Daug sričių pakeitęs Michail Chavkin     vieną dieną nusprendė išbandyti programavimą ir pabaigęs JAVA dieninius mokymus, su Karjeros centro pagalba, įsidarbino įmonėje „Alna Software“ kaip jaunesnysis programuotojas. „Suprantu, kad pradžioje, to suprasti beveik neįmanoma, bet galima pasidomėti ir išsirinkti, kas atrodo arčiau širdies.“

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki 2008 metų dirbau reklamos srityje, bet dėl krizės savęs teko ieškoti kitose sferose. Prieš mokymus dirbau mažoje įmonėje produkto vadybininku. Įmonė gamino elektronikos prietaisus slaptam garso įrašymui. Turėjau daugybę pareigų: rašiau techninį aprašymą, bendravau su inžinieriais, derinau gamybos klausimus, rašiau instrukcijas, ruošiau marketingo medžiagą ir organizuodavau įmonės dalyvavimą parodose.

michail 1

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Atsitiktinai! Išėjau iš darbo, nes nusibodo ir tuo pat metu radau „Vilnius Coding School“ skelbimą. Visada dirbdamas pagalvodavau, kad jaučiuosi nejaukiai, kai vadovauju inžinieriams, bet pats programuoti nemoku ?

michail 2

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Sekėsi puikiai. Mano išsilavinimas yra techninis, nes studijuojant universitete prieš daug metų teko prisiliesti prie programavimo, todėl mokymuose atgaivinau žinias.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Iš vienos pusės buvo tikrai sudėtinga, nes mano CV labai margas: turiu patirties tiek reklamos srityje, tiek elektronikos gamyboje. Buvo labai sunku patikėti, kad kažkam reikės junior‘o, kuriam virš 40 metų. Be „Vilnius Coding School“ Karjeros centro pagalbos niekada nebūčiau radęs pirmojo darbo IT srityje. Karjeros centro specialistė padėjo susitvarkyti CV ir surado man praktiką įmonėje, kuri po jos, pasiūlė darbo poziciją.

michail 3

Ką šiuo metu veikiate įmonėje?

Programuoju JAVA.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Pradedantiesiems programuotojams nėra lengva, nes reikia savyje turėti daug motyvacijos. Šiuo metu konkurencija gan didelė, o atlyginimai maži, tačiau darbą susirasti tikrai įmanoma, o jeigu išsilaikysi 3 metus, tai tikrai turėsi gerai apmokamą darbą, kuris beveik garantuoja, kad turėsi darbo pasiūlymų visame pasaulyje.

Dar vienas privalumas – dėl pastovaus technologijų atnaujinimo, patyrę programuotojai irgi turi visą laiką mokytis, todėl pasiekti jų lygį nėra labai sudėtinga.

Verta pasidomėti , kokios kalbos ir technologijos šiuo metu yra populiariausios ir pasirinkti sau tinkamiausią. Nereikia orientuotis tik į paklausą. Nors visos programavimo kalbos turi bendrų bruožų, tačiau sveika žinoti, kuo skiriasi Java, .NET, JavaScript, Python ir pan. Pvz., Java labai griežta ir formalizuota. Kai kurie, būtent, dėl to ją labiausiai ir vertina, o kitiems tai labai nepatinka. Suprantu, kad pradžioje, to suprasti beveik neįmanoma, bet galima pasidomėti ir išsirinkti, kas atrodo arčiau širdies.

michail 4

Michail LinkedIn profilis ČIA.