Tech Mugė

JULIUS

“Nebijokite, juk visada galite grįžti atgal į savo sritį.” – saugiai, tačiau motyvuojančiai sako Julius. Nors baigęs informatikos studijas paskutinius metus nedirbo, o keliavo, bet šiandien džiaugiasi duomenų analitiko darbu IT įmonėje “Metasite Data Insights”.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Esu baigęs informatikos studijas ir dirbau šioje srityje daugiau nei 6 metus. Ankstesnės pozicijos buvo įvairios, nuo kompiuterinių darbo vietų priežiūros iki sistemų palaikymo, serverių administravimo. Paskutinius dvejus metus iki mokymų profesinėje srityje nedirbau, o keliavau. 

Kodėl nusprendėte gilinti žinias būtent duomenų analitikoje?

Buvo įdomu kokią informaciją galima gauti iš duomenų, juos teisingai apdorojus, kokias įžvalgas ir prognozes pateikti tinkamai įvertinus aplinkybes. Dažniausiai priimdamas sprendimus ar net rinkdamasis ką nors remiuosi faktais, palyginimais ir kita naujai gauta ar turima informacija, todėl norėjosi labiau įssigilinti į analitikos sritį ir įgyti praktinių žinių.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai. Dalis dėstomo kurso (SQL) buvo žinoma ir naudota anksčiau, tad toje srityje keblumų nekilo. Tereikėjo prisiminti tam tikrus dalykus, na ir atkreipti dėmesį į naujus metodus. Taip pat kursuose buvome supažindinti su duomenų valymu ir apdorojimu naudojant “Python Pandas”. Galiausiai susipažinome su Tableu įrankiu duomenų vizualizavimui.

Ar greitai ir lengvai apsisprendėte tęsti karjerą kitoje įmonėje?

Taip, pakankamai lengvai. Tuo metu įmonėje dirbau tik kelis mėnesius ir neturėjau noro ilgai likti. Tad įvertinęs galimybes nutariau surizikuoti ir pereiti į praktikanto poziciją.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje dirbu su keliai projektais. Užduotys apima tiek ETL procesų kūrimą, tiek duomenų analizavimą bei vizualizavimą. Tenka tvarkyti, valyti duomenis. Užtikrinti jų vientisumą bei kokybę. Taip pat, ieškoti ir taisyti klaidas juose atsiradusias transformuojant. Taip pat tenka panaudoti ir ankstesnes sistemų priežiūros žinias palaikant sklandų infrastruktūros veikimą. Mokytis tenka nemažai, ypač analizuojant duomenis, perprantant “Tableau” įrankį. 

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta
dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per
silpni ir pan.) ?

Nedvejoti. Ir tikrai pavyks. Nebijokite, juk visada galite grįžti atgal į savo sritį. Labai daug išmoksite ir įgysite patirties mokymosi proceso metu.

Registracija
Kontaktai