Finansuojami kursai dirbantiems

DALIA GUSTAITĖ (VISUAL & SOFTWORK)

Programavimo mokykla „Vilnius Coding School“ inicijuojami intensyvūs tinklapio kūrimo mokymai jauniems, nedirbantiems ir nesimokantiems žmonėms, pasiryžusiems karjerą sieti su IT, įgauna pagreitį. Lietuvos darbo biržos (LDB) finansuojamus programavimo kursus nuo šiol galima lankyti ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, o netrukus – ir Klaipėdoje.

160 valandų trukmės mokymų tikslas – ne tik išmokyti programavimo ir suteikti pakankamai žinių, kad žmogus galėtų pradėti programuoti ir įsidarbinti pradedančiuoju programuotoju, bet ir suteikti visokeriopą pagalbą ieškant darbo vietos. Būtent todėl, dar prieš kursų pradžią, mokiniai, kaip potencialūs kandidatai, yra siunčiami į pokalbį su įvairiomis IT įmonėmis, su kuriomis bendradarbiauja mokykla. Viena šių partnerių – reklamos agentūra „Visual & Softworks“, kurioje šiuo metu dirba LDB projekto absolventas Giedrius Vaičiulis.  Įmonės projektų koordinatorė pagal sutartį, Dalia Gustaitė sutiko papasakoti apie dalyvavimą projekte ir pasidalinti savo įžvalgomis.

DALIA: Viena didžiausių problemų, su kuriomis susiduria šiuolaikinės įmonės – IT specialistų trūkumas. Nedidelėms vietinėms įmonėms sunku konkuruoti su užsienio kompanijų siūlomu atlyginimu, todėl aukščiausio lygio programuotojų Lietuvoje vis mažėja. Esant tokiam dideliam darbuotojų poreikiui, atsiveria galimybės pradedantiesiems, motyvuotiems specialistams.

Tuo metu, kai su mumis susisiekė „Vilnius Coding School“ atstovas, intensyviai ieškojome programuotojo. Pasiūlymas padėti rasti mūsų poreikius atitinkantį žmogų, kuris po intensyvių mokymų, iš karto ateis ir galės dirbti, atrodė patrauklus. Mes gavome kandidatų gyvenimo aprašymus, iš kurių pasirinkome kelis ir su jais susitikę susipažinome su žmogumi, kurį iš karto matėme kaip savo komandos narį. Todėl, palaukę mėnesį, kol jis baigs mokslus, į kolektyvą priėmėme ne tik motyvuotą, bet ir stiprius programavimo pagrindus turintį asmenį. Tas žmogus buvo Giedrius, kuris sėkmingai dirba iki šiol.

Dažnai kyla klausimas apie aukštojo išsilavinimo svarbą ir diplomą. Kai kurios tarptautinės kompanijos prašo pateikti diplomą ir, nors mes į jį stipriai neatsižvelgiame, negalima paneigti jo vertės. Aukštasis išsilavinimas dažnai liudija apie tvirtą teorinį bagažą, kuris taip pat svarbus programuojant. Tačiau tai labiau pridėtinė vertė, nei rodiklis, liudijantis apie žmogaus gebėjimus. Svarbu suprasti vieną dalyką, kad nei įgijus IT specialybę, nei pabaigus kursus, jūs iš karto netapsite programuotojais. Reikia įdėti nemažai darbo, domėtis šia sritimi ir tą daryti ne laisvalaikiu, o nuolatos. Todėl įmonės, ieškodamos darbuotojų, dažniausiai atsižvelgia į žmogaus patirtį, darbo rezultatus bei motyvaciją. Labai svarbu, kad į darbo pokalbį atėjęs žmogus gebėtų įrodyti, kodėl iš visų pradedančiųjų programuotojų, tinkamiausias kandidatas būtent jis.

Priimant į darbą kandidatui duodame užduotį – jos išspręsti nebūtina, mums svarbiausia pažiūrėti, kaip žmogus reaguoja į sunkumus, koks jo loginis mąstymas bei sprendimai. Turime ir kitų būdų, padedančių įsitikinti ar pradedantysis programuotojas bus būtent toks darbuotojas kurio ieškome ir ar jam pačiam patiks darbo pobūdis. Vienas tokių būdų, kurį pasiūlėme ir Giedriui – susitikimas su klientu dar atrankų metu. Norėjome pasižiūrėti ar žmogus geba suprasti techninius užduoties reikalavimus, ar suvokia proceso eigą, įsivaizduoja galutinį rezultatą. Giedrius pasirodė puikiai, todėl mums nebekilo daugiau klausimų dėl jo vietos mūsų įmonėje.

Manau, kad tokie projektai, kaip „Vilnius Coding School” inicijuojami programavimo mokymai keičiantiems karjerą, yra naudingi ir verti IT įmonių dėmesio. Reikėtų nepraleisti progos susipažinti su žmonėmis, kurie turi daug potencialo greitai mokytis ir tobulėti. Net ir žinant, kad neseniai pradėjusiam programuoti žmogui reikės padėti adaptuotis ir įtvirtinti įgūdžius, įmonėms – tai gera investicija į ateitį.

Registracija
Kontaktai