Finansuojami kursai dirbantiems

RIMVYDAS

Šiandien kalbiname Rimvydą, kuris „Kaunas Coding School“ baigė tinklapių kūrimo mokymus ir jau pradėjo dirbti IT įmonėje PHP programuotoju.

Rimvydai, kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš ateidamas į „Kaunas Coding School“ mokymus, aš buvau maketuotojas / spaudos technologas.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradėdamas mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Dirbdamas maketuotojo darbą supratau, kad turimų žinių man tiesiog nepakanka, todėl pradėjau ieškoti būdų, kaip išplėsti galimybes savo darbe, o netrukus kilo mintis ir persikvalifikuoti. Iš tiesų abejonių dėl to buvo mažai, gal tik pačioje pradžioje, prieš pradėdamas mokymus, svarsčiau, ar man pavyks, tačiau kai pradėjau programuoti, man ėmė sektis ir visos abejonės išgaravo. Svarbiausia yra ryžtas ir noras – kai šiuos du dalykus turi, tada viskas įmanoma.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Mokiausi tinklapių kūrimo: HTML5, CSS3, „JavaScript“, „jQuery“, SQL, PHP, „WordPress“. Mokymosi metu turbūt sunkiausia buvo atpažinti programavimo kalbų skirtingus funkcionalumus.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu vienoje IT kompanijoje, pagrindinė kalba – PHP, o laisvu laiku kartu su kolegomis, su kuriais susipažinau per mokymus „Kaunas Coding School“, dirbame su WEB projektais. Taigi, tai tuo pačiu ir darbas, ir laisvalaikis, ir pomėgis.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? Su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Darbo vietą rasti tikrai nebuvo sudėtinga ir ilgai ieškoti nereikėjo, nes man padėjo „Kaunas Coding School“ suorganizuodami darbo pokalbį, po kurio IT kompanija man iškart pasiūlė darbą.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Esu labai patenkintas, jog pagaliau ryžausi apskritai keisti profesiją. Padariau išties didelę pažangą, kurią labai vertinu. Kasdieną stengiuosi gilinti žinias, nes noriu būti geriausias IT srityje. Visad norėjau čia dirbti, todėl smagu pagaliau įgyvendinti savo svajonę.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Programavimas yra sfera, reikalaujanti daug laiko, žinių, supratimo, todėl iš anksto reikia nusiteikti rimtam darbui ir mokymuisi. Iš savo patirties dabar galiu pasakyti, kad darbdaviams svarbiausia stiprūs pagrindai, motyvacija ir noras mokytis, kadangi šioje srityje svarbu kurti kažką naujo kasdien ir aišku – tobulėti.

Registracija
Kontaktai