Finansuojami kursai dirbantiems

KATERINA

KATERINA – „Vilnius Coding School” studentė, kuri gavo geriausius lektorių įvertinimus, pamilo programavimą ir šiuo metu sėkmingai dirba IT įmonėje, kuriančioje tinklalapius, – „Ivėjas”. Katerinos užsidegimą bei norą tobulėti pastebėjo ir mūsų lektorius Kristijonas, kuris pasiūlė pradedančiajai programuotojai prisijungti prie komandos.

 

KATERINA: aš studijavau mados dizainą Vilniaus dizaino kolegijoje. Dar besimokydama įsidarbinau kosmetikos prekių parduotuvėje, kurioje likau dirbti ir po kurio laiko tapiau jos vadove. Tačiau supratusi, kad šioje srityje pasiekiau visko, ko norėjau, apsisprendžiau, kad metas kažką keisti gyvenime.

Dar mokyklos laikais domėjausi kaip veikia įvairios programos ir mechanizmai, buvau ir esu smalsus žmogus. Programavimas – viena tų sričių, kuri domino labiausiai, todėl ėmiau svarstyti galimybę persikvalifikuoti ir tapti programuotoja. Iš pradžių bandžiau mokytis savarankiškai, bet galiausiai priėjau tokią ribą, kai suvokiau, jog man reikia žmogaus, galinčio paaiškinti vieną ar kitą sudėtingesnę vietą, kurios, skaitydama literatūrą, nebesupratau.

Rinkausi tarp kelių skirtingų kursų, nes nebuvau tikra kuri programavimo kalba man iš tiesų galėtų labiausiai patikti. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl pasirinkau „Vilnius Coding School” – čia esantys 6 savaičių pradedančiųjų programuotojų mokymai leido išbandyti kelias skirtingas programavimo kalbas ir padėjo apsispręsti kur judėti toliau. Sunkiausia buvo pačioje pradžioje – reikėjo vėl prisiminti pagrindus, kuriuos kažkada mokiausi, priprasti prie intensyvaus mokymų tempo. Įsivažiuoti pavyko gana greitai, dėstytojai buvo labai dėmesingi, informatyvūs, visada padėdavo.

Iš tiesų, mokymų metu patiko viskas – sužinojau daug įdomių dalykų, tačiau WEB kūrimas patraukė labiausiai. Man patiko tai, kad iš karto galėjau matyti darbų rezultatą, greitai identifikuoti klaidas ir jas ištaisyti. Dar dirbant prie baigiamojo projekto, tinklalapio kūrimo, supratau, kad WEB – mano sritis. Jau tada galvojau, kad norėčiau su šia programavimo kryptimi susieti artimiausią savo ateitį. Svarsčiau, kad būtų labai įdomu ir toliau dirbti su WEB lektoriumi Kristijonu ir netikėtai sulaukiau pasiūlymo prisijungti prie jo įmonės „Ivėjas“ komandos ir atlikti praktiką. Šį pasiūlymą priėmiau iš karto ir džiaugiuosi būdama čia.

Sėkmingai atlikusi praktiką pasilikau dirbti įmonėje. Pradėjau nuo front-end, dabar jau imu įvaldyti ir back-end dalį. Kuo toliau, tuo labiau man patinka programavimas, išmokstu naujų dalykų, prisiliečiu prie vis sudėtingesnių sistemų. Manau, kad ateityje mokysiuosi ir kitų programavimo kalbų, bet kol kas esu laiminga, dirbdama su WEB.

Iš pradžių gali atrodyti, kad programuoti labai sudėtinga ar net neįmanoma, ypač jeigu prieš tai nesi prisilietęs prie kodo. Ilgainiui ima viskas aiškėti, tik tam reikia laiko ir pastangų. Gali būti tų atvejų, kai reikės pasėdėti ilgiau prie vieno ar kito dalyko, ne iš karto viskas sklandžiai pavyks. Svarbiausia – nepasiduoti ir mėginti toliau! Tas jausmas, kai parašai kodą ir matai kaip jis veikia – labai puikus.

Pokyčių galima laukti metus, dvejus ar dar ilgiau, tačiau jeigu nesate laimingi savo dabartinėje profesijoje ir galvoje kyla minčių persikvalifikuoti, tai visiškai neturite ko prarasti. Anksčiau ar vėliau šis sprendimas ateis, todėl patariu nedelsti ir imtis veiksmų. Sėkmės!

Registracija
Kontaktai