„Svajoti neužtenka, reikia veikti.” – visiems norintiems persikvalifikuoti ir siekti savo svajonių, pataria Remigijus, kuris baigęs „Vilnius Coding School” WEB KŪRIMO + Laravel mokymus buvo pastebėtas mokyklos lektoriaus ir šiuo metu sėkmingai dirba įmonėje „MailerLite”.
Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?
Esu baigęs teisę. Karjera klostėsi gana sėkmingai, vadovavau 3 valstybinėms institucijomis – Vyriausiąjai tarnybinės etikos komisijai, Įmonių bankroto valdymo departamentui, Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai. Taigi, turiu teisinio bei vadovaujamojo darbo patirties.
Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?
Mokytis programuoti nusprendžiau atsitiktinai. Darbe susidūriau su problema, kuriai išspręsti reikėjo programavimo žinių. Reikėjo patogiu būdu išsaugoti informaciją apie institucijos atliekamus tyrimus. Tuomet šiam tikslui naudojome paprasčiausią Excel failą su daugybe puslapių (sheets). Tačiau gausėjant tyrimų kiekiui, kaupiamos informacijos apie tyrimus kiekiui, didėjant darbuotojų skaičiui, toks duomenų kaupimas, o ypač jų analizė tapo nepatogi. Kalbėjau su keliomis programavimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis ir jų kainos šiai problemai išspręsti pasirodė, akivaizdžiai, per didelės. Todėl tyliai, niekam apie tai nesakęs, laisvu nuo darbo laiku pradėjau kurti kažką panašaus į vidiniam naudojimui skirtą cms. Šis kūrybinis darbas mane taip „užkabino”, kad praleidau ne vieną bemiegę naktį prie kompiuterio ekrano besimokant ir beieškant įvairių sprendimų. Cms sukūriau per 3-4 mėnesius, nes viskas prie ko prisiliesdavau buvo nauja ir nematyta – MySQL, PHP, JavaScrypt, net paprastas HTML, ką jau kalbėti apie serverius ar Linux operacinę sistemą. Baigus kurti cms, noras programuoti niekur nedingo, priešingai – jis dar labiau sustiprėjo. Labiausiai žavėjo mintis, kad iš nieko, rašydamas kodo eilutę po eilutės sukūriau sistemą, kuria buvę kolegos naudojasi ir šiandien.
„Vilnius Coding School” mokymų programoje nusprendžiau dalyvauti, nes supratau, jog savarankiškas mokymasis nėra pats greičiausias mokymosi būdas. Be to, norėjau susipažinti su žmonėmis, kuriems, kaip ir man, patinka programavimas. Tuo metu mano pažįstamų rate programuotojų nebuvo. Neturėjau su kuo pasitarti, pasidalinti mintimis.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Mokymai, kuriuose dalyvavau buvo sudaryti iš dviejų dalių. Bazinę dalį sudarė – HTML, JavaScript, Bootstrap karkasas ir pan. – temos, su kuriomis jau buvau susipažinęs savarankiškai. Pažengusiųjų dalis – PHP karkasas Laravel – man buvo įdomiausia ir sudėtingiausia. Vos ne kiekviena naujai išmokta Laravel funkcija man sukeldavo tokias mintis – „jei būčiau tai žinojęs ir panaudojęs kuriant vidiniam naudojimui skirtą cms, viskas vyktų 10 kartų greičiau, paprasčiau, saugiau ir patogiau”.
Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Mokymų metu mane pastebėjo dėstytojas, dėstęs Laravel – Justinas Pošiūnas. Jis pasiūlė ateiti į darbo pokalbį įmonėje „MailerLite”, kurioje šiuo metu ir dirbu. Taigi buvęs dėstytojas yra dabartinis mano bendradarbis ir vadovas. Su įmone man pasisekė – čia gera darbinė atmosfera, požiūris į žmogų, draugiškas kolektyvas bei sudaromos visos galimybės tobulėti.
Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?
Šiuo metu dirbu su naujų produktų kūrimu, daugiausiai naudoju Laravel ir Vue Js. Mokymasis yra nuolatinė mano būsena. Darbe mokausi iš kolegų, kurie yra visada nusiteikę geranoriškai padėti, o po darbo – iš online kursų. Gilinu PHP, Laravel ir Vue Js žinias.
Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Svajoti neužtenka, reikia veikti. Karjeros keitimas yra svarbus žingsnis, todėl jis negali būti daromas be plano. Pirmas žingsnis, galėtų būti savotiškas testas sau pačiam – išsiaiškinimas, ar programavimas yra tinkama karjeros keitimo sritis. Siūlyčiau laisvalaikiu pradėti mokytis programavimo, sugalvoti nedidelį, bet įdomų, realią problemą išsprendžiantį projektą. Tik ne To-Do sąrašo kūrimą :). Pabaigus projektą daug kas paaiškės – ar programavimas iš tiesų patinka (tai būtina sąlyga keičiant karjerą), ar esate linkęs savarankiškai ieškoti informacijos ir sprendimų (tai būtina savybė programuotojui) ir pan. Jei projektą sėkmingai baigsite, turėsite ką parodyti savo būsimiems darbdaviams. Jei po šio savotiško testo galėsite sau sąžiningai pasakyti, kad programavimas yra jums tinkama karjeros keitimo sritis, reikės susidaryti persikvalifikavimo planą – vienas tam gali skirti metus, kitas daugiau, taigi šis planas kiekvienam individualus.

Remigijaus LinkedIn profilis ČIA.
Nori ir TU?
Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.
Registracija į mokymus Kaune ČIA.