Finansuojami kursai dirbantiems

MINDAUGAS

“IT – perspektyvu. Perspektyvu – gerai gyvensi. Gerai gyvensi – nereikės laimės ieškoti užsienyje.” – teigia Mindaugas, “Vilnius Coding School” baigęs WEB kūrimo BOOTCAMP mokymus. Savo karjeroje dirbęs įvairiausių darbų – atrado mėgstamą sritį ir šiuo metu dirba IT klientų aptarnavimo departamento komandos vadovu, IT įmonėje Tesonet.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Esu dirbęs daug skirtingų darbų: nuo statybų inžinieriaus iki kineziterapeuto reabilitacijos centre. Esu dirbęs tiek užsienyje, tiek Lietuvoje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Grįžęs iš užsienio į Lietuvą, nusprendžiau imtis kažko naujo, kas man pačiam būtų iššūkis. Taip pat, mąsčiau kokį karjeros kelią rinktis, norint integruotis Lietuvoje. IT – perspektyvu. Perspektyvu – gerai gyvensi. Gerai gyvensi – nereikės laimės ieškoti užsienyje.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Susipažinau su programavimo pagrindais, pradėjau suprasti programavimo pasaulio subtilybes ir logiką. Vien mokymų, žinoma, nepakanka, geriausia į mokymus ateiti jau šiektiek pasidomėjus internete, o po mokymų nenustoti praktikuotis, nes visi programavimo įgūdžiai atsiskleidžia būtent tada. Vieniems būna sunkiau, kitiems lengviau, tačiau to nereikia bijoti.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Įmonės paieškos vyko gan sklandžiai, visi interviu buvo organizuojami Vilnius Coding School. Dar mokymų metu buvau pakviestas į penkis, šešis darbo pokalbius, todėl turėjau iš ko rinktis. Variantas kurį pasirinkau nebuvo mano prioritetų sąraše, nes pasiūlymas buvo dirbti klientų aptarnavime. Pirmoji mintis buvo – reikės nuolatos šnekėti telefonu, susidursiu su nepatenkintais klientais, teks klausytis jų priekaištų, tačiau visiškai nepasigailėjau pasirinkęs būtent šį kelią. Mano nuogąstavimai buvo paneigti ?  Ieškojau darbo ir savarankiškai, tačiau tai nebuvo taip lengva, dauguma darbdavių nori, kad naujai atėjęs darbuotojas galėtų dirbti savarankiškai, nors pradžioje taip dirbti, ko gero, neįmanoma.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu IT klientų aptarnavimo departamento komandos vadovu, o pradėjau būtent nuo IT klientų aptarnavimo specialisto pareigų. Mano pareigos apėmė viską – nuo programavimo iki visų operacinių sistemų išmanymo, tinklų administravimo žinių, pasaulyje vykstančių pakitimų ir naujovių sekimo. Darbas klientų aptarnavime man patiko. Žinote tą jausmą sekmadienį, kai supranti, kad rytoj į darbą ir tai tau kelia stresą? Taigi, to jausmo dar neteko patirti dirbant šioje pozicijoje ?. Išmokau daug daugiau nei būčiau pagalvojęs. Tai ir skatino mane siekti daugiau ir daugiau. Perėjus į vadovo poziciją, ta patirtis, kurią įgyjau dirbdamas IT klientų aptarnavimo specialistu – man labai pravertė. Komandos vadovo pareigose daugiau mokausi dirbti su žmonėmis, produktyviu bendradarbiavimu, taip pat domiuosi ir seku technologijų pasaulio naujienas. Vadovo pozicija patraukė tuo, jog man ir anksčiau yra tekę dirbti panašaus pobūdžio darbą, tik kitoje aplinkoje, jaučiau, kad ši pozicija man.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Turiu porą patarlių sujungtų į vieną: Niekada nesakyk niekada, nes mokytis niekada nėra per vėlu! Kartais atrodo, jog šiuo metu kur dabar esate, nesijaučiate gerai? Nejaučiate kad gyvenate pilnavertį gyvenimą ir viduje kirba mintis, jog reikėtų kažką keisti, tačiau niekaip neprisiverčiate išeiti iš komforto zonos? Atminkite vieną: mes tobulėjame TIK išeidami iš savo komforto zonos, patirdami tai, kas dar nepatirta ir neatrasta. Ši mąstysena man padėjo nebijoti stoti prieš savo baimes, siekti savo sėkmės. To paties linkiu ir jums.

Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.

Registracija į mokymus Kaune ČIA.

Neapsisprendi? Registruokis karjeros konsultacijai ČIA.

Registracija
Kontaktai