Marina Kareckienė - "MERA Lithuania"

Įmonės MERA Lithuania personalo vadovė Marina Kareckienė dalinasi savo įžvalgomis apie IT rinkos tendencijas ir persikvalifikavusių darbuotojų galimybes: „persikvalifikuodami iš įvairiausių sričių, žmonės ateina su šviežiomis idėjomis bei siūlymais, kuriuos galima labai sėkmingai pritaikyti“.

 

Kokia šiuo metu IT rinkos situacija? Koks programuotojų darbo pasiūlos ir paklausos santykis?

IT rinka Lietuvoje išlieka auganti bei besikeičianti, o IT išmanančių specialistų paklausa yra vis dar didelė ir, manau, ji niekur nedings nei artimiausiu metu, nei ilgalaikėje perspektyvoje.  Naujų technologijų vystymas bei pritaikymas vyksta greitai, todėl motyvaciją nuolat mokytis ir judėti į priekį yra ypatingai svarbi savybė, norint išlikti konkurencingam dabartinėje IT darbo rinkoje. Tačiau, galima tik pasidžiaugti, kad šiuo metu Lietuvoje dabar yra tikrai palankios sąlygos ir asmeninio tobulėjimo ir karjeros perspektyvų prasme, todėl dėl geriausių IT darbuotojų jau galime drąsiai konkuruoti ir pasaulinėje rinkoje.

Ar aukštasis universitetinis išsilavinimas svarbus darbinantis programuotoju? Kai kurios didžiosios IT įmonės prašo diplomo, kaip jis vertinamas Jūsų įmonėje?

Aukštojo išsilavinimo diplomas yra vis dar aukštai vertinamas, dažniausiai darbdaviai ieško kandidatų, turinčių tam tikrų žinių bagažą. Negalime neigti ir to fakto, kad jis gali būti naudingas, norint kandidatuoti į aukštesnes kompetencijas reikalaujantį darbą, kuris atvers galimybes kilti karjeros laiptais. Tačiau, pirmiausia, daug kas priklauso ir nuo pačio žmogaus – jo užsispyrimo, pastangų bei iškeltų tikslų.

Pokalbio metu atkreipiame ypatingą dėmesį į potencialaus darbuotojo stipriąsias puses, jo motyvaciją, sugebėjimą integruotis į darbo aplinką. Galiu drąsiai teigti, kad, nepaisant to, kad dauguma mūsų įmonės specialistų tūri aukštojo išsilavinimo diplomus, šis kriterijus nėra esminis.

Kodėl sutikote bendradarbiauti su Vilnius Coding School? Kokias galimybes įžvelgėte?

Nei kiek neabejojome, kai gavome pasiūlymą bendradarbiauti su „Vilnius Coding School“. Ši mokykla gali pasigirti ne viena sėkmės istorija absolventų, kurie po apmokymų sėkmingai įsidarbino arba net pradėjo savo verslą, ir tai puikiai įrodo ėjimą teisingu keliu. Kadangi profesijos keitimas reikalauja nemažai drąsos, labai svarbu, kad „Vilnius Coding School“ ne tik suteikia naujų žinių, bei ir padeda žmonėms rasti sau tinkamą darbovietę.

Kartais darbdaviai dvejoja dėl persikvalifikuojančių specialistų bei jų galimybių įsilieti į naują sritį, koks yra Jūsų požiūris į persikvalifikuojančius žmones?

Persikvalifikavimo situacija tapo kasdiene tendencija ir žmonių, nusprendusių keisti kvalifikaciją, skaičius, artimiausiu metu tik augs. Visgi, šioje situacijoje įžvelgiu vien pliusus – persikvalifikuodami iš įvairiausių sričių, žmonės ateina su šviežiomis idėjomis bei siūlymais, kuriuos galima labai sėkmingai pritaikyti. Be to, jie pasižymi stipresne motyvacija. Galiu tik pasidžiaugti bei padrąsinti visus, ieškančius naujo karjeros kelio – neatsisakykite nepabandę, ir, galbūt, atskleisite naujus gabumus bei talentus. Nepamirškite – „Tik vienas dalykas gali svajonę padaryti neįgyvendinamą: tai baimė, kad nepasiseks.“ Paulo Coelho.

Kaip vertinate šį projektą dabar, kai mokymus baigęs žmogus jau dirba Jūsų įmonėje?

Labai džiaugiamės, kad Viktoras puikiai įsiliejo į kolektyvą, o jo gabumai bei žinios pateisino mūsų lūkesčius su kaupu. Manau, kad „Vilnius Coding School“ rengiami mokymai – puiki iniciatyva bei paskatinimas judėti savo svajonių link.  Tikimės ir ateityje tolimesnio sėkmingo bendradarbiavimo su šia programavimo mokykla.

 

Nori ir TU?  

Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.

Registracija į mokymus Kaune ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai