MINDAUGAS

Iškeitęs aviacijos sritį į programavimo poziciją įmonės InSoft komandos narys Mindaugas Aršulis  .teigia: „geriau pabandyti, nei galvoti apie galimus scenarijus visą likusį gyvenimą.”

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Aiškiai pamenu, kai būdamas 18 metų su klase važiavau į Litexpo studijų mugę, nė nežinodamas, ko noriu, ko siekiu, o parvažiavau su degančiu noru studentauti Vilniuje ir studijuoti aviaciją. Nors žinių apie lėktuvus visiškai neturėjau, idėja, jog su šiais technikos stebuklais galiu sieti savo ateitį, mane be galo žavėjo. Su jaunatvišku entuziazmu užsidegiau šio tikslo siekimui ir jau rugsėjo mėnesį, išsilaikęs visus egzaminus ir praėjęs atrankas, buvau šviežiai iškeptas pirmakursis, siekiantis užkariauti aviaciją. Praėjo 4 studijų metai: gavau darbą, stengiausi, mokiausi, kopiau karjeros laiptais, bet kuo toliau, tuo labiau pirmadieniai tapo vis sunkesni – jaučiausi lyg menkas varžtelis painioje aviacijos struktūroje. Minėtoje sferoje galioja taisyklė „monkey see, monkey do“ – ambicijų ir individualumo nebūvimas lėmė vis dažniau kylančius klausimus, ar prieš dešimt metų padarytas sprendimas galutinai nulems visą likusį mano gyvenimą. Visgi, kartais reikia leisti įvykiams tekėti sava vaga ir atsakymai pasirodo savaime – bankrutuoja gerai žinoma aviacijos įmonė Lietuvoje, aš lieku be darbo ir galutinai nusprendžiu keisti karjerą.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Su programavimu susipažinau dar mokykloje. Mus mokė „Pascal“ programavimo kalbos. Paradoksalu, bet tuo metu tai buvo visiškai neįdomu ir atrodė nereikalinga. Vėliau, jau dirbdamas ir ieškodamas platesnių tobulėjimo galimybių, bandžiau mokytis „Ruby on rails“, sukūriau primityvią interneto svetainę. Buvo smagu ir lengva mėgautis procesu. Kai netekau darbo, ankstesnis santykis su IT sfera lėmė vis stipriau kylantį norą mokytis giliau ir programuoti profesionaliau. Kadangi pažįstu žmogų, kuris baigęs Vilnius Coding School sėkmingai įsidarbino, šioje mokykloje mokytis nusprendžiau ir pats. Dabar drąsiai galiu teigti, jog sprendimas buvo iš tiesų geras.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Prieš pradedant mokymus, dvi savaites savarankiškai gilinau žinias Udemy.com platformoje, ten užsiėmiau „Java Masterclass“ kursais. Pradėjus lankyti Vilnius Coding School, supratau, jog savarankiškas mokymasis buvo tik į naudą, mat pamokos programavimo mokykloje buvo intensyvios, greitos. Per dieną mokydavomės net po keletą temų ir jas sukramtyti be išankstinio pasirengimo būtų buvę tikrai sudėtinga. Žinoma, nieko nėra neįmanoma, bet informacijos sisteminimui ir praktinių darbų atlikimui reiktų skirti šiek tiek daugiau laiko. Kalbant apie žinias, jų mokymai davė daug ir įvairių. Dar iš dabar jaučiu gautos informacijos ir išlavintų įgūdžių naudą ir stengiuosi juos tobulinti toliau.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Atvirai kalbant, patyriau nemažai nerimo – buvo dienų, kai norėjosi pasiduoti ir grįžti į senąją profesiją. Kai sulaukdavau pasiūlymų ir užduočių iš potencialių programavimo įmonių, įdėdavau nemažai pastangų jas atliekant, bet palankaus atsakymo vis nesulaukdavau. Po keletos įtemptų mėnesių ir daug žadančių, bet vis nesėkmingų bandymų įsidarbinti, paskambino įmonė, kuri mano CV gavo iš Vilnius Coding School Karjeros Centro. Džiugu, jog šis darbo pokalbis buvo sėkmingas ir dabar minėtoje įmonėje užimu programuotojo poziciją. Nors iš tikro darbą tikėjausi rasti greičiau, turbūt viskas ateina savu laiku.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Įmonėje sprendžiu „Jira“ užduotis ir galvoju sprendimus joms atlikti. Akivaizdu, jog anksčiau minėtai aviacijos „monkey see, monkey do“ taktikai vietos čia ankšta, mat programavimas – pastovus žinių ir įgūdžių gilinimas, skatinantis individualių įžvalgų generavimą problemų sprendimui priimti. Nemeluosiu, jog šie nauji faktoriai darbo srityje šiek tiek gąsdino, bet dabar mėgaujuosi visu procesu.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Neslėpsiu, viskas nėra taip paprasta ir keisti karjerą gali būti tikras iššūkis. Visgi, manau, jog geriau pabandyti, nei galvoti apie galimus scenarijus visą likusį gyvenimą. Kalbant iš savo patirties, galiu pasakyti, jog džiaugiuosi priimtu sprendimu ir visus norinčius skatinu pokyčiams.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Po mokymų atsirado šalutinis efektas – nebegaliu žiūrėt į mokymų metu taip mielai siūlomus Nomeda saldainius. Turbūt padauginau… atsargiai su jais!

Mindaugo LinkedIn profilis ČIA.

Nori ir TU?  

Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.

Registracija į mokymus Kaune ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai