Iš pradžių kūręs kompiuterinę grafiką, vėliau jėgas išbandęs internetinėje prekyboje Evaldas Aidukas .  atrado save programavimo srityje. Dabar užimdamas programuotojo poziciją įmonėje „Codity“, pataria kitiems: „Pasidomėti apie IT, o jei kils bent mažiausia mintis, kad tai jums – nerti visa galva!

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Savo darbinę karjerą pradėjau kurdamas 3D kompiuterinę grafiką. Turėjau projektu su video reklamomis, aplikacijomis, video žaidimais, instaliacijomis. Pats darbas patiko, deja, Lietuva nėra ta aplinka, kurioje ši veikla klestėtų, o ir pati rinka ganėtinai nestabili. Nežinomybė dėl ateities pradėjo varginti, todėl nusprendžiau kažką keisti. Taip gimė idėja tapti bosu sau pačiam ir išbandyti jėgas internetinėje prekyboje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Turėdamas internetinę parduotuvę, pastebėjau, kad daugelį darbų galima automatizuoti. Taip pabandžiau sukurti naršykles plėtinį, kuris leistų sutaupyti laiko. Tuo metu JavaScript nei kiek nemokėjau, bet jau turėjau šiokių tokių programavimo įgūdžių. Sukurus plėtinį, daviau jį išbandyti kitiems elektroninių parduotuvių savininkams, kol galiausiai jis susilaukė šiokios tokios sėkmes – šimtai žmonių pradėjo juo naudotis darbinėje aplinkoje kasdien. Tai labai pakeitė mano požiūrį į programavimą, supratau, koks didelis ir stiprus tai įrankis, leidžiantis sukurti labai didelę vertę. Kadangi plėtinio programavimas kėlė daugiau džiaugsmo nei internetinė prekyba ar kompiuterinė grafika, nusprendžiau pakeisti specialybę. Pasidomėjęs, daugiausiai gerų atsiliepimų radau apie „Vilnius Coding School“, todėl nusprendžiau mokytis čia.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Sekėsi puikiai! Kadangi lektorius pats dirba programuotoju, buvo galima užduoti gilesnius programavimo klausimus, sužinoti apie pačią programuotojų rinką. Gavau ko ir norėjau – apjungiau turimas HTML, CSS, JavaScript ir naujas žinias į platesnį suvokimą, be to – išmokau daug apie „back-end“.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Pirmą dieną po baigimo išsiunčiau 10 CV ir planavau tai kryptingai daryti ir toliau. Laimei, padedant „Vilnius Coding School“ Karjeros Centro jau po poros dienų gavau pasiūlymą ateiti i darbo pokalbį, kuris, matomai, buvo sėkmingas.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu junior full-stack WEB programuotoju įmonėje „Codity“, pagrindinės technologijos – Symfony(PHP), WordPress ir JavaScript. Didesnę dalį darbo dirbu su back-end’u, kiek mažiau – front-end’u. Vis dar gilinu objektinio programavimo, algoritmų, bei duomenų struktūros žinias. Domiuosi kaip galėčiau rašyti švaresnį, skaitomesnį bei saugesnį kodą. Savarankiškai mokausi React’o ir dirbtinio intelekto pagrindų.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Prieš ketverius metus pats galvojau keisti specialybę ir tapti programuotoju, bet turėjau dvejonių. Mintys, jog jau per vėlu, reikia baigti universitetą, stipriai stabdė nuo svajonės siekimo. Šiandien suvokiu, kad tikrai klydau, ir dabar labiau džiaugiuosi priimtu sprendimu. Siūlyčiau skirti šiek tiek laiko pasidomėti apie IT, o jei kils bent mažiausia mintis, kad tai jums – nerti visa galva!

Gerų programuotojų, QA specialistų, testuotojų visada trūksta. Nesvarbu, ar ieškosite pirmo darbo, ar „Vilnius Coding School“ įgytas žinias taikysite savo įsitvirtinusiam verslui, ar startup’ui – galvokite kaip galite daugiau duoti, o ne gauti, įdėkite pastangų, nebijokite klysti ir Jums tikrai pasiseks.

Artūro LinkedIn profilis ČIA.