Tech Mugė

JURGITA ANDRUŠKAITĖ „MISTERTANGO“

„Mistertango“ – sparčiai ir globaliu mastu auganti finansinių paslaugų įmonė, siūlanti automatizuotas banko sąskaitos atidarymo paslaugas bei naują ir inovatyvų požiūrį į mokėjimo paslaugas. Įmonė yra „Vilnius Coding School“ partnerė ir suteikia mokyklos absolventams galimybes pradėti karjerą IT srityje. Į klausimus apie IT rinką ir požiūrį į persikvalifikuojančius atsako Jurgita Andruškaitė – „Mistertango“ personalo vadovė.

 Kokia, Jūsų nuomone, šiuo metu yra IT rinka?

Manau, kad situacija paskutiniu metu yra pakankamai karšta ir įtempta, mums dažnai tenka konkuruoti su didesnėmis įmonėmis ir bankais. Kadangi esame mažesnė įmonė mums yra sunkiau surasti tinkamų darbuotojų, bet sėkmingai atsirenkame ir įdarbiname gerus ir perspektyvius specialistus, nes jie pavargsta nuo korporacijų, nori jausti didesnį savo indėlį įmonėje. Būtent tai mes galime pasiūlyti darbuotojams skirdami atsakingesnes pareigas, kurios tiesiogiai leidžia jiems prisidėti prie bendrų įmonės pasiekimų ir rezultatų gerinimo.

Kaip vertinate žmogaus išsilavinimą? Ar Jūsų įmonei tai yra svarbus aspektas darbinant žmogų?

Mums tai nėra prioritetas. Svarbiausia yra, kad žmogus degtų noru dirbti šioje srityje. Visiškai nesvarbu, ką žmogus yra baigęs – jeigu jis ilgą laiką programuoja ir tai yra jo gyvenimo būdas arba yra pradedantysis ir aktyviai domisi, bei gilinasi į šią sritį, mums tai yra aktualiau nei jo išsilavinimas. Apskritai, aukštasis išsilavinimas suteikia bendrą požiūrį į šią sritį, kiek platesnį mąstymą. Jei mokaisi savarankiškai – tu labiau koncentruojiesi į vieną sritį ir tobulini įgūdžius joje.

Iš kokių sričių atėję žmonės dirba pas Jus?

Turime tikrai labai įvairių žmonių atėjusių iš skirtingų sričių – nuo matematikų, vadybininkų iki visiškai nieko nebaigusių žmonių. Prieš tai turėta patirtis – mažiausiai svarbus aspektas – svarbu, kad žmogui jo veikla būtų gyvenimo moto. Mano nuomone, net baigęs dailės studijas, tu gali tapti puikus IT guru.

Kodėl pasirinkote bendradarbiavimą su „Vilnius Coding School“, kokias galimybes įžvelgėte?

Nors daugumoje pas mus dirba middle ir senior lygio specialistai, esame atviri pradedantiesiems ir dažnai jiems pasiūlome praktiką. Kadangi esame turėję nesėkmingų patirčių su universitetų studentais, kurie visiškai nepriėmė mūsų siūlomų galimybių žinias pritaikyti praktikoje, pradėjus ieškoti naujų praktikantų – atradome „Vilnius Coding School“ ir pasidomėjus, kokie žmonės mokosi čia, nusprendėme nesikreipti į universitetus, o pradėti bendradarbiauti su programavimo mokykla. Čia mokymus baigę asmenys yra labiau suinteresuoti praktikuotis, tobulėti ir mokytis toliau.

Ar rekomenduotumėte kitoms įmonėms bendradarbiauti su „Vilnius Coding School“?

Visiškai taip, kadangi čia yra siūlomi ir rekomenduojami tokie žmonės, kurie žino, ko nori, yra subrendę bei pasiryžę pakeisti savo karjerą ir suvokia tai, kad jie viską vėl pradeda nuo nulio.

Ką patartumėte asmenims, kurie nori persikvalifikuoti, bet nedrįsta priimti šio sprendimo?

Kadangi dabar IT sritis yra labai populiari, susidarė įspūdis, kad programuotoju būti verta, nes čia yra geri pinigai, bet visų pirma, reiktų įsivertinti, ar tai yra ta veikla, kuria norėtum užsiimti. Tam reikėtų pasidomėti, ką tam tikri IT specialistai veikia darbe, pabendrauti su jau IT rinkoje esančiais žmonėmis. Tuomet reikėtų pabandyti pasimokyti. Na, o jeigu besimokant viskas atrodo įdomu, suprantama – reikia bandyti. Nusprendus, kad tai yra tavo kelias ir nori persikvalifikuoti į IT, kitas svarbus žingsnis yra pasiruošti gerą gyvenimo aprašymą. Jis turi būti pateiktas taip, kad darbdavys suprastų, jog esi pasiryžęs pakeisti sritį dėl motyvacijos ir domėjimosi IT sritimi, o ne vedamas tik finansinio aspekto.

Kaip įvedate į darbus studentą, katik baigųsi programavimo mokymus?

Mes duodame atlikti įvairius darbus iš keleto projektų. Nesinori skirti pradedančiajam vieno projekto ir atiduoti neįdomiausius menkus darbelius. Tokiu būdu, mes suteikiame jam platesnes galimybes mokytis toliau ir išbandyti save skirtingose srityse.

Registracija
Kontaktai