Finansuojami kursai dirbantiems

Morta Grigaliūnaitė ir Natalija Sakalinskienė „SEB“ - atsiliepimai

 „Kaip organizacija skatiname bei palaikome žmones, norinčius siekti daugiau, ieškančius jiems įdomių sričių, o kartais net iš esmės keičiančius profesinę kryptį,“ – teigia SEB, vieno garsiausių, daugiau kaip milijoną klientų aptarnaujančio banko, talentų pritraukimo partnerė Morta Grigaliūnaitė. Kartu su Testavimo skyriaus vadove Natalija Sakalinskiene dalinosi įžvalgomis apie IT rinką ir požiūriu į kvalifikaciją keičiančius specialistus.

Kokia šiuo metu IT rinkos situacija? Koks testuotojų darbo pasiūlos ir paklausos santykis?

Šiuo metu ryškus SEB IT Baltijos šalių centro augimas paskatino sparčiai kylančią testuotojų paiešką. Panašią tendenciją pastebime ir rinkoje bendrai: didėjant programuotojų poreikiui, verslas susiduria su testavimo klausimu – kokybės užtikrinimu, kuris dirbant bankinėje sferoje bei teikiant paslaugas itin dideliam kiekiui Lietuvos gyventojų yra pats svarbiausias. Susiduriame su situacija, kad į testuotojų pozicijas kandidatuojantys pradedantieji specialistai dažnai tai laiko tik laipteliu siekiant programuotojo karjeros. Ir nors tai gali būti pirmasis žingsnis programavimo link, testavimo sritis yra labai plati ir reikalauja daug įdirbio – SEB banke kai kurie darbuotojai šioje srityje specializuojasi jau 20-imt metų. Todėl vertiname tuos, kurie laiko tokio pobūdžio profesiją prioritetu ir siekia tapti tikrais srities ekspertais. (M. Grigaliūnaitė)

Ar aukštasis universitetinis išsilavinimas svarbus darbinantis programuotoju? Kai kurios didžiosios IT įmonės prašo diplomo, kaip jis vertinamas Jūsų įmonėje?

Universitetinis išsilavinimas kaip ir visi kiti suteikia žmogui galimybę praplėsti savo akiratį, susipažinti su teoriniais verslo modeliais. Todėl akivaizdu, jog visais laikais išsilavinę žmonės yra patrauklesnį darbo rinkoje. Visgi, mano manymu, nesvarbu ar tai universitetinis, ar profesinis išsilavinimas, svarbu, kad žmogus aktyviai domėtųsi sritimi, kurioje dirba, ir skirtų daug laiko saviugdai. Kitaip tariant, kalbant apie Universitetinio išsilavinimo svarbą dirbant testuotoju, noriu pabrėžti, kad tai yra tik vienas iš komponentų, suteikiančių pranašumo profesinėje srityje, bet tikrai ne pagrindinis. Itin svarbus tinkamas mąstymo modelis, pastabumas, kruopštumas bei kantrybė. (N. Sakalinskienė)

Kodėl sutikote bendradarbiauti su Vilnius Coding School? Kokias galimybes įžvelgėte?

SEB banke labai vertiname darbuotojų įvairovę, mat skirtingai mąstantys ir plačią gyvenimišką bei profesinę patirtį turintys žmonės kartu gali sukurti labai daug. Pastebėjome, kad asmenys, tvirtai nusprendę keisti profesnę kryptį ir tobulintis, dažnai renkasi „Vilnius Coding School” mokyklą, todėl pasižymi netipinėmis asmeninėmis savybėmis, energija ir stipria motyvacija. Bet to, mes kaip organizacija skatiname bei palaikome žmones, norinčius siekti daugiau, ieškančius jiems įdomių sričių, o kartais net iš esmės keičiančius profesinę kryptį. (M. Grigaliūnaitė)

Kartais darbdaviai dvejoja dėl persikvalifikuojančių specialistų bei jų galimybių įsilieti į naują sritį. Koks yra Jūsų požiūris į persikvalifikuojančius žmones?

Remdamasi savo asmenine patirtimi, drąsiai galiu teigti, kad persikvalifikuoti yra niekada nevėlu. Prieš 6 metus, turint Teisės magistro laipsnį bei 10 metų patirtį pardavimų sferoje, nusprendžiau kardinaliai pakeisti savo profesinę sritį ir įstojau mokytis IT. Šiuo metu ketvirtus metus dirbu Testavimo skyriuje ir pagaliau jaučiuosi „savo rogėse”. Dėl šios priežasties galiu tvirtai teigti: jeigu turima pozicija kelia abejonių ir norisi persikvalifikuoti, reikia bandyti. Neretai tik bėgant laikui žmonės supranta, kokia sritis juos tikrai traukia, todėl reikia nebijoti pokyčių ir ieškoti didžiausią malonumą teikiančios profesijos. Aukštų rezultatų pasiekia žmonės, dirbantys mylimą ir jiems įdomų darbą, todėl verta pabrėžti, kad persikvalifikuojantys ieškotų vidinio pašaukimo, o nesivytų mados šauksmo. (N. Sakalinskienė)

Kaip vertinate šį projektą dabar, kai mokymus baigęs žmogus jau dirba Jūsų įmonėje?

Džiaugiamės turėję šansą prisidėti prie profesinės svajonės išpildymo ir tikimės, kad ir toliau galėsime sėkmingai bendradarbiauti. (M. Grigaliūnaitė)

 

Susidomėjai Testavimu? Registruokis į mokymus VILNIUJE ir KAUNE!

Nedrąsu žengti pirmą žingsnį? Kreipkis į „Vilnius Coding School” Karjeros Centrą jau dabar!

 

Registracija
Kontaktai