Tech Mugė

PAULIUS GULBINAS „INFARE“

„INFARE“ – Didžiausia pasaulyje informacijos apie skrydžių kainas tiekėja. Įmonė, kuri yra įdarbinusi 5 „Vilnius Coding School“ absolventus. Į klausimus apie IT rinką ir požiūrį į persikvalifikuojančius atsako Paulius Gulbinas – „INFARE“ Duomenų gavybos komandos lyderis.

 

Kokia, Jūsų nuomone, šiuo metu yra IT rinka? Koks programuotojų pasiūlos ir paklausos santykis?

Kaip ir anksčiau, taip ir dabar labai nepasikeitusi – paklausos santykis yra ženkliai didesnis nei pasiūlos. Tai ypatingai jaučiasi middle ir senior pozicijose. Gerų žmonių visuomet trūksta, o ypač IT srityje. Su pradedančiaisiais programuotojais tokio drastiško pasiūlos ir paklausos skirtumo nėra, tačiau jis vis tiek jaučiasi. Net ir pradedančiajam reikia, tarsi, įveikti konkurenciją, kadangi įmonės išsikelia tam tikrus reikalavimus, skiria užduotis, yra reikalingos techninės žinios.

Kaip jūs atsižvelgiate į aukštąjį IT išsilavinimą, atsirenkant darbuotojus?

Diplomo griežtai mes neprašome. Jeigu jis yra – gerai, o jeigu nėra – tikrai nesakome, jog tai yra minusas. Daugiau žiūrime į įgūdžius, motyvaciją, tam tikrą patirtį, technines žinias. Yra tikrai keletas darbuotojų, kurie dirba be diplomo ir tai nepasako nieko blogo apie žmogų ar jo kompetenciją.

Kaip vertinate persikvalifikuojančius žmones?

Vertiname labai teigiamai. Tokiems žmonėms tai yra labai drąsus žingsnis, nes jie ateina iš visiškai nesusijusios srities į konkurencingą IT rinką, kur reikia daug mokytis nuo nulio. Vien už tokią drąsą jie yra itin vertinami mūsų įmonėje. Taip pat persikvalifikuojantys turi daug daugiau motyvacijos ir noro dirbti, mokytis bei tobulėti. Žmogus, tik ką baigęs IT studijas turės bendrą suvokimą apie įvairias sistemas, programas bei įvairius veikimo principus, tačiau jis tikisi iš darbdavio daugiau ir dažnai pervertina savo sugebėjimus. Persikvalifikuojantis žmogus neturės tokio plataus suvokimo apie technologijas, tačiau atsakingumas, požiūris į darbą bei motyvacija, pas jį yra daug didesnė. Taip pat, jų amžius yra tarp 25-30, kas mums atrodo geriausias amžius, nes jau turima darbinė patirtis, susiformavęs atsakomybės jausmas ir yra visai kitoks, rimtesnis požiūris į darbą.

Kaip vyksta darbo pokalbiai Jūsų įmonėje?

Visų pirma, yra susitikimas bendram pokalbiui, kuomet papasakojame apie įmonę, veiklas, išgirstame iš žmogaus patirtį, kokius sugebėjimus jis turi. Jeigu viskas yra gerai – atsiunčiame namų darbus. Pagal tai jau vertiname ar kviečiame kandidatą į techninį susitikimą, ar ne. Jeigu žmogus atlieka namų darbus ir dvi užduotis išsprendžia stipriau – techniniame pokalbyje būtent apie tai ir kalbamės. Visuomet įdomu pamatyti kaip žmogus mąsto sprendžiant užduotis ir kartais sulaukiame itin įdomių sprendimo būdų. Na, o po techninio pokalbio yra pasiūloma darbo vieta. Praktikos pozicijų mes neturime įdarbiname iš karto. Iš patirties žinome, kad beveik visi po bandomojo laikotarpio lieka dirbti pas mus toliau.

Kaip vertinate bendradarbiavimą su „Vilnius Coding School“?

Vertiname labai gerai. Pas mus jau dirba 5 mokyklos ALUMNI. Labai sveikintina iniciatyva, kad žmonės nori keistis ir judėti į priekį. Tikimės, jog sulauksime daugiau gerų žmonių po mokymų. Tai yra gera vieta būsimų darbuotojų atradimui!

Registracija
Kontaktai