Finansuojami kursai dirbantiems

IEVA

Ilgą laiką svarsčiusi apie programavimą Ieva Rimaitė galiausiai ryžosi siekti svajonės. Dabar programuotojos poziciją įmonėje „SPPA verslui“ užimanti mergina teigia: „Svarbiausia – didelis noras ir suvokimas, kodėl to sieki.“

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

IT sfera mane daugiau ar mažiau traukė dar nuo mokyklos laikų, tačiau save laikiau humanitare ir profesinę IT kryptį rinkausi iš, mano manymu, man labiau tinkančios/lengvesnės pusės. Pirmasis mano darbas buvo IT support‘e, L1 lygiu, kurio pagrindą sudaro bendravimas su klientais ir nesudėtingų techninių problemų sprendimas, vėliau dirbau klientų aptarnavime FinTech srityje. Ilgiausią laikotarpį praleidau kaip IT specialistė įmonėje, vystančioje įvairius internetinius projektus, kurioje atlikau tiek support‘o, tiek projektų vadovo funkcijas. Minėtoje pozicijoje teko iš arti pamatyti programuotojų darbą ir kasdienybę.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Ilgainiui pradėjau jausti, kad trūksta savirealizacijos, norisi sukurti ką nors „apčiuopiamo“, o savęs vis dar neįsivaizdavau kitokioje srityje nei IT. Prasidėjo savęs paieškos. Deja, norą išbandyti programavimą vis slopino nepasitikėjimas savo jėgomis, įsitikinimas, kad tikslieji mokslai ne man. Kaip tik šiuo ribiniu laikotarpiu baigiau universitetą, iškeičiau IT specialistės pareigas į savęs išbandymą internetinės rinkodaros srityje, tačiau ir ten jaučiausi ne savo vietoje. Išėjus iš šio darbo, užsiregistravau Užimtumo tarnyboje, kurioje mano koordinatorė papasakojo apie programavimo kursus. Tai buvo etapas, kurio metu neturėjau ko prarasti ir nusprendžiau surizikuoti, nors vis dar abejojau savo jėgomis. Džiugu, kad vėliau viskas pasirodė priešingai.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai sekėsi puikiai. Iki mokymų pradžios turėjau šiek tiek laiko, todėl mokiausi savarankiškai internete, atsižvelgdama į tai, ką mokysimės kursų metu. Iki to laiko teko susidurti tik su šiek tiek HTML ir CSS mokykloje bei universitete, todėl savarankiškai įgytos žinios tikrai padėjo nepasimesti kursų metu. Nuo pat pirmos dienos jaučiausi savo vietoje. Todėl visą mėnesį vakarus ir savaitgalius skyriau mokymuisi, nes man tai buvo be galo įdomu. Žinių įgijau tikrai daug. Dabar gebu visiškai nuo nulio sukurti veikiantį internetinį puslapį, spręsti užduotis, nors anksčiau programuoti visiškai nemokėjau.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Labai sklandžiai. Gavusiems aukščiausius įvertinimus, „Vilnius Coding School“ padeda surasti praktiką ar darbo vietą. Visas procesas, nuo mokymų baigimo iki darbo sutarties pasirašymo, truko apie 2 mėnesius. Tai, žinoma, yra suprantama, atsižvelgiant, kad pasibaigus mokymams, vyksta karjeros konsultacija ir CV rašymo dirbtuvės, einama į darbo/praktikos pokalbius, kuriuose ne visada pasiseka iš pirmo karto.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu mano pareigos įmonėje yra front-end programuotoja. Mūsų komanda atlieka kasdienes užduotis su Oracle Eloqua marketingo automatizavimo sistema. Dėl šios priežasties darbą sudaro ne tik programavimas, bet ir darbas su pačia sistema, kuriant marketingo kampanijas, formų veikimo logiką, formų front-end dalį bei naujienlaiškius. HTML, CSS ir JavaScript technologijas pasitelkiame tuomet, kuomet reikia praplėsti ar pakeisti jau esamą funkcionalumą, ar norint sukurti sudėtingas ir ypač specifines kampanijas. Tačiau mes ne tik atliekame paskirtas užduotis, bet ir dalyvaujame naujų projektų kūrime bei įgyvendinime kartu su partneriais iš Vokietijos. Taip pat stengiuosi nepamiršti įgytų žinių, todėl šiuo metu laisvu laiku kuriu internetinę svetainę, toliau gilinu programavimo žinias interneto kursuose.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Po ilgo kelio, atvedusio mane čia, galiu duoti tik vieną patarimą – bandykite. Internete daugybė kursų, kuriuos išbandžius, galima suprasti, ar programavimas tikrai jums. Tai padeda įgyti pasitikėjimo savimi ir atsikratyti neigiamų įsitikinimų. Manau, kad kiekvienas gali keisti karjeros kryptį, tačiau reikalingų pastangų kiekis labai individualus. Svarbiausia – didelis noras ir suvokimas, kodėl to sieki.

Ievos LinkedIn profilis ČIA.

Nori ir TU?  

Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.

Registracija į mokymus Kaune ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.

Registracija
Kontaktai