RIMAS

RIMAS – trisdešimt metų dirbęs geodezininku, bet visada domėjęsis programavimu, vieną dieną nusprendė, kad užteks laukti! Jis užsirašė į 6 savaičių programavimo mokymus, juos gerai pabaigė ir šiuo metu dirba tarptautinėje programavimo paslaugas teikiančioje kompanijoje – „PRESENT CONNECTION“. Įmonėje Rimas dirba su klientų sistemų atnaujinimu ir specifinių modifikacijų perkėlimu į naujas versijas. Jis yra baigęs dvejus įvadinius „Progress“ platformos kursus ir yra gavęs sertifikatus: „Progress Development Certificate“ bei „Progress Administration Certificate“, taip pat dirba su C# programavimo kalba.

Įmonės „Present Connection“ direktorius Domantas Jovaišas atsako į klausimus: 

Kokia šiuo metu IT rinkos situacija? Koks programuotojų darbo pasiūlos ir paklausos santykis?

Ne paslaptis, kad situacija IT rinkoje jau kuris laikas gana sudėtinga. Kaip ir visos įmonės, susiduriame su patyrusių specialistų trūkumu, tačiau nepaisant to, iki šiol su rinkos iššūkiais pavyksta susidoroti ir planingai augti. Per paskutinius 2017 metus įmonės augimas siekė daugiau nei 100%. Džiaugiamės gebėdami pritraukti ne tik jaunus talentus, bet ir patyrusius savo srities ekspertus darbui prie didelės apimties tarptautinių projektų.

Ar aukštasis universitetinis išsilavinimas svarbus darbinantis programuotoju? Kai kurios didžiosios IT įmonės prašo diplomo, kaip jis vertinamas Jūsų įmonėje?

Aukštasis išsilavinimas šiandien tikrai nėra svarbiausias faktorius siekiantiems pradėti dirbti programuotoju. Dabar rinka siūlo daugybę būdų programavimo mokymuisi ir nėra vieno geriausio recepto. Svarbiausia suprasti, kad viskas priklauso nuo asmeninių pastangų ir žinių pritaikymo praktikoje. Be abejonės, universitetinis išsilavinimas turi daugybę pliusų.

Bendradarbiavimas su Kaunas Coding School, kokias galimybes įžvelgėte? 

Present Connection šiandien jungia 11 programuotojų komandų, kurios dirba prie skirtingų projektų. Viena iš komandų dirba su „Progress“ technologija, kuri Lietuvoje nėra labai populiari, tad ir tinkamų specialistų trūksta. Dažniausiai pradedantieji jau yra išbandę kelias technologijas ir turi konkrečių siekių dirbti su tam tikra technologija. Taigi džiaugiamės, nes bendradarbiaudami su Kaunas Coding School atrandame pradedančiuosius talentus, kurie nori pakeisti savo karjeros kryptį ir yra pasiruošę mokytis dirbti su naujomis technologijomis bei turi pakankamą techninių žinių lygį, kad galėtų pradėti mūsų „Progress“ mokymus.

Kaip vertinate Rimą, jo motyvaciją ir pastangas?

Rimas jau praktikos pradžioje pasirodė labai žingeidus studentas. Jis visada lankė užsiėmimus, prašydavo papildomų užduočių ir kruopščiai jas atlikdavo. Po praktikos, jo atsidavimas darbui ir nuolatinis noras tobulėti leido aplenkti jaunesnius ir gal net gabesnius kandidatus. Rimo įdarbinimas – nenuvylė. Dirbdamas prie „Progress“, jis ir toliau tobulina žinias Front-End ir Microsoft technologijose, todėl ateityje Rimas gali ne tik padidinti savo konkurencingumą, bet dirbti prie daug sudėtingesnių ir įdomesnių projektų.

Buvęs „Kaunas Coding School“ studentas Rimas:

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš ateinant mokytis apie 30 metų dirbau geodezijos srityje.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti?

Programavimu aš domėjausi visuomet, todėl tiesiog nusprendžiau pabandyti, nes kada jei ne dabar! Kita vertus, seniau tokių programavimo mokyklų kaip „Kaunas Coding School“ nebuvo – Jūs esate pirmieji tokie. Abejonių ar mokytis net nekilo, nes pažvelgus iš filosofinės pusės supratau, kad išmokęs kažką naujo – tikrai nieko neprarasiu!

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Mokiausi 6 savaičių pradedančiųjų programuotojų mokymus. Tikriausiai sunkiausia buvo objektinis programavimas, nes tekdavo ilgiau pasėdėti ir nemažai pasukti galvą.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Jau metus laiko dirbu programuotoju kompanijoje „Present Connection“. Mes su komanda dirbame prie įvairių projektų su „Progress“ kalba, taip pat naudojam Angular ir C#. Visa tai ką aš mokiausi „Kaunas Coding School“ čia tikrai panaudoju.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? Su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

„Kaunas Coding School“ man buvo kaip tramplynas, nes Jūsų dėka gavau praktiką „Present Connection“ įmonėje, kuri vėliau pasiūlė man ir darbo vietą.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją?

Aš jaučiuosi labai gerai, žinau, kad esu savo vietoje. Nesigailiu nei vieno žingsnio, kurį padariau keisdamas savo profesiją.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti?

Reikia bandyti, nepabandęs nesužinosi, o jei ir nepavyks – tuomet vis tiek praplėsi savo akiratį ir sužinosi su kuo visgi yra valgomas tas programavimas. Bet tikrai reikia nebijoti, nes viskas yra įmanoma, svarbiausia tik užsispyrimas ir viskas!

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai