Finansuojami kursai dirbantiems

MIGLĖ

Miglė – dirbdama viešbučio administratore, naktimis bandė rašyti kodo eilutes, o supratus, kad tai gali būti jos pašaukimas, nusprendė ateiti į “Klaipėda Coding School” organizuojamus programavimo mokymus. Juos pabaigus įsidarbino įmonėje “Vaivada” ir šiuo metu dirba su projektais, kurie yra paremti “React” technologija.

Koks jūsų profesinis kelias ir kokioje srityje dirbote?

Aš baigiau turizmo administravimą Klaipėdos Valstybinėje Kolegijoje ir dirbau šioje srityje viešbučio administratore daugiau nei metus laiko. Turizmo specialybę pasirinkau, nes atrodė įdomu, mėgau planuoti keliones, bei organizuoti renginius, bendrauti su įvairių kultūrų žmonėmis.

Iš tiesų buvo labai įdomu, bet dirbdama viešbutyje naktinėse pamainose nusprendžiau, kad reikia kažką keisti. Ieškojau informacijos, pamačiau online programavimo kursus ir pabandžiau. Vieną darbo naktį taip bandant rašyti kodo eilutes nepastebėjau kaip atėjo rytas, tada supratau, kad būtų įdomu toliau mokytis ir pradėti dirbti naujoje srityje.

Pamačius KLCS reklamą tuo laikotarpiu net nedvejojau, nusprendžiau išeiti iš darbo ir pradėti mokytis programuoti.

Kaip sekėsi mokymuose?

O mokymuose sekėsi labai gerai, tuo metu buvau motyvuota, o motyvacija padeda žingsniuoti į priekį. Patiko mokytis, nes gavau daug basic žinių. Su HTML, CSS jau buvau susipažinus, tad pradžia buvo nesunki. JavaScript, PHP ir duomenų bazės – man buvo naujos, todėl sužinojau tikrai daug. Taip pat dar susipažinau su WordPress. Buvo įdomu ir naudinga. Kadangi mokymus baigiau gerai, KLCS vadovė Edita padėjo man gauti praktikos vietą ir mane mielai rekomendavo.

Ar jauteisi užtikrintai praktikoje?

Pirmąją dieną praktikoje jaučiausi kaip kursuose, toliau mokiausi Javascriptą, vėliau dariau projektą su WordPress’u. Užtikrinta tikrai nesijaučiau, buvo daug naujos informacijos, netikėjau, kad pavyks vėliau ją visą atsiminti ir pritaikyti projektuose.

Šiuo metu jau kuriu Apps`ą su React Native ir gilinuosi į šį JavaScript framework‘ą. Ateityje ir toliau noriu mokytis, gilintis ir kurti Apps‘us.

Ar būna kažkokių problemų kurias pati viena sprendi ir ieškai sprendimo?

(juokiasi) Būna nuolat. Visada ieškai sprendimo, visada mokaisi, keli klausimus. Kartais ieškai sprendimo dvi dienas, kartais ir mėnesį . Bet šiaip, visada kas nors neveikia ir būna daug ERROR – tai mano darbas ištisinis mokymasis ir klaidų ieškojimas.

Ar ramiai miegi naktimis?

Būna, kad grįžus namo visą laiką galvoju apie iškilusią problemą darbe, bet labai stengiuosi atsipalaiduoti ir nukreipti mintis kitur, būna, kad negalvoju visai, nes suprantu, kad vistiek teks atsakymo ieškoti google. Suprantu, kad dar tik mokausi ir išeitį visada sugalvosiu.

Tiems kurie abejoja patarčiau eiti, negalvoti, nes kuo ilgiau galvoji tuo ilgiau nieko nedarai. Turi žengti žingsnį, nes kaip bendru sutarimu mes nusprendėme (mes, tai Edita ir Miglė), kad idėjos evoliucionuoja jas DARANT!

Registracija
Kontaktai