STANISLOVAS

Šiandien kalbiname Stanislovą, baigusį tinklapių kūrimo mokymus. Po mokymų Stanislovas įsidarbino „Tesonet“ klientų aptarnavimo skyriuje ir per penkis mėnesius tapo team lead‘u! O viskas prasidėjo nuo virtuvės… Dalinamės pilnu interviu.

Stanislovai, ką veikei prieš pradėdamas mokytis programuoti ir kodėl nusprendei keisti karjerą?

Septynerius metus dirbau virtuvėje, buvau šefas. Dėl asmeninių dalykų, nutikusių mano gyvenime, supratau, kad užteks ir laikas kažką keisti. Ir tuo metu pamačiau skelbimą, kad yra galimybė mokytis „Vilnius Coding School“ su Lietuvos Darbo Biržos finansavimu ir galimybe gauti darbo pasiūlymą iki mokymų pradžios. Nusprendžiau tuo pasinaudoti, atėjau į mokyklą, išsprendžiau atrankos testą ir gavau atsakymą – tu priimtas į mokymus. Laukdamas mokymų rinkausi visą informaciją apie WordPress, PHP ir HTML. Taip ir įsivažiavau. ☺

Ar tai buvo tavo pirmas susitikimas su programavimu?

Turėjau dvi aistras – virtuvę ir IT. Kaip ir kiekvienas vaikinas paauglystėje domėjausi žaidimais, serveriais ir kitais dalykais. Todėl veikiau tai buvo malonus sugrįžimas.

O kokius įspūdžius susidarei apie mūsų mokymus?

Galiu pasakyti paprastai – viskas įdomu ir viskas sunku. 20 kartų rašoma eilutė tikrinant, ar padėjai kabliataškį ar skliaustelius, nėra paprasčiausias dalykas. Tačiau geras rezultatas viskas priklauso nuo to, kiek į tai įdedi pastangų. Manau, kad įdėjau pakankamai, kad suprasčiau, kas yra programavimas apie ką kalbama.

Galbūt prieš mokymus pats ieškojaisi darbo IT srityje?

Teko sudalyvauti keliuose pokalbiuose ir labai stebėjausi, kodėl gi negaunu darbo iš pirmo karto. Kai anksčiau dirbdavau virtuvėje, viskas buvo labai paprasta – ateini, parduodi save žodžiais, parodai ką sugebi ir darbas tavo. Čia viskas vyko kitaip. Po pirmų dviejų bandymų gavau neigiamus atsakymus ir pradėjau galvoti, gal aš nieko vertas IT rinkoje? Tačiau tada atradau „Tesonet“, kurie paskambino ir pakvietė į pokalbį. Po jo gavau ir antrą skambutį ir štai aš čia. Jei ne „Vilnius Coding School“, čia nedirbčiau. Jie davė gerą pamatą po kojomis ir organizavo darbo pokalbį „Tesonet“ . Ypač dėkingas esu Jevgenij, kuris mumis rūpinosi kaip tėtis.

O ką veiki „Tesonet“ ir kaip tau čia sekasi?

Pirmus penkis mėnesius dirbau su klientais, spręsdavau jų problemas. Iš tiesų pirmi keli mėnesiai buvo sunkesni ir man ne itin patiko mano rezultatai ir maniau, kad galiu dirbti geriau. Ir trečią mėnesį rezultatai padvigubėjo. Esu dėkingas team lead‘ui, kuris man davė daug galimybių ir atsakomybių. Dabar pats dirbu team lead’u, mano komandoje šiuo metu yra 13 žmonių. Padedu jiems tobulėti kaip specialistams bei augti kaip asmenybėms ir tuo pačiu pats augu kartu su jais.

O kaip sekasi su programavimu, vis dar mokaisi?

Taip, jei tik turiu laiko, tobulinuosi front-end srityje. Šiuo metu atnaujinu vieną puslapį, tikiuosi, kad nusiuntęs lektoriui išgirsiu gerų žodžių. O kai gerai įvaldysiu front-end, galėsiu judėti toliau.

O apskritai – kaip jautiesi dėl sprendimo eiti į Vilnius Coding School ir kardinaliai pakeisti gyvenimą?

Visa tai labai tikslingai dėliojau, gal net pusę metų ir tai iš tiesų labai sėkmingas sprendimas. Žinoma, prie to prisidėjo daug žmonių, vienas to nebūčiau pasiekęs. Jaučiuosi puikiai, net nežinau, ką galiu pridurti.

O ką galėtum patarti tiems, kurie nori persikvalifikuoti, bet bijo?

Nebijoti! Niekas nenugyvens gyvenimo už tave ir nepriims sprendimų, kurie gali pakeisti visą gyvenimą į gerąją pusę. IT rinka plati ir čia nėra ribų, ir jei išdrįsite priimti šį sprendimą, atsivers naujos galimybės. Visai kaip „Matricoje“ – kai renkiesi tarp dviejų piliulių, paimi raudoną ir supranti, koks gilus yra triušio urvas.

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai