Finansuojami kursai dirbantiems

JULIUS

„Programavimas – ateitis. Jeigu žmogus nori prisidėti prie ateities, jos kūrimo, tobulinimo, pokyčių, geriausias laikas tai pradėti yra šiandien,“ – dvejojančius dėl persikvalifikavimo skatina buvęs muitinės sandėlio vedėjas, dabartinis įmonės „SoftDent“ programuotojas Julius Sabaliauskas.

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš pradedant programavimo kursus, save teko išbandyti įvairiose srityse, bet daugiausiai dirbau logistikos sferoje. Turint muitinės tarpininko pažymėjimą, karjerą pradėjau nuo deklaracijų tvarkymo, vėliau užėmiau muitinės sandėlio vedėjo poziciją.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Nuo mažų dienų darbas kompiuteriu mane tiesiog užburdavo, jau tada žinojau, jog ateityje dirbsiu būtent šioje sferoje. Visgi, kertinis sprendimas, nuvedęs mane į šią sritį, atėjo pradėjus kelti tikslus ilgalaikėje perspektyvoje: planus kūriau nebe kitai savaitei, o kitiems metams. Platesnis požiūris skatino eiti iš savo komforto zonos, nebijoti naujovių ir siekti to, kas mane visada traukė ir buvo įdomu.

IT srities platumas ir dinamika – tai kėlė daugiausia abejonių, renkantis, ką būtent noriu mokytis. Galutinį sprendimą man labai padėjo priimti „Kaunas Coding School“ vadovė. Jos žinios IT srityje, darbo rinkos išmanymas bei nuoširdus mano norų ir planų išklausymas padėjo priimti teisingą karjeros starto pasirinkimą, kuriuo labai džiaugiuosi.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Mokytis pradėjome nuo pagrindų. Nors ir anksčiau buvau susipažinęs su „Console.WriteLine“, dėstytojo žinios ir praktiniai patarimai buvo labai naudingi. Tenka pripažinti, jog mėnuo yra per trumpas laikotarpis betarpiškam IT srities supratimui, bet mokymų programa iš esmės buvo plati, suteikianti tikrai labai stiprius pagrindus. Buvo drąsu kelti klausimus, į kuriuos visada buvo atsakyta, skatinamas visų įsitraukimas į diskusijas. Jei susidurdavome su sunkumais suprantant informaciją, dėstytojas stengdavosi ją pateikti vis kitaip tol, kol nelikdavo neaiškumų.

Sunkiausia buvo mokytis objektinio programavimo pagrindų. Turėdamas šiokios tokios patirties funkciniame programavime, stengiausi taikyti ankstesnes žinias, dirbti taip, kaip aš moku, todėl perprasti patį objektinio programavimo pobūdį buvo sudėtinga.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Dirbu programuotoju įmonėje UAB „SoftDent“. Tikiu, jog žinios, įgytos „Kaunas Coding School“, naudingos ne tik dabar, bet ir tolimesnėje mano profesinėje karjeroje. Kursų metu išmokau ne vien programavimo pagrindų, bet ir pačios mokymosi taktikos. Iš tiesų, pats supratimas, kaip reikia mokytis programavimo, yra sunkesnis už visas sintakses, funkcijas, klases ir visus kitus baisius programavimo terminus. Programavimas kaip mokslas yra nuolat kintantis, todėl svarbiausia yra ne žinoti, kaip išspręsti problemą, bet mokėti ieškoti informacijos ir būdų, kurie padėtų ją išspręsti. Net ir dešimtmečių patirtį skaičiuojantys programuotojai kasdien naudojasi „Google“ paieškos sistema.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Su dideliais sunkumais nesusidūriau dėl „Kaunas Coding School“ Karjeros Centro pagalbos. Gautos rekomendacijos kaip ieškoti darbo, kokiuose renginiuose dalyvauti ir kaip pateikti save socialiniuose tinkluose buvo labai naudingos. Didelę reikšmę greitai ir sėkmingai mano naujos karjeros pradžiai turėjo Karjeros Centro mokymai, kaip sukurti patrauklią Programuotojo CV, kaip pasiruošti darbo pokalbiui ir elgtis jo metu.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Esu labai patenkintas – šis darbas yra būtent tai, ko aš norėjau. Visada siekiau didesnių iššūkių protinio darbo atžvilgiu, o programavimo sferoje to – apstu. Labiausiai žavi tai, jog darbas IT srityje yra pastovus mokymasis, mat kasdien atrandi kažką naujo, negirdėto, įdomaus. Džiugu, jog tai – naujos patirtys ir atradimai – lydės visos karjeros metu.    

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Programavimas – ateitis. Jeigu žmogus nori prisidėti prie ateities, jos kūrimo, tobulinimo, pokyčių, geriausias laikas tai pradėti yra šiandien. Šiuo metu gerų IT srities specialistų labai trūksta, profesijos populiarumas sparčiai auga, todėl rekomenduoju nedelsti ir naudotis proga, kol ji vis dar čia. Universitetinio išsilavinimo stoka neturėtų gąsdinti, mat didžiajai daliai įmonių tai nesvarbu. Aktualios yra jūsų žinios ir motyvacija, kuri yra esminė darbo pradžioje, o profesinis tobulėjimas ateis su praktika, sprendžiant iškilusias problemas.

 

JULIAUS LinkedIn profilis ČIA.

Nori ir TU?  

Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.

Registracija į mokymus Kaune ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.

Registracija
Kontaktai