Tech Mugė

Monika Petronienė „SPPA verslui“ - atsiliepimai

„Mes labai vertiname darbą su kvalifikaciją pakeitusiais kolegomis, praturtinančiais įmonę įvairesniais požiūriais į problemų sprendimą”, – teigia Monika Petronienė. Įmonės „SPPA verslui” front-end programuotojų komandos vadovė dalinosi įžvalgomis apie IT rinką ir požiūriu į kvalifikaciją keičiančius specialistus.

Kokia šiuo metu IT rinkos situacija? Koks programuotojų darbo pasiūlos ir paklausos santykis?

Prieš metus, kuomet pradėjome formuoti naują front-end programuotojų komandą savo įmonėje, pastebėjome, kad šios srities specialistų paklausa yra didesnė nei pasiūla. Dėl plataus darbo pasiūlymų spektro IT specialistams, darbuotojų atrankos procesas užtrukdavo kiek ilgiau ir būdavo sudėtingesnis.

Kadangi per pastaruosius metus koncentravomės į komandos plėtimą, pradėjome ieškoti naujų, motyvuotų žmonių, norinčių prisidėti prie mūsų įmonės tikslų siekimo. Akivaizdu, jog dėl pastebimai aktyviai savo veiklą vystančių programavimo mokyklų, darbo rinkoje pradedančiųjų lygio IT specialistų kiekis augo. Mūsų atveju tai buvo itin palanku, nes būtent ir ieškojome žmonių, turinčių bazinių programavimo žinių, kuriuos vėliau galėtume apmokyti dirbti su mūsų veikloje naudojamomis programomis.

Ar aukštasis universitetinis išsilavinimas svarbus darbinantis programuotoju? Kai kurios didžiosios IT įmonės prašo diplomo, kaip jis vertinamas Jūsų įmonėje?

Aukštasis išsilavinimas yra svarbus, kadangi studijuojantis žmogus įgyja ne tik technines kompetencijas, bet ir bendrai plečia savo akiratį, tačiau lygiavertiškai vertiname ir prieš tai turėtą darbo patirtį.

Kadangi įmonėje darbuotojai dirba su specifiniais Oracle produktais, didžioji dalis įdarbinamų žmonių yra papildomai apmokomi. Dėl šios priežasties, mums labai svarbu, kad žmogus turėtų stiprias bazines programavimo žinias, tačiau taip pat yra būtinas noras nuolatos mokytis, panaudoti ankstesniuose darbuose įgytus įgūdžius, vidinė darbuotojo motyvacija. Taigi, mes daugiau dėmesio skiriame ne konkrečiam universitetiniam išsilavinimui, bet žmogaus pademonstruotiems techniniams įgūdžiams ir asmeninėms savybėms.

Kodėl nusprendėte bendradarbiauti su Vilnius Coding School? Kokias galimybes įžvelgėte?

Mūsų įmonė dirba su Oracle produktais, todėl ir programuotojų kasdienės užduotys yra orientuotos į darbą su specifinėmis programomis. Mums svarbu, kad darbuotojas turėtų stiprius programavimo pagrindus, kuriuos „Vilnius Coding School“ neabejotinai suteikia savo studentams. Bendradarbiaudami su šia programavimo mokykla sulaukiame kandidatų, turinčių mums reikalingų techninių žinių, pasižyminčių stipria motyvacija ir gebėjimu mokytis.

Renkantis kandidatus mums svarbu, kad žmogus būtų imlus, besidomintis IT sritimi, jos naujovėmis. Taip pat matome didžiulę naudą bendradarbiaudami su kandidatais, kurie geba savarankiškai inicijuoti savo kvalifikacijos kėlimo ir mokymosi procesus.

Kartais darbdaviai dvejoja dėl persikvalifikuojančių specialistų bei jų galimybių įsilieti į naują sritį, koks yra Jūsų požiūris į persikvalifikuojančius žmones?

Mūsų nuomone, persikvalifikuojantys žmonės gali pasiūlyti ne tik savo technines žinias, tačiau taip pat visą aibę kitų itin svarbių įgūdžių. Mes labai vertiname darbą su kvalifikaciją pakeitusiais kolegomis, praturtinančiais įmonę įvairesniais požiūriais į problemų sprendimą. Be įgytų programavimo žinių jie taip pat puikiai komunikuoja, dėl savo ankstesniuose darbuose įgytų kompetencijų, dažnai gali pasiūlyti klientams išsamesnius, įvairiapusiškus sprendimus. Šie kandidatai pasižymi puikia darbo kultūra, turi patirties įvairiose situacijose, todėl ir problemas sprendžia profesionaliai.

Bendraudami su „Vilnius Coding School“ studentais pamatėme, kad žmonės, patys pasirinkę keisti kvalifikaciją, yra itin motyvuoti. Šie kandidatai dažniausiai imasi programuoti dar prieš pradedant lankyti kursus, nes jiems tai pirmiausia yra įdomus, žinias praturtinantis užsiėmimas.

Kaip vertinate šį projektą dabar, kai mokymus baigęs žmogus jau dirba Jūsų įmonėje?

Bendradarbiavimą su „Vilnius Coding School“ vertiname labai teigiamai. Jų parengti kandidatai sustiprino mūsų komandą savo techninėmis kompetencijomis bei naujomis idėjomis. Iš šios programavimo mokyklos absolventų suformavome beveik visą savo front-end komandą, taigi šie žmonės stipriai prisidėjo prie kintančios įmonės kultūros ir naujų projektų atsiradimo.

Susidomėjai? Registruokis į mokymus VILNIUJE ir KAUNE!

Nedrąsu žengti pirmą žingsnį? Kreipkis į „Vilnius Coding School” Karjeros Centrą jau dabar!

 

Registracija
Kontaktai