RAMŪNAS

Plataus profilio Ramūnas Auruškevičius  .galiausiai nusprendė savo patirtį ir asmeninius įgūdžius pritaikyti IT sferoje. Baigęs net 3 „Vilnius Coding School“ mokymų kursus, dabar džiaugiasi užimamomis Projektų vadovo pareigomis EDRANA BALTIC įmonėje ir skatina kitus imtis pokyčių: „Žmonės iš esmės yra visokie, o IT sektoriuje būtent visokių ir reikia.”

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų?

Nors turiu VGTU elektronikos fakulteto inžinerijos bakalauro laipsnį, bet su IT sektoriumi, galima sakyti, susidūręs visai nebuvau. Universitete programavimo kalbų paskaitų nebuvo, darbo praktikoje šių žinių taip pat neprireikė. Trumpai tariant, įgūdžių IT sferoje visiškai neturėjau.

Kokioje srityje dirbote?

Po studijų nusprendžiau išbandyti save ir išvykau į pietų Prancūziją: nemažai laiko praleidau privačiose jachtose, kur teko užimti kapitono padėjėjo (angl. first mate) poziciją. Visgi, po 7 metų praleistų svetur, grįžau į Lietuvą ir pradėjau sukti galvą, ką daryti toliau. Dirbau labai įvairiose srityse: nuo logistikos specialisto (dalyvavau transporto įmonės vystyme), projektų vadovo pareigų pramoninio vėdinimo sistemų diegime iki tinklo vadovo paslaugų srityje. 

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Teko nemažai susidurti su žmonėmis, dirbančiais IT sektoriuje, kurie pasirodė labai įdomūs, draugiški bei pasižymintys pozityviu nusiteikimu. Ne paslaptis, kad IT sektorius tiek Lietuvos, tiek pasaulio mastu turi bene didžiausias perspektyvas ir galimybes karjeros atžvilgiu. Tiek finansiškai, tiek tobulėjimo prasme galimybės neribotos ir viskas priklauso tik nuo pačio žmogaus, kaip stipriai ir kiek jis nori pasiekti. Kadangi motyvacijos turėjau daugiau nei programavimo įgūdžių, Vilnius Coding School buvo puiki išeitis, šiai problemai išspręsti! ?

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai labai patiko: žavėjo sritis, kuri man buvo visiškai nauja, mokymų metu gavau daug ir įvairių žinių, o ir lektoriai labai įdomūs, nuoširdžiai norintys padėti įsisavinti bei suprasti mokymų programą. Baigiau Agile, SQL ir Programavimo Pagrindai per 6 savaites mokymų kursus, po kurių turėjau bendrą supratimą apie programavimo kalbas, duomenų bazes ir projektų valdymą IT kompanijose.

Kas paliko didžiausią įspūdį? Be abejonės – Agile mokymai. Dėl mano stipraus poreikio bendrauti su aplinkiniais, ši programa buvo tiesiog artimiausia mano būdui. Kiti mokymų kursai buvo labiau techniniai, tiesiogiai susiję programavimu, kuriuose gavau stiprų pagrindą programavimo kalbų ir IT srities iš esmės supratimui. Mano požiūriu, neturint jokių IT žinių, prieš pradedant mokymus, būtų pravartu apie tai pasidomėti. Papildomai praleistas laikas tikrai padės lengviau suprasti dėstomą medžiagą.

Visų mokymų metu, grupėse susirinkdavo į vieną tikslą orientuoti, susikoncentravę ir įdomus žmonės. Programavimo mokyklos atmosfera puiki, rezultatas – taip pat!

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo paieškos užtruko apie 2-3mėn. nuo mokymų pabaigos – panašiam laikotarpiui ir buvau  nusiteikęs. Teko kontaktuoti su įvarioms IT įmonėms, bet galutinį rezultatą pasiekiau su „Vilnius Coding School“ Karjeros Centro pagalba. Jų suteiktos konsultacijos apie darbo paiešką IT rinkoje, pagalba kuriant gyvenimo aprašymą bei įmonei EDRANA BALTIC nusiųstas CV tapo stipriu pagrindu mano kaip Projektų vadovo IT sektoriuje karjeros pradžiai.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje?

Pradžia buvo pažymėta susipažinimu su įmonės teikiamomis paslaugomis ir programomis. Po mėnesio jau buvau įtrauktas į naują projektą. Kuo toliau – tuo įdomiau!

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Keisti požiūrį reikia šiandien, nes amžius – neriba. IT sritis tikrai plati, o darbuotojų poreikis didelis. Šiuolaikinis pasaulis daugiau vertina žmogų ir jo asmenines savybes bei įgūdžius, o ne amžių: ramesnis, uždaresnis, atidesnis ras savo vietą programuojant ar testuojant, labiau aktyvus – projektų valdyme, konsultavime. Žmonės iš esmės yra visokie, o IT sektoriuje būtent visokių ir reikia.

 

Linkiu sėkmės „Vilnius Coding School“ ir tiems, kurie siekia atrasti save IT sektoriuje. Ačiū Jums, „Vilnius Coding School“!

 

Ramūno LinkedIn profilis ČIA.

Nori ir TU?  

Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.

Registracija į mokymus Kaune ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.

KAS VYKSTA MOKYKLOJE?

Registracija
Kontaktai