LINAS

Baigęs dieninius C# mokymus, Linas užėmė programuotojo poziciją įmonėje „SoftDent“  ir džiaugiasi nauja pradžia IT sferoje: „Einu į darbą kaip į šventę!“ 

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš pradedant programavimo mokymus „Kaunas Coding School“, buvau buriavimo treneris.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Ankstesnėje profesinėje srityje nebemačiau perspektyvų. Ilgos profesinės kelionės labai vargino ir kėlė didelį stresą – tai buvo didžiausias stimulas pokyčiams. Jau pavasarį nutariau, jog nuo rudens keisiu karjeros kryptį. Nors šiek tiek nerimavau, abejonių dėl savo sprendimo nebuvo.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Vasaros metu savarankiškai domėjausi Java programavimo kalba, skaičiau apie technologijas, jų pokyčius ir naujoves. Rudenį ryžausi pradėti C# mokymus „Kaunas Coding School“, kuriuos sėkmingai baigęs savarankiškai gilinausi į .NET galimybes, tobulinau žinias ASP.NET, SQL, REGEX, JS, Node.JS. Didžiausias iššūkis buvo atrasti teisingą mokymosi taktiką bei spręsti sunkumus, ieškant informacijos internete.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu programuotoju IT kompanijoje „Sofdent“. Naudoju C#, ASP, JS, AngularJS, Knockout, Angular 7, Postgres, MS-SQL. Žinios, kurias įgijau „Kaunas Coding School“, labai naudingos, jas tobulinu ir mokausi toliau.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Turbūt sudėtingiausia buvo nuspręsti, kokioje programavimo srityje norėčiau dirbti. Dėl žinių apie darbo pobūdį trūkumo, buvo sunku pasverti, ar mano gebėjimai atitinka norus. Galiausiai apsisprendęs ir baigęs C# dieninius mokymus, nutariau paaukoti metus įgūdžių lavinimui naujoje srityje, todėl išrankus darbo atžvilgiu nebuvau. Vis dėlto, esu dėkingas „Kaunas Coding School“ mokyklai, kuri suteikė gerą bazinį supratimą apie programavimą, IT srities darbo rinką. Karjeros Centro pagalba, kuriant reprezentatyvų programuotojo CV, patarimai, kaip ieškoti, pasiruošti ir elgti darbo pokalbio metu,  – visa tai suteikė daug pasitikėjimo savimi ieškant darbo.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Po 3 mėnesių vis dar einu į darbą kaip į šventę – su didžiuliu entuziazmu ir noru veikti. Kiekviena diena atneša naujų žinių ir įgūdžių, kurie lemia gerą savijautą ir dar didesnę motyvaciją tobulėti.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Svarbiausia teisingai pasirinkti sritį. Jei trūksta žinių, ką ir kaip mokytis, nebijoti kreiptis ir ieškoti pagalbos kitus – čia didžiulę pagalbą gali suteikti „Kaunas Coding School“. Mat pasirinkus per sudėtingą kelią, gali pritrūkti motyvacijos tęsti mokymus. Svarbu suprasti, kad per lengvos srities IT sferoje nėra, visada galima mokytis ir tobulėti papildomai, o kilus norui – profesinę kryptį pakreipti šiek tiek kitur. Viskas ateina su laiku, bet išdrįsti pradėti reikia dabar arba niekada!

Nori ir TU?  

Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.

Registracija į mokymus Kaune ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai