Justas Sobutas – baigęs Sportinio transporto inžineriją, dirbo projektų inžinieriumi, vėliau naujų projektų įvedimo koordinatoriumi, o galiausiai nusprendė, kad ši sritis nebedomina ir grįžo prie savo hobio – programavimo. Baigęs Kaunas Coding School WEB kūrimo mokymus, šiuo metu dirba jaunesniuoju Front-End programuotoju įmonėje „BitDegree“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Sėkmingai baigęs Sportinio transporto inžineriją (Anglijoje) įsidarbinau Jaguar Land Rover įmonėje kaip projektų inžinierius. Po metų gavau itin įdomų darbo pasiūlymą Olandijoje, ASML kompanijoje kaip litografijos įrenginių atnaujinimo inžinierius, o po pusmečio patapau šių įrenginių atnaujinimo koordinatoriumi. Paskutinė darbovietė buvo Continental Lithuania, kur buvau naujų projektų įvedimo vadovas (NPLM).

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Programavimas visada buvo mano hobis, kuriam negalėjau skirti pakankamai laiko. Esant galimybei darbo metu darydavau Excel dokumentus naudojant VBA kalbą ir karts nuo karto grįždavau prie web development’o pradmenų. Tad, kai supratau, kad vadovavimas korporacijos pasaulyje manęs visiškai nebedomina, nusprendžiau ieškoti naujų karjeros galimybių ir pradėjau studijuoti Web Development (Full-stack) Kaunas Coding School.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokytis sekėsi tikrai gerai. Skyriau tam visas savo dienas, dirbau ir domėjausi papildomai. Namų darbus darydavau kiek įmanoma geriau, stengiausi padaryti daugiau nei prašo užduotis (ypač Front-end dalyje). Atėjau į mokymus su minimaliomis žiniomis apie HTML, CSS ir programavimo kalbų pagrindais. Pabaigiau mokslus su gana geromis žiniomis ir teisingą naudojimą Front-End dalies ir pradmenimis Back-End srityje. Išmokau daug taisyklių ir terminių, kurie yra naudojami programavimo pasaulyje ir padeda man susikalbėti su kitais IT srities atstovais.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Geros darbovietės paieškos visada yra sudėtingos. Pasakiau sau, kad bandysiu įsidarbinti kaip Front-end developeris ir daviau sau 6 mėnesius tai padaryti. Pavyko. Tačiau pradėjau kaip praktikantas ir po mėnesio tapau Junior Front-End programuotoju. Iki įsidarbinimo gavau keletą kitų pasiūlymų, daugiausiai Full-Stack programuotojų ar IT projektų vadovų, tačiau turėjau įvykdyti sau iškeltą užduotį – tapti Front-ender’iu.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu prie įvairiausių landing puslapių ir svetainės dizaino tobulinimo, taip pat teko sukurti puslapį, kuriame yra rašomos gairės apie mūsų kompaniją. Pagrindinis darbas Front-End, tačiau karts nuo karto prisiliečiu ir prie Back-End’o. Mokausi būtent PHP Laravel paslapčių ir tobulinu žinias Front-End’e.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Karjeros keitimas yra tikrai būtinas, jeigu esama darbovietė ar industrija neatneša Jums jokio džiaugsmo ar net neleidžia džiaugtis gyvenimu. Daug kas galvoja, kad ateityje bus geriau ir taip kenčia ištisus metus, tačiau tai yra tik iliuzija. Kad būtų geriau, reikia imtis veiksmų, kurie leistų suprasti, kas Jus išties priverčia jaustis laimingu. Jeigu tai yra karjeros keitimas, mano manymu, reikia visa pokytį gerai apgalvoti, išsikelti sau tikslus ir nerti į visišką nežinią, kuri mano pavyzdyje yra programavimas. Tai tikrai nėra lengvas dalykas, tačiau geri dalykai dažniausiai neateina labai lengvai.

Justo Linkedin profilis ČIA.