Finansuojami kursai dirbantiems

EDITA

EDITA – baigusi istoriją ir dirbusi muziejuje penkerius metus – visą laiką galvojo, kad yra humanitarė ir net neįtarė, kad galėtų atrasti save programavime. Vieną dieną patikėjusi savimi nusprendė išbandyti savo jėgas „Vilnius Coding School“ tinklapių kūrimo mokymuose. Baigusi mokymus, Edita įsidarbino vienoje didžiausių IT įmonių Lietuvoje „Adform“.

Koks buvo tavo kelias iki mokymų, kokioje srityje dirbai prieš tai?

Mano pagrindinis išsilavinimas yra istorijos magistras. Po studijų iš karto pradėjau dirbti muziejuje, man patiko tas darbas, išdirbau apie 5 metus. Vėliau supratau, kad noriu būti istorijos mokytoja. Papildomai pasimokius ir gavus mokytojos kvalifikaciją, įsidarbinau mokykloje.

Kada pradėjai svarstyti apie persikvalifikavimą?

Iš tikrųjų apie tai svarsčiau jau kurį laiką. Galbūt net bakalauro 3 kurse, galvojau, kodėl aš nesu matematikos ir informatikos fakultete. Tačiau prisimindavaukad aš esu humanitarė, mokykloje man nesisekė matematika, fizika. Atrodė, jog save įtikinau, kad programavimas ir IT – ne man. Prieš maždaug tris metus vėl pradėjau svajoti apie darbą IT srityje. Tai atrodė įdomi sritis, visuomet besikeičianti ir skatinanti tave tobulėti. Šios srities dinamika ir plačios galimybės labiausiai ir paskatino persikvalifikuoti.

Ir kas galutinai paskatino eiti mokytis programuoti?

Aš tikiu, kad gyvenime viskas vyksta, taip, kaip turėtų vykti. Baigiau dirbti mokykloje ir supratau, kad tai yra tas laikas, kuomet aš galiu sau leisti persikvalifikuoti. Apsilankiusi Lietuvos darbo biržoje sužinojau, kad galiu gauti finansavimą programavimo mokymams. Tada pradėjau svarstyti, ką būtent noriu mokytis ir kokias sritis siūlo programavimo mokyklos. Taip sužinojau apie „Vilnius Coding School“.

Kokios buvo abejonės?

Kaip ir minėjau, nesijaučiau stipri tiksliuosiuose moksluose ir mąsčiau, kad neturiu loginio mąstymo, kas yra svarbu IT srityje. Tačiau vėliau pagalvojau, o kas gi yra tas loginis mąstymas? Visus sprendimus priimame logiškai juos apsvarsčius, o elementarius veiksmus, kaip kavos pasigaminimas, atliekame logine tvarka. Svarbiausia buvo savęs nenuvertinti ir suprasti, jog nepabandžius negalima teigti, jog kažko nesugebėsiu. Tokie atvejai labai primena vaikystę, kai nemėgdavai tam tikro patiekalo jo net neparagavęs – tėvai pasakydavo „o tu pabandyk“ – tada suprasdavai, kad tas patiekalas visai skanus.

Kaip pasirinkai tinklapių kūrimo mokymus „Vilnius Coding School“?

Mano bičiulis, kuris yra patyręs front-end programuotojas ir gerai mane pažįsta bei žino mano sugebėjimus, pasiūlė man pamėginti būtent front-end programavimą. Tai buvo tinkamas pasiūlymas, kadangi man patinka iš karto pamatyti tam tikrą įdėtą darbo rezultatą ir ši sritis yra puiki pradžia pradedant darbą IT srityje. „Vilnius Coding School“ pasirinkimas man iki šiol yra tarsi mistika, nes tiesiog jutau, jog čia bus gerai. Žinoma, buvo dalykai kurie man tiko: mokymų trukmė, kadangi galėjau pradėti mokytis greitai ir skirti tam savo laiką, bei pati programa, kurioje mokoma tiek front-end, tiek back-end programavimo. Patiko ir tai, jog buvo padrąsinanti komunikacija iš administracijos. Jautėsi, kad mokykla yra ne komercinė, o norinti padėti žmonėms pasiekti savo tikslų ir tas rūpestis buvo jaučiamas nuo pat bendravimo pradžios.

Kaip sekėsi mokymuose? Ką naudingo išmokai?

Mokymai tikrai buvo naudingi visomis prasmėmis. Prieš juos porą mėnesių neintensyviai mokiausi HTML5, CSS3 ir šiek tiek JavaScript, todėl pati pradžia atrodė kiek lengvesnė, nes buvo žinomų ir matytų dalykų. Tuo pačiu tai buvo ir įdomus procesas, nes supratau, kiek dar dalykų galima išmokti. Prasidėjus intensyviam JavaScript pagrindų mokymuisi paaiškėjo, kokia kryptimi galiu toliau eiti IT srityje. Kadangi programavime yra itin daug skirtingų užduočių ir jų sprendimo būdų, be mentoriaus pagalbos pradedančiajam būtų sunku jas išspręsti. Mokymų metu džiaugiausi, jog yra lektorius, į kurį galima bet kada kreiptis pagalbos ir jis visada patars, padės, nukreips ir parodys, kaip internete tinkamai ieškoti atsakymų į reikiamus klausimus, nes programavime gebėjimas ieškoti informacijos ir problemų sprendimo būdų savarankiškai yra didelis privalumas. Visas mokymų mėnuo buvo tikrai intensyvus, ne paskaitų metų galvodavau, ką galiu patobulinti ar sukurti naujo savo kuriamame projekte.

Įsidarbinusi supratau, jog techninės žinios, įgytos mokymų metu yra labai naudingos ir jas taikau darbe kiekvieną dieną. Gaunu užklausas, kuriose yra tam tikra kodo dalis ir turiu jas suprasti. Tas supratimas mano darbo pozicijoje yra itin naudingas, nes galiu spręsti iškilusias problemas.

Koks buvo tavo įsidarbinimo procesas?

Ilgą laiką svajojau apie darbą „Adform“ tačiau kaskart pamačiusi jų siūlomas pozicijas suprasdavau, kad neturiu tam tikrų gebėjimų ir kandidatuoti negaliu. Besimokydama programavimo ir toliau svajojau apie darbą ten. Mokymų viduryje sužinojau, jog keli mano kursiokai jau dalyvauja darbo pokalbiuose šioje įmonėje. Nusprendžiau ir aš išsiųsti savo CV. Projekto vadovas Jevgenij susisiekė su įmone ir mane rekomendavo. Sulaukusi pirmojo skambučio drebėjau iš laimės. Po tokio ilgo laukimo aš pagaliau turėjau galimybę nuvykti į darbo pokalbį į savo svajonių įmonę. Pirmasis techninis pokalbis praėjo daug lengviau nei aš tikėjausi ir tai buvo geriausias interviu mano gyvenime. Pokalbis vyko taip natūraliai, jog nebesijautė, kad tai yra darbo pokalbis. Antrajame pokalbyje teko atlikti keletą užduočių anglų kalba. Angliškai nekomunikavau jau kurį laiką, todėl ši užduotis buvo man iššūkis. Po darbo pokalbio nusiminiau, maniau, kad nesusitvarkiau su užduotimi, kad darbo pasiūlymo negausiu. Tačiau mano abejonės ir baimės buvo išsklaidytos – kitą dieną sulaukiau skambučio iš „Adform“ ir gavau darbo pasiūlymą.

Ar savarankiškai mokaisi programuoti?

Programavimo tikrai nepamiršau, kiekvieną savaitgalį dirbu ties keletu WordPress projektų, kuriuose reikia atlikti tam tikrus patobulinimus.

Papasakok apie savo poziciją „Adform“

Mano pozicija vadinasi „Internetinių tinklapių palaikymo specialistė“ (angl. Publishers support specialist). Specialistų komanda, kurioje aš dirbu, suteikia pagalbą klientams, turintiems reklaminius plotus internetinėse svetainėse. Darbas yra toks įdomus bei dinamiškas, kad tenka kasdien mokytis ir tobulėti. Kartais gauname tokias išskirtines problemų užklausas, jog reikia kreiptis į kitą skyrių ir prašyti pagalbos. Kartais užklausos iš pradžių atrodo gana lengvos, tačiau pradėjus jas spręsti, supranti, kad taip nėra. Todėl man ši pozicija ir patinka – ji yra dinamiška, sprendžiame pačias įvairiausias problemas ir tuo pačiu nuolatos mokomės ir tobulėjame.

Ką patartum norintiems persikvalifikuoti, bet nedrįstantiems?

Labai priklauso nuo pačio žmogaus. Yra tokių atvejų, kuomet žmogui tinka išmokti vieno dalyko ir jį nuolatos atlikti, tačiau, jeigu jis nori nuolat tobulėti ir nedirbti rutinoje – IT sritis yra puiki vieta. Jeigu nedrąsu mesti darbą ir mėnesį laiko skirti mokslams, reikia tiesiog pagalvoti, o kas blogo gali dėl to nutikti? Žinoma dar svarbu suprasti, ko žmogus tikrai nori ir pasinaudoti galimybėmis – nebijokite bandyti!

Registracija
Kontaktai