Finansuojami kursai dirbantiems

Julius Švagždys - "Teltonika"

Įmonės „TELTONIKA“ korporatyvinės rinkodaros vadovas Julius Švagždys dalinasi savo įžvalgomis apie IT rinkos tendencijas ir persikvalifikavusių darbuotojų galimybes: „Persikvalifikavimas parodo ne tik stiprią žmogaus valią pradėti viską iš naujo, bet ir suteikia jam vidinės motyvacijos greičiau įsigilinti į programavimo specifiką.“

 

Kokia šiuo metu IT rinkos situacija? Koks programuotojų darbo pasiūlos ir paklausos santykis? Ar keitėsi rinkos situacija pandemijos metu?

Šiuo metu manau dauguma įmonių veikiančių technologijų sferoje galėtų atsakyti labai panašiai, kad rinkoje yra jaučiamas informacinių technologijų ir elektronikos inžinierių specialistų stygius. Tikslų, statistinį, programuotojų pasiūlos ir paklausos santykį išvesti tikrai sudėtinga, nes būtent programavimas yra plati sfera, kuri turi begales skirtingų kalbų. Kiekvienas verslas turi savo paklausos ir pasiūlos rodiklius, mūsų atveju šiandien labiausiai ieškome įterptinių sistemų programuotojų. Pandemijos metu Teltonika įmonių grupė ne tik demonstravo tolimesnį augimą, bet kartu sukūrė ir naujų verslo nišų, kurios pareikalavo nemažai papildomų išteklių. Tad, pandemijos metu pradėjome dar aktyviau ieškoti informacinių technologijų specialistų ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse.

julius svagzdys teltonika 2

Ar aukštasis universitetinis išsilavinimas svarbus darbinantis programuotoju? Kai kurios didžiosios IT įmonės prašo diplomo, kaip jis vertinamas Jūsų įmonėje?

Šiandien aukštasis išsilavinimas kaip ir visada, yra, buvo ir bus reikalingas kaip įrodymas, kad darbuotojas geba ne tik užbaigti tai ką pradėjęs, bet ir turės platesnį suvokimą apie informacines technologijas. Šiandienai Teltonika įmonių grupėje aukštasis išsilavinimas vertinamas kaip didelis privalumas.

julius svagzdys teltonika 2

Kodėl sutikote bendradarbiauti su Vilnius Coding School? Kokias galimybes įžvelgėte?

Dirbame su Vilnius Coding School jau ne vienerius metu ir džiaugiamės, kad studentai įgyja puikias bazines programavimo žinias ir sutinka jas pritaikyti praktiškai mūsų IoT akademijoje. Dažnu atveju toks bendradarbiavimas tampa puikiu startu tolimesnei karjerai Teltonika įmonių grupėje.

 julius svagzdys teltonika 4

Kartais darbdaviai dvejoja dėl persikvalifikuojančių specialistų bei jų galimybių įsilieti į naują sritį, koks yra Jūsų požiūris į persikvalifikuojančius žmones?

Persikvalifikavimas parodo ne tik stiprią žmogaus valią pradėti viską iš naujo, bet ir suteikia jam vidinės motyvacijos greičiau įsigilinti į programavimo specifiką. Įmonėse persikvalifikavimas yra natūralus procesas, tad jo bijoti tikrai nereikia.

 julius svagzdys teltonika 1

Į kokias pozicijas dažniausiai gali pretenduoti pradedantieji Jūsų įmonėje?

Šiandiena galime pasiūlyti įvairiausią spektrą programavimo kalbų su kuriomis gali dirbti būsimi darbuotojai: Embedded C, Embedded C++, PhP, JavaScript, C# ir kitos.

 

Kaip vertinate šį projektą dabar, kai mokymus baigęs žmogus jau dirba Jūsų įmonėje?

Vertiname vienareikšmiškai pozityviai, nes šie darbuotojai šiandienai geba sukurti daug pridėtinės vertės.

 

Svarstai keisti profesiją?  

Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.

Registracija į mokymus Kaune ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.

Registracija
Kontaktai