Finansuojami kursai dirbantiems

POVILAS

Sėkmingai pakeitęs profesiją, Povilas tvirtai teigia: „Jei nebandysi, niekada ir nepasiseks“. Baigęs „Vilnius Coding School“ WEB kūrimo dieninius mokymus, Povilas atrado save IT srityje ir šiuo metu dirba įmonėje „Corner Case Technologies“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Nuo mažens domėjausi gamtos mokslais, todėl artimųjų paskatintas įstojau į Molekulinę biologiją Vilniaus universitete. Nors akivaizdu, jog šioje srityje gimsta įdomūs dalykai, jau studijų metu supratau, kad ji neatitinka mano lūkesčių. Įgavęs bakalauro laipsnį, keletą metų dirbau fotografo/grafinio dizainerio darbą. Lyginant su mokslininko darbu, kuris man buvo per daug statiškas, pastaroji pozicija siūlė labai daug laisvės, dinamikos, bet nesuteikė jokio užtikrintumo. Taip gimė noras išbandyti kažką visiškai kito.

 

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

IT sritis visą mano gyvenimą buvo kažkur šalia, net baigiamuoju bakalauro darbu tikrinau kompiuterinių programų efektyvų panaudojimą, siekiant atrasti naujus vaistus. Visą laiką domėjausi kompiuteriais ir naujausiomis technologijomis, todėl galėjau prognozuoti, kad programavimas –  vis daugiau perspektyvų įgaunanti sritis. Nusprendžiau išbandyti save, todėl kreipiausi į „Vilniaus Coding School“, kurią rekomendavo mano kolega.

 

Kokių įgūdžių ir žinių įgijote mokymų metu?

Pirmiausia, esu dėkingas už suteiktą bendrą suvokimą apie tai, kas iš tiesų yra programavimas. Tik baigęs kursus supranti, kokia tai plati, dinamiška ir įdomi sritis. Besimokydamas supratau, kad programuoti man patinka, o po mokymų galutinai nusprendžiau siekti programuotojo karjeros. Mokymų metu, įgijau ne tik programavimo pagrindus, praktikos dirbant su SQL, naudojant HTML5, CSS3, PHP bei JavaScript kalbas ir technologijas, bet ir supratimą, kaip vyksta darbo pokalbiai, kaip jiems pasiruošti ir kaip pristatyti save kaip potencialų kandidatą. Visgi, informacijos kiekis, kurią gauni per palyginti trumpą laiką akademijoje – buvo nemažas iššūkis, pareikalavęs motyvacijos ir pastangų.

 

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Savarankiška darbo paieška naujokui –  iš tiesų sudėtingas procesas. Žinai, jog IT įmonių daug, kad įmonės nuolatos ieško programuotojų, bet nežinai, kaip į jas kreiptis ir kaip jas sudominti savo kandidatūra. Šiuo klausimu „Vilnius Coding School“ Karjeros Centras suteikė didelę pagalbą – dalyvavau trijuose darbo pokalbiuose, iš kurių gavau du darbo pasiūlymus. Dabar suprantu, kad programavimas yra amatas: tu turi parodyti, jog gebi padaryti produktą ir moki jį pristatyti, vien teorinių žinių ir gero humoro jausmo pokalbio metu nepakanka.

 

Kodėl pasirinkote „Corner Case Technologies“? Kodėl norėjote kandidatuoti čia?

Mane sudomino „Corner Case Technologies“ darbo procesas ir kultūra, struktūra ir jos sudėtingumas, naudojamos kalbos programuojant. Negana to, komanda pasirodė stipri ir veržli – tokia, kokios aš ieškojau. Iš visų darbo pokalbių, kuriuose buvau, šis man pasirodė labiausiai natūralus, jaučiausi atsipalaidavęs – o tai, turbūt, svarbiausia.

 

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Nors nesu šioje įmonėje ilgai, bet galiu tvirtinti, jog per kelis mėnesius be galo patobulėjau. Šiuo metu esu jaunesnysis Front-End programuotojas: kuriu aplikacijas, esu atsakingas už puslapio dizainą ir sklandų funkcionavimą. Dirbdamas ne tik mokausi ir įgaunu naujų žinių, bet ir turiu galimybę panaudoti ankstesnę savo patirtį iš grafinio dizaino srities.

 

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Svarbiausias patarimas – nebijoti ir tiesiog bandyti. Būti atviram galimybėms ir nepamiršti apsišarvuoti geležine kantrybe: tikrai bus dienų, kai nesiseks, bet būtent šios akimirkos ir padeda surasti tai, kas tau tikrai patinka.

Nors mokymai suteikia supratimo, kaip viskas veikia, žinias reikia plėsti praktikoje. Kitaip tariant, jei gauni galimybę, reikia ja pasinaudoti – kiekviena patirtis yra gera patirtis. Tik praktikos metu supratau, kas man iš tiesų įdomu ir su kuria sritimi norėčiau sieti savo ateitį. Jei siūloma pozicija nėra pati geidžiamiausia, vis tiek verta bandyti, nes dauguma įmonių leidžia ir skatina augti savo darbuotojui. Pradėjau savo karjerą kaip testuotojas, kūriau svetaines; išėjus įmonės dizainerei, per savaitę išmokau kurti animuotus reklaminius skydelius. Darbas ir savarankiškas naujų dalykų mokymasis – būtent tai padėjo man lipti karjeros laiptais.

Povilo LinkedIn profilis ČIA.

 

Nori ir TU?

Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.

Registracija į mokymus Kaune ČIA.

 

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.

Registracija
Kontaktai