SAULIUS

Baigęs teisę Saulius po mokslų dirbo statybų sektoriuje, kol nusprendė, kad reikia kažką keisti ir susirado „Kaunas Coding School“ WEB kūrimo mokymus, kuriuos pabaigęs dirba programuotoju įmonėje „Present Connection“.

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Aš esu baigęs teisę, bet kelis metus dirbau statybų sektoriuje, klijavau plyteles. Taigi, nei su programavimu nei su IT visiškai nieko bendro neturėjau.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Kalbant apie programavimą, aš senai galvojau, kad galėčiau išmokti ir kažkaip nusprendžiau, kad kol dar yra galimybė kažką pakeisti – reikia bandyti. Tuo metu netikėtai pamačiau, kad yra galimybė gauti mokymų finansavimą. Iki mokymų pradžios nebuvau net online kursų žiūrėjęs, atėjęs į „Kaunas Coding School“ visiškai neturėjau jokių programavimo žinių,  man viskas buvo nauja, bet įdomu. Aišku, abejonių buvo: ar tikrai mesti savo turimą darbą ir keisti profesiją, bet tuo pačiu labai norėjau išbandyti save naujoje srityje.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Baigiau WEB kūrimo BOOTCAMP dieninius mokymus. Sunkiasia man buvo tada, kai pradėjome „Back-End‘ą“, tačiau turėjau labai gerą dėstytoją, Tautvydą, kuris paaiškindavo ir padėdavo. Mes net kartais po paskaitų pasilikdavome ir jis dar kartą papasakodavo, kad mums neliktų neaiškumų.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu programuotoju kompanijoje „Present Connection“. Darbe panaudoju ne tik įgytas programavimo žinias bet ir apskritai tą supratimą, kaip mokytis, kaip ieškoti informacijos ir kaip gilintis į naujus dalykus, programavimo kalbas. Man labai trūko to pirmo žingsnio, palaikymo ir karjeros starto. Būtent tai „Kaunas Coding School“ man ir davė 🙂

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? Su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Ne, ištiesų pabaigus mokymus, aš jau po poros savaičių pasirašinėjau darbo sutartį su įmone „Present Connection“. Viskas vyko labai sklandžiai, „Kaunas Coding School“ mane rekomendavo kompanijai ir aš gavau darbą.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Savo profesiją vertinu 10 iš 10. Dabar, aš tikrai darau tai kas man patinka ir, tiesą sakant, aš net nepasakyčiau, kad tai darbas, tai – mano pomėgis. Aš einu ne į darbą, o ten,  kur man labai patinka. Dabar papildomai pradėjau mokytis C# programavimo kalbos.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Svarbiausia yra nebijoti ir bandyti, nes kur kas blogiau yra gailėtis, kad nepabandei. Tiek mano tiek mano kolegų pavyzdys rodo, kad turint stiprius pagrindus tikrai galima susirasti darbą, netgi ne praktiką. Programavime yra daug iššūkių , bet juos smagu spręsti, nes išsprendęs kokią problemą jautiesi kažką pasiekęs, patobulėjęs ir visuomet judantis į priekį.

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai