RŪTA VIZBARAITĖ (AVITELOS PREKYBA)

Įmonės „Avitelos prekyba“ personalo vadybininkės Rūtos Vizbaraitės atsiliepimas apie IT darbo rinką Klaipėdoje, kokias savybes turi turėti programuotojas ir Mindaugą, mokinį, kuris baigė WEB kūrimo mokymus.

Koks programuotojų darbo pasiūlos ir paklausos santykis? Ar konkurencinga IT rinka Klaipėdoje? Ar konkuruojate dėl programuotojų?

Taip, žinoma! Aišku didžiausi konkurentai – Vilniaus IT įmonės, todėl mums reikia motyvuoti programuotojus likti Klaipėdoje. Gerą programuotoją visada galime priimti į komandą.

Ar aukštasis universitetinis išsilavinimas svarbus darbinantis programuotoju? Kai kurios didžiosios IT įmonės prašo diplomo, kaip jis vertinamas Jūsų įmonėje?

Aišku praktikantai su universitetiniu išsilavinimu jaučiasi tvirčiau, yra kitokio požiūrio, po sudėtingesnių programų, susipažinę su įvairiausiomis technologijomis ir pan.

Mes vykdome atrankas visoje Lietuvoje. Iš patirties galiu pasakyti, kad aš asmeniškai, nebijau duoti šanso žmonėms, nes matau, kad tai pasiteisina. Nors į praktiką žmogus turėtų ateiti su programavimo žiniomis, kartais pasitaiko įvairių gyvenimo aprašymų ir žmonių su skirtingais motyvais.

Kodėl norėjote priimti praktikantą? Ar tai darote pirmą kartą?

Tikrai ne pirmą ir ne paskutinį kartą, be to, šiuo metu programavimo praktika yra “ant bangos”. Galime pasidžiaugti, jog išleidome jau keturis praktikantus. Po mūsų praktikos trys žmonės susirado nuolatinius darbus ir šiuo metu dirba didelėse IT kompanijose. Aišku, su  mūsų pagalba – parekomenduojame ir dalinamės kontaktais.

Kaip vertinate Mindaugo pastangas pritapti ir kaip vertinate mokinį po mokymų?

Prisipažinsiu, pačioje pradžioje šiek tiek juo abejojome, nes iš pačio nejautėme užtikrintumo. Praktikantai, nors ir su įvairia patirtimi, dažniausiai būna savarankiškesni ir užsidegę. Pastebėjau, kad jis pats nežinojo ar sugebės ir nenorėjo kažko prižadėti, bet man visada norisi pamėginti, suteikti galimybę. Mano manymu – nėra jokio skirtumo ar žmogus jaunesnis ar vyresnis, juk svarbiausia yra motyvacija.

Visada praktikantams paaiškinu: kaip nusiteikęs tu ateisi į praktiką, tiek informacijos ir galėsi išsinešti. Jei ateini ir esi pasiruošęs dirbti ir toliau mokytis, visada esi laukiamas.

Šiuo metu pasitaiko praktikantų, kurie ateina su požiūriu: ką Jūs man duosite? Kokias galimybes suteiksite? Ką parodysite ir kaip mane motyvuosite? Su Mindaugu  buvo taip, kad jis dvejojo, bet parodė iniciatyvą. Matėsi, kad nori dirbti, tačiau šiek tiek prisibijo.

Kai klausiu mūsų vyriausio programuotojo apie praktikantą, tai apie jį atsiliepia labai teigiamai, nes Mindaugas ateina ir drąsiai klausia. Aišku, jam nėra lengva, kadangi mes dirbame PHP pagrindu ir mūsų elektroninė parduotuvė yra sukurta ir palaikoma ant “Magento” platformos, o tai yra pakankamai sudėtingas karkasas ir tikrai pradedantiesiems ne visada lengvai perprantamas. Bet kaip minėjau – svarbiausia pastangos ir papildomas darbas.

Pirmoji Mindaugo užduotis buvo sukurti žemėlapį. Užduoties pradžioje akys atrodė didelės, bet dabar atrodo išanalizavęs ir susipažinęs su mūsų programa.

Koks turėtų būti programuotojas? Kokios turėtų būti jo vertybės?

Šiuo metu turime du programuotojus, vienas labai šnekus, kitas uždaresnis. Pagal tai, su kuo šiuo metu dirbame, galiu pasakyti, jog praktikantai turi būti draugiški, domėtis programavimu ne tik darbo metu bet ir po jo ir, žinoma, turi mokėti save pateikti. Privalo mokėti lengvai prisitaikyti, nes programavimo darbas, tai – komandinis darbas.

Vyriausias mūsų programuotojas turi gebėjimą mokyti ir visada dalinasi patirtimi, reikia tik mokėti priimti pamokas ir norėti tobulėti. Duodame realias užduotis ir dėl to kiekivenas praktikantas ateina ir atneša įvairovės, naujovės ir prisideda prie mūsų augimo, kaip ir mes prisidedame prie jų.

Kokį CV dažniausiai pateikia programuotojai?

Nepatraukliausias variantas yra Word formatas, bet šiaip tinka viskas! Dažniausiai matome Europass formato gyvenimo parašymus, bet kiekvienu atveju svarbiausia yra patraukti dėmesį! Pirmas dalykas, kurį pamatau pasiėmus į rankas CV, tai yra tekstas ir nuotrauka. Jei gyvenimo aprašymas yra nepatrauklus, chaotiškas, jei yra klaidų, tai net nekyla noras susitikti su žmogumi. Programuotojo CV kaip tik turėtų būti labai tvarkingas!

Programavimas komandinis darbas ar individualus?

Vienareikšmiškai tai – komandinis darbas! Ne tik tarp programuotojų, bet ir tarp visų darbuotojų. Juk prie mūsų projekto – elektroninės parduotuvės – prisideda ir produktų vadybininkai, todėl mūsų atveju vieno programuotojo neužtenka. Turime atskirus IT technikus, kurie yra atsakingi už serverius ir programuotojus, kurie glaudžiai bendrauja su vadybininkais, nes visus jungia vienas produktas ir vienas vardas – „Avitelos prekyba”.

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai