Tech Mugė

TAURAS

Tauras Petrauskas – studentas sėkmingai baigęs „Vilnius Coding School” kursus, kurių metu įsitikino, kad programuotojo kelias yra būtent tas, kuriuo jis nori eiti. Kursų metu Tauras susipažino su savo dabartiniu vadovu ir mūsų mokyklos Java lektoriumi Aurimu Kraulaidžiu, kuris dėstė Java programavimą ir įžvelgęs Tauro potencialą, pasiūlė prisijungti prie savo vadovaujamos Java programuotojų komandos. UAB „Valuetech“ yra tarptautinės įmonių grupės dalis, turinti 3 padalinius Lietuvoje ir Italijoje. Pagrindinė įmonės veiklos sritis programų sistemų finansiniam sektoriui kūrimas, verslo procesų kompiuterizacija, internetinių puslapių, E-komercijos ir E-mokymų platformų kūrimas. Daugiau apie įmonę www.valuetech.eu

1. Kokia buvo tavo profesija prieš pradedant programuoti?

Dirbau aktyvių pardavimų srityje ne tiek ir mažai laiko – 3,5 metų. Patirtis ir įgūdžiai, kuriuos įgijau, yra labai vertingi ir naudingi, pritaikomi ir programavimo srityje.

2. Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei? 

Mane visada traukė technologijos, technika, inovacijos, IT sritis, bet niekada nebuvau bandęs mokytis programuoti, greičiausiai dėl nežinojimo kokią kalbą pasirinkti ar nuo ko pradėti. Vieną dieną visai atsitiktinai pamačiau „Vilnius Coding School“ organizuojamus 6 savaičių mokymus, kurie mane labai sudomino! Nebuvau girdėjęs apie šią mokyklą, todėl pradėjau skaityti atsiliepimus, pamačiau, jog yra organizuojamas nemokamas renginys „Kaip aš tapau programuotoju?“, užsiregistravau ir sudalyvavau. Renginyje savo patirtimi pasidalino mokyklos lektoriai ir jų studentai. Jų sėkmės istorijos paskatino mane užsirašyti į 6 savaičių mokymus ir pagaliau išbandyti save programavime. Tiesiog pagalvojau, kodėl gi ne? Tai puiki proga išeiti iš komforto zonos ir išbandyti kažką naujo gyvenime.

3. O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu? 

Mokiausi C#, Java, HTML, CSS, Javascript ir MySQL. Mokymai buvo kokybiški, lektoriai kompetentingi ir charizmatiški, atmosfera puiki, namų darbai leisdavo geriau įsisavinti paskaitų temas. Mokymų metu man viskas buvo nauja, įdomu. Kodo rašymas – tai kūrybinis procesas ir tas man labai patiko. Mokymai nebuvo nei sunkūs, nei lengvi, tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus noro, pastangų ir skiriamo laiko. Visa tai vėliau virsta į apčiuopiamą naudą, o rezultatas – gebėjimas realizuoti idėjas, suprasti kas, kaip ir kodėl veikia.

4. Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu? 

Šiuo metu dirbu tarptautinėje įmonėje „Valuetech“ Java programuotoju („Junior Java developer“ pozicijoje). Mokymų metu įgytos žinios suformavo tvirtą pagrindą, kuris leido užtikrintai žygiuoti tolyn. Gyvename informacijos pertekliaus amžiuje, todėl didžiausia problema norintiems pradėti programuoti turbūt ir yra ta nežinomybė – nuo ko pradėti, ką pasirinkti?

5. Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? Su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? 

Po mokymų nesėdėjau rankų sudėjęs, nusprendžiau toliau mokytis savarankiškai Java kalbos, nes ji labiausiai ir patiko. Kodėl Java? Šį mano pasirinkimą nulėmė Java lektorius Aurimas Kraulaidys, kuris su didžiule aistra ir užsidegimu mokė mus šio amato. Po mokymų kreipiausi į lektorių, kuris patarė kaip ir kur galima plėsti Java žinias. Po kelių mėnesių savarankiško mokymosi išsiunčiau CV ir motyvacinį laišką savo lektoriui į įmonę „Valuetech“. Mane pakvietė į pokalbį dėl praktikos, sužinojau, kad yra daug kandidatų, o atsakymo teks laukti 2 – 3 savaites. Naiviai tikėjausi, jog pasirinks mane, bet žinojau realią situaciją – į Java praktikanto poziciją buvo daug norinčių, kurie, tikėtina, turėjo daugiau žinių nei aš. Bet po žadėto laiko sulaukiau skambučio su džiugia žinia – mane atsirinko į praktiką, jausmas buvo nepakartojamas! Esu labai dėkingas savo vadovui, kuris surizikavo, patikėjo manimi ir priėmė į 3 mėn. trukmės praktiką, o po atliktos praktikos ir įdarbino.

6. Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias? 

Programuotojo profesiją vertinu teigiamai, nes tai yra labai perspektyvi, dinamiška, kūrybinga profesija, leidžianti nuolat tobulėti. Plečiu savo žinių bagažą ne tik darbo metu, bet ir laisvalaikiu, kasdien išmokstu kažką naujo. Programuotojui komforto zona – didžiausias priešas. Tik būnant už jos ribų galima pasiekti daugiau.

7. Apskritai kaip jautiesi dėl savo sprendimo mokytis IT? Ar tai buvo sėkmingas karjeros ir asmeninis žingsnis? 

Tai neabejotinai geriausias sprendimas mano gyvenime. Kartais tik pagalvoju, kodėl nepasirinkau šio kelio anksčiau. Labai džiaugiuosi, jog nepabijojau, žengiau šį žingsnį ir pasirinkau programuotojo profesiją. Turiu didelių svajonių, neketinu sustoti vidury kelio.

8. Ką galėtumei patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Jeigu norite, bet bijote mokytis programuoti – tiesiog pabandykite. Nepabandę nesužinosite ar tai jums skirtas kelias. Viso pasaulio išminties niekas nepadės jums į delną – natūralu, jog bus pakilimų ir nuosmukių, bet tikėkite savimi, mylėkite tai ką darote, daug dirbkite ir pasieksite savo. Norėčiau palinkėti nenustoti svajoti, nes svajonės mus veda pirmyn!

Registracija
Kontaktai