IEVA

IEVA – gyvenusi ir dirbusi klientų aptarnavimo specialiste Šiauliuose, netikėtai internete pamatė reklamą, kuri skelbė apie Lietuvos darbo biržos finansuojamus mokymus. Šiek tiek pagalvojusi, nuspręndė vykti į Klaipėdą ir mokytis tinklapių kūrimo. Apkeliavusi daug Lietuvos šiuo metu Ieva dirba Kaune internetinių puslapių testuotoja „EGROUP EU“ – įmonėje, kuri užsiima kompiuterinių sistemų projektavimu ir programavimu.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš mokymus dirbau AB „Lietuvos paštas“ klientų aptarnavimo specialiste.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Dirbdama „Lietuvos pašte“ galvojau, kad reikėtų pakeisti darbą, galbūt net įgyti kitą specialybę. Kaip tik interneto platybėse pamačiau „Klaipėda Coding School“ mokymus, kuriuos finansuoja Lietuvos darbo birža.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Kursų metu buvo nelengva, nes buvo pateikiama daug informacijos per trumpą laiko tarpą. Išmokau CSS3, HTML5, PHP, JavaScript pagrindus.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Baigusi „Klaipėda Coding School“ tinklapių kūrimo mokymus, siunčiau CV, skambinau, vykau į pokalbius. Buvo sudėtinga, nes prieš mokymus visai neturėjau patirties, o daugelis įmonių norėjo jau patyrusių darbuotojų.

Kaip sekėsi priimti sprendimą persikelti į kitą miestą? Ar su kažkuo taretės? Ar džiaugiesi savo sprendimu?

Kadangi buvo sunki darbo paieška, nebuvo sunku priimti sprendimą persikelti į kitą miestą, nes man svarbiausia buvo pradėti dirbti ir toliau mokytis programuoti.

Kaip vyko pokalbis dėl darbo? Ar jauteisi užtikrintai?

Pokalbis vyko gana sklandžiai, sakiau, kad noriu mokytis programavimo ir man suteikė galimybę. Jaučiausi gana užtikrintai.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Įmonėje tikrinu ar tinkamai veikia tinklalapis, ar nėra klaidų. Atlikus testavimą, programuotojams perduodu, ką reikėtų pakeisti, pataisyti.

Ar prieš mokymus žinojai apie tokią darbo vietą kaip testuotojos?

Prieš mokymus beveik nieko nežinojau apie programavimą.

Kokie planai – kokioje srityje ketini toliau tobulintis?

Norėčiau toliau mokytis PHP kalbos.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.)?

Tokiems žmonėms patarčiau nedvejoti ir nebijoti bandyti išmokti kažką naujo. Manau, kad visada atsiras tokių įmonių, kurioms reikia įvairių darbuotojų su įvairiomis savybėmis. Kartais užsiauginti darbuotoją pačiam daug paprasčiau, nei pasamdyti tą, kuris jau turi patirties ir savo darbo specifiką.

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai