Finansuojami kursai dirbantiems

Eglė Tumėnaitė „Corner Case Technologies“

„Corner Case Technologies“programinės įrangos ir skaitmeninių produktų kūrėjai, teikiantys informacinių technologijų sprendimus bei konsultacijas Lietuvos, Skandinavijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų įmonėms bei kitiems tarptautiniams klientams. Į klausimus apie IT rinką ir požiūrį į kvalifikaciją keičiančius specialistus atsako produkto vadovė – Eglė Tumėnaitė.

Kokia šiuo metu IT rinkos situacija? Koks programuotojų darbo pasiūlos ir paklausos santykis?

 Šiuo metu IT rinka šiek tiek išsikreipusi ir tai stipriai jaučia žmonės, dirbantys šioje srityje. Problema ta, jog specialistų paklausa yra didesnė už pasiūlą: vyresnieji (angl. Senior) kelia aukštesnius reikalavimus darbdaviams, todėl atsirandą iššūkių siekiant sudominti ir prisitraukti tokio lygio specialistus. Visgi, galima įžvelgti didesnį balansą darbo rinkos ateityje, kurį padeda pasiekti tokios mokyklos kaip „Vilnius Coding School“, suteikdamos rinkai vis daugiau motyvuotų ir kvalifikuotų darbuotojų.

Ar aukštasis universitetinis išsilavinimas svarbus darbinantis programuotoju? Kai kurios didžiosios IT įmonės prašo diplomo, kaip jis vertinamas Jūsų įmonėje?

 Diplomas IT srityje – privalumas, bet tikrai ne būtinybė. Universitetinis išsilavinimas suteikia labai gerą teorinių žinių pagrindą, ant kurio pakankamai lengva statyti praktinius įgūdžius. Kad ir kaip bebūtų, musų įmonėje svarbiausia yra noras mokytis bei aukšta motyvacija, siekiant tikslų. Jei žmogus, neturi teorinio, tačiau pasižymi gerais praktiniais pagrindais ir ryžtasi toliau juos tobulinti – mes tai labai vertiname.

egle tumenaite corner case technologies-atsiliepimai vilnius coding school

Kodėl sutikote bendradarbiauti su Vilnius Coding School? Kokias galimybes įžvelgėte?

 Tvirtai tikiu, kad „Vilnius Coding School“ studentai yra rimtai nusiteikę ir motyvuoti įsilieti į IT sritį, o ir pati mokyklos komanda noriai bendradarbiauja su įvairiais verslais. Atsiradus naujai galimybei priimti „Vilnius Coding School“ absolventą, mes ja tikrai pasinaudotume, mat turime du komandos narius, baigusius šią programavimo mokyklą, kurie pasižymi puikiais įgūdžiais ir aukšta motyvacija. Mūsų siekis turėti subalansuotą komandą nuo patyrusių iki pradedančiųjų programuotojų. Tokioje aplinkoje jaunesnieji turi sąlygas mokytis iš patyrusiųjų, o pastarieji ne vien apmoko naujokus, bet ir dirba su naujų projektų keliamais iššūkiais.

Ar žmogus po vieno/dviejų mėnesių intensyvių mokymų gali pradėti dirbti kaip pradedantysis programuotojas?

Tai tikrai įmanoma. Akivaizdu, jog kiekvieną užduotį, susmulkinus iki tam tikrų fragmentų, galima duoti pradedančiajam, baigusiam sąlyginai trumpą programavimo kursą. Tai – puikus startinis taškas. Kad ir kaip bebūtų, ne visos įmonės noriai tuo užsiima ir ne visų darbdavių lūkesčiai naujokų atžvilgiu yra realistiški. Vis dėlto, svarbu pabrėžti, jog ir srities naujokas, pradėjęs nuo mažų dalelių, sugebės sulipdyti pilną paveikslą, išmoks planuoti ir struktūrizuotai atlikti darbus.

 Kartais darbdaviai dvejoja dėl persikvalifikuojančių specialistų bei jų galimybių įsilietį į naują sritį, koks yra Jūsų požiūris į persikvalifikuojančius žmones?

 Tikrai palaikau žmones, kurie ieško ir iš naujo atranda save. Tai yra labai sveikintina.  Žvelgiant valstybiniu mastu, jei visi atrastų ir atsidurtų savo rogėse, darbo efektyvumas ir pajėgumas beprotiškai išaugtų, o žmonių profesinis gyvenimas taptų įdomesnis ir pilnavertiškesnis. Sistemoje, kuri verčia jaunus žmones, neturinčius jokios darbinės patirties, priimti skubotus sprendimus, lemiančius jų ateitį, tai labai svarbu. Daugelis pabaigia studijas, nesusijusias su jų norais ir aistra, todėl vėliau ieško savęs tiesiog keisdami darbus.

Labai džiaugiuosi „Vilnius Coding School“ kaip puikia vieta, kuri suteikia žmonėms galimybę persikvalifikuoti. Žinoma, kuo anksčiau tai padarai – tuo geriau. Jei tai įvyksta vėliau, kai spaudžia daug finansinių ir socialinių įsipareigojimų, galima pasirinkti saugesnį kelią – nemesti darbo, o tiesiog investuoti savo laisvą laiką į mokymus ir profesijos keitimą palaipsniui. Tai be abejonės reikalauja daug pastangų, bet finale iš to tik išlošiama. Būti laimingu ir motyvuotu darbuotoju naudinga ne vien asmeniškai – tai itin svarbu ir darbdaviui.

 Kaip vertinate šį projektą dabar, kai mokymus baigęs žmogus jau dirba Jūsų įmonėje?

 Iš visų kandidatų Povilą pasirinkome ne vien dėl turimų įgūdžių. Pokalbio metu, jo išvardintos vertybės, požiūris į mokymąsi ir darbą sutapo su mūsų įmonės vizija. Kitas nematomas faktorius – asmens integracija ir įtaka įmonės mikroklimatui: itin svarbu, kokią atmosferą kuria žmogus ir kaip jis jaučiasi pats, ypač šiais laikais, kai didžioji dalis mūsų laiko yra praleidžiama darbe. Iš esmės, asmeninės charakterio savybės yra svarbiausia, visa kita yra išmokstama, tam tik reikia turėti motyvacijos. Džiaugiamės turėdami Povilą mūsų komandoje!

 

Povilo sėkmės istoriją rasite ČIA.

Registracija
Kontaktai