotojais tampama – išmokti programuoti gali bet kas, tačiau reikia to norėti.

Ar tai yra savybės, kurių darbdaviai tikisi iš būsimų programuotojų?

Labai svarbu, kad žmogus turėtų gerą suvokimą apie tai, kas buvo mokoma kursų metu. Nes tai, ko mokome mes – visiški pagrindai, kurie ir yra programavimo esmė. Be to, jis turi norėti nuolat mokytis ir tobulėti. Pradžiai – to tikrai pakanka, kad žmogus galėtų pradėti savo, kaip programuotojo kelią įmonėje.

Ar tikrai programuotoju gali būti bet kas? Galbūt yra kokių nors ženklų, leidžiančių pačiam žmogui suprasti, kad galbūt programuotojo kelias ne jam?

Nemanau, kad yra tokių ženklų, kurie leistų nuspręsti, kuris žmogus gali būti programuotoju, o kuris ne. Išmokti gali visi, tačiau kiek prireiks laiko ir pastangų, kad mąstytum kaip programuotojas – individualus dalykas.

Registracija
Kontaktai