Finansuojami kursai dirbantiems

LINA

„Jei kyla bet kokių minčių, kad galbūt reikėtų keist veiklą, tai geriau anksčiau nei vėliau“ – teigia Lina, pabaigusi „Vilnius Coding School“ PROGRAMAVIMO PAGRINDŲ PER 6 SAVAITES mokymus. Lina – įrodymas, kad per 6 savaites gautos žinios – duoda stiprius pagrindus keisti specialybės sritį ir įsidarbinti IT įmonėje „ALNA SOFTWARE“!

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote? Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Nuo tada kai 2011 metais pradėjau savo profesinį kelią, dirbau projetų valdymo srityje. Didžioji dalis projektų buvo iš statybų sektoriaus, tačiau teko valdyti ir keletą IT srities projektų. Mane visada žavėjo, kad vykstant projektams vis atsirasdavo naujų iššūkių, aplinka buvo dinamiška. Tačiau per pastaruosius dvejus metus projektinė veikla kiek aprimo – projektams laukiant finansavimo vyko tik parengiamieji darbai, tad darbe pasigedau „veiksmo“ ir supratau, jog atėjo metas kažką keisti.

Iš pradžių, dar maniau, tolimesnę karjerą sieti su statybos sektoriumi (vis tik universitete mokiausi nekilnojamo turto valdymo ir statybos inžinerijos), bet galiausiai nusprendžiau, kad veiklos sritį reikėtų dar labiau pakreipti kita linkme. Tada iš pažįstamų išgirdau apie „Vilnius Coding School“ ir iškart pagalvojau, kad net jei ir nedirbčiau IT srityje, būtų įdomu išmokt ką nors naujo!

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Sausio mėnesį pradėjau lankyti Programavimo pagrindų per 6 savaites mokymus. Iki to buvau tik šiek tiek susipažinusi su „Pascal“ programavimu mokykloje, bet nieko bendro daugiau neturėjau.

Nepaisant to, paskaitos iškart patiko. Patiko mokytis C# ir JAVA programavimo kalbų, kurios sekėsi gan neblogai. Iš pradžių tinklapių kūrimas pasirodė pati neįdomiausia dalis, tačiau po mokymų praėjus šiek tiek laiko, jau ir ši dalis pradėjo patikt ir įgytos žinios pasirodė esančios naudingos – buvo smagu žinot, kad ir apie tinklalapius kažką išmanau.

Kažkada senajame darbe buvo atnaujinta interneto svetainė ir vadovas manęs paprašė susitikt su svetainės kūrėjais, sužinot, kaip reikėtų ką nors pakeist ar pridėt svetainėje. Tai pamenu tada, kai man rodė kodą ir pasakojo, kaip čia ką reiktų keist, tai viskas atrodė „tamsus miškas“, nieko nesupratau. Prisiminus tai tiesiog pagalvoju – kaip būtų buvę lengviau visa tai išklausyt, jei būčiau turėjus dabar turimus pagrindus. Net ir klausimų turbūt būčiau turėjus „labiau į temą“ 🙂

Po mokymų atsirado toks nuolatinis detalių pastebėjimas, kurios anksčiau niekad neužkliūdavo, pvz.: kažin kaip veikia ši numerių nuskaitymo sistema? Kur saugomi duomenys? Ar fiksuojami pasikartojimai? Žinau kaip čia padaryta! Šitą tai tikrai kitaip daryčiau!

Kas labiausiai patiko mokymų metu?

Manau, jog prie to, kad mokymai buvo įdomūs ir programavimas „užkabino“ labai prisidėjo dėstytojai: Povilas, Robertas ir Tomas. Tai ačiū jiems už skirtą laiką mums, smagias paskaitas, namų darbus, komentarus ir patarimus „užvedant ant kelio“ ir šiaip, kad šauniai dėstė 🙂

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Iškart po baigtų mokymų susitikau su Karjeros Centro vadove Živile. Ji patarė, kaip galėčiau patobulinti savo CV ir jį persiuntė vieniems iš „Vilnius Coding School“ partnerių – „Alna Software“. „Alna Software“ pakvietė į pokalbį ir gana greit pasiūlė prisijungti prie komandos. Manau, šiuo atveju, siekiant projekto vadovo pozicijos, įmonei labiau rūpėjo mano turima projektų valdymo patirtis, turimi sertifikatai ir asmeninės savybės nei programavimo žinios. Bet programavimo žinios davė pliusą „ASW“ apsisprendžiant pakviesti mane prisijungti prie jų šaunios komandos ar ne.

Kadangi programuoti visai gerai sekėsi ir norėjosi dar labiau pagilinti žinias, „Vilnius Coding School“ pabaigiau ir JAVA BOOTCAMP mokymus. Po jų ir pradėjau dirbti „Alna Software“ įmonėje.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Įmonėje gavau projektų vadovės darbą ir man valdyti buvo paskirtas vienas iš įmonės IT projektų. Kadangi „Alna Software“ dirbu dar tik mėnesį, daug darbų dar nespėjau nudirbt, tačiau jau daugiau susipažinau su IT projektų specifika ir su pačios įmonės veikla.

Laisvalaikiu žadu dar šiek tiek pagilinti JAVA žinias, pamėginti pasidaryt savo projektą – nesinori pamiršti įgytų žinių, be to, programavimas man dar įdomus.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Jei kyla bet kokių minčių, kad galbūt reikėtų keist veiklą, tai geriau anksčiau nei vėliau. Manau, kad jei dabar taip atrodo, tai klausimas liks ir vėliau, tai kam laukti? Reikia pamėginti ir atsakyti sau pagaliau į tą klausimą, kuris neduoda ramybės 🙂

O šiaip manau, net jei ir toliau karjeros nesiesite su IT, papildomų žinių įgijimas tikrai nepakenks. Ir bus smagu 🙂

Registracija
Kontaktai