Finansuojami kursai dirbantiems

TADAS IR EIMANTAS

Tadas ir Eimantas – du draugai, kurie baigė „Kaunas Coding School“ Tinklalapių ir interneto sprendimų kūrimo mokymus, taip tapo kolegomis ir dirbo su WEB projektais, o poto sėkmingai įsidarbino kompanijoje „Reklamos fabrikas“ ir tapo bendradarbiais. Šiandien kalbiname juos abu:

Kokios buvo Jūsų profesijos prieš ateinant į mokymus?

TADAS: Prieš ateinant į mokymus, buvau katik pabaigęs kolegijoje multimedijos technologijas. Tad profesijos, bei patirties kaip ir neturėjau, bet buvau užtikrintas, kad noriu programuoti.

EIMANTAS: Aš prieš pradedant mokymus baigiau IT ir Computer games design studijas Anglijoje. Deja, bet neteko dirbti nei pagal vieną specialybę.

Kodėl nusprendėte mokytis programuoti? Ar susidūrėte su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikėte?

TADAS: Daug savo laisvo laiko skirdavau būtent programavimui. Tačiau, iki „Kaunas Coding School“ kursų, tai buvo tik hobis. Tad pagalvojau, kodėl nepavertus hobio darbu? Su abejonėmis susidurti neteko, kažkodėl tvirtai žinojau, jog programavimas man patinka ir kad noriu šioje srityje tobulėti.

EIMANTAS: Žiūrint į šiuolaikines technologijas ir matant progresą ir proveržį, norėjau ir pats priimti tą iššūkį – išmokti sukurti svetainę ar suprogramuoti/suprojektuoti kažką įdomaus ir ši mintis man ilgą laiką nedavė ramybės. Tai, jog pradėsiu mokytis nuo visiškų pagrindų man kėlė nerimą, bet racionaliai pasvėrus savo norus – ėmiausi iniciatyvos ir jaučiausi savo vėžėse.

Pirmiausia pradėjau domėtis ir ieškoti įvairiausių kursų internete. Sužinojau, kas šiuo metu yra populiaru, ir kaip yra vystomi įvairiausi projektai, pradedant nuo paprasto dizaino svetainės iki web aplikacijų ir t.t. Pabaigus kelis internetinius kursus supratau, jog noriu rimtai užsiimti programavimu ir tapti šios srities profesionalu.

O ką mokėtės? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

TADAS: Daugiausia dėmesio skyriau back-end programavimui. Nuo pat pirmų programavimo dienų iki dabar mane žavi sudėtingi skaičiavimai, funkcijos, duomenų bazės ir visa kita kas tik įeina į serverio dalies kodavimą. Sunkiausia? – Labai retai save „pagaudavau“ galvodamas, kad tai, ką darau, yra sunku. Dažniausiai sunkumai pasireikšdavo tuo, jog iškilus problemai būdavau prilipęs prie kompiuterio valandų valandas, google‘indamas bei eksperimentuodamas, kol galiausiai susitvarkydavau. Tačiau tai būdavo ypač įdomu, todėl net nešaudavo mintis, jog tai per sunku ar kad aš to nepadarysiu. Manau viskas priklauso nuo nusiteikimo.

EIMANTAS: „Kaunas Coding School“ pasirinkau “Tinklalapių ir interneto sprendimų kūrimo” mokymus. Jų metu susipažinau su įvairiomis programavimo technologijomis ir kalbomis kaip: HTML5, CSS3, JavaScript, PHP, SQL ir dar daugeliu bibliotekų.
Negaliu pasakyti, kad buvo sunku. Visa metodinė medžiaga buvo tikslingai pateikta, o klausimai atsakyti su pavyzdžiais, todėl mokytis buvo įdomu.

Ką veikiate šiuo metu? Ar naudojate programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

TADAS: Šiuo metu dirbu, programuotoju, žinoma, nes užsispyriau, kad susirasiu būtent man patinkantį darbą. Ir štai aš čia, užsiimu savo mėgstama veikla ir už tai dar gaunu atlyginimą! Tikrai taip, įgytas žinias panaudoju kasdien. Be to dirbame dviese su draugu Eimantu vienoje komandoje. Didelis AČIŪ mano programavimo Guru „Kaunas Coding School“ lektoriui Tautvydui, už tai, kad pasidalino savo patirtim bei davė neįkainojamų patarimų programavimo srityje!

EIMANTAS: Šiuo metu dirbu įmonėje, kurioje kuriame įvairiausius tinklalapius ir e-shop‘us. Tikrai tenka panaudoti įgytas žinias ir net atsiversti mokymų užrašus. Labai džiugu, kad mokymų metu mus mokė ne tik front-end‘o, bet ir back-end‘o! Abipusės žinios leidžia tvirtai kibti į įvairiausias užduotis!

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? Su kokiomis kliūtimis susidūrėte, kokios pagalbos ar patarimų sulaukėte? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

TADAS: Darbo vietą rasti nebuvo sunku. Po programavimo kursų, buvau dvejuose darbo pokalbiuose, viename pasiūlė atlikti praktiką, tačiau jaučiausi pakankamai pasipraktikavęs mokymų metu ir nusprendžiau visgi tęsti paieškas. Na ir ilgai netrukus, gavau dar vieną kvietimą, tačiau šį kartą iškart prisijungti prie komandos kartu su draugu. Nedvejodamas tą ir padariau.

EIMANTAS: O man lengva tikrai nebuvo. Sunkiausia yra nepasiduoti ir tęsti paieškas. Kaip sakoma, darbas tave susiranda tada, kai to mažiausiai tikiesi. Mano situacijoje taip ir buvo. Jau buvau savaitę laiko dirbęs įmonėje, ne pagal specialybę, kai netikėtai sulaukiau skambučio ir kvietimo į darbo pokalbį. Kol ieškojau darbo pasiūlymų, bendravau su „Kaunas Coding School“ vadove ir buvusiais kursiokais. Dalinomės patirtimi iš darbo pokalbių, nagrinėjom pokalbių klausimus ir rinkom visą įmanomą informaciją, kaip tinkamai parodyti žinias, užsidegimą ir norą tobulėti.

Kaip šiuo metu vertinate savo profesiją? Ar gilinate programavimo žinias?

TADAS: Šioje darbo pozicijoje jaučiuosi labai gerai, kiekvieną dieną išmokstu kažką naujo, nes dirbu su įrankiais, kurie iki šiol buvo tik daugmaž žinomi. Tad žinios gilėja kiekvieną dieną, kartais net ir po darbo valandų, kai per daug „užsigazuoju“.

EIMANTAS: Esu patenkintas savo profesija ir su šypsena einu į darbą. Kiekvieną dieną susiduriu su naujais iššūkiais ir net grįžęs po darbo toliau gilinu žinias.
Laisvu metu gilinuosi į C# ir JavaScript. Planuoju išbandyti Unity ir front-end‘o karkasus.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

TADAS: Bijoti nėra ko. Visgi įsidarbinus prieš akis dar begalės valandų žinių gilinimui. Ir smagiausia, jog darbdaviai ieškantys junior programuotojo tai supranta. Be abejo apart HTML, CSS, JS pagrindų, laisvu metu siūlyčiau pasidomėti mėgstamos programavimo kalbos karkasu (angl. Framework), susikurti Git paskyrą, ten laikyti kad ir menkiausius atliktus darbus. Darbdaviai mėgsta užmesti akį į kodą. O visa kita – geras nusiteikimas!

EIMANTAS: Jeigu yra noras ir galimybė – tikrai verta žengti pirmą žingsnį, nes jis ir yra sunkiausias. Programavimas yra begalo įdomi specialybė! Tai ne monotonija ir ne standartinis šablonas. Kiekviena užduotis ir kiekvienas projektas yra skirtingi, todėl gali išbandyti save. Svarbiausias yra noras tobulėti, o patirtis įgyjama su laiku. Kaip T. Edisonas yra pasakęs ,,Genijus- vienas procentas yra talento ir 99 procentai darbo“.

Registracija
Kontaktai