Buvęs metalo apdirbimo staklių operatorius Tomas dabar užima programuotojo poziciją įmonėje „Hostinger“. Paklaustas apie galimus sunkumus ir vyraujančius stereotipus persikvalifikavimo sferoje, atvirauja: „Darbo ir praktikos paieškose stiprūs pagrindai tikrai pravers, bet daug svarbesnis yra noras ir motyvacija mokytis toliau.“

 

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš mokymus dirbau UAB “Novameta” CNC metalo apdirbimo staklių operatoriumi – programuotoju. Kūriau programas staklėms, kurių dėka staklės automatizuotu būdu gamina detales.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Jau kurį laiką norėjau keisti profesiją, bet svarsčiau ar tęsti karjerą inžinerinėje srityje, ar ieškoti naujos. Buvusioje darbovietėje programavau stakles. Staklių programavimas kiek kitoks, daug paprastesnis, bet turi panašumų, kaip pavyzdžiui “if” sąlygos naudojimas. Kadangi teko ją naudoti, natūraliai kilo susidomėjimas tradiciniu programavimu. Pati programuotojo profesija sužavėjo tuo, kad yra dinamiška ir kupina iššūkių. Pirmą kartą parašius kodą, abejonių neliko – žinojau savo tolimesnį karjeros kelią.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Lankiau Programavimo pagrindų per 6 savaites mokymų kursą. Mokymų metu susipažinome su Java, C#, JavaScript programavimo kalbomis taip pat su HTML ir CSS technologijomis. Prieš pradedant jau turėjau šiokį tokį žinių bagažą iš internetinių kursų CS50 edx.org platformoje, todėl sunku nebuvo, o atlikti užduotis ir mokytis galėjau greičiau ir lengviau. Sunkiausia mokymų dalis buvo baigiamasis projektas. Jo metu reikėjo panaudoti visas turimas žinias tam, kad sujungčiau front-end’ąback-end’ą ir duomenų bazę su išmoktomis technologijomis.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu esu junior full-stack programuotojas „Hostinger” įmonėje. Mūsų komanda dirba su vidinėmis įmonės sistemomis – CRM, laiškų siuntimo įrankiais ir kt. Kadangi dirbu su WEB technologijomis, kasdieną naudoju JavaScript, HTML, CSS žinias, kurias įgijau kursų metu.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Darbo vietą pavyko rasti greičiau nei tikėjausi. Už tai galiu padėkoti „Kaunas Coding School”. Buvau pradėjęs darbo paieškas, išsiuntęs keletą CV, tačiau maždaug po mėnesio laiko sulaukiau skambučio iš “Hostinger”. Jiems mano CV perdavė ir rekomendavo „Kaunas Coding School” Karjeros Centras. Po pirmojo interviu, savo žinias ir įgūdžius reikėjo parodyti praktinėje užduotyje. Sėkmingai atlikus užduotį, buvau pakviestas į dar vieną techninį interviu ir po jo sulaukiau darbo pasiūlymo. Tiek per mokymus, tiek po jų, gavau naudingų patarimų iš Karjeros Centro ruošiant CV, tvarkantis LinkedIn profilį bei pastebėjimų apie tai, ko reikėtų tikėtis per darbo pokalbius.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Labai džiaugiuosi savo esama profesija ir nekeisčiau jos į jokią kitą. Kiekvieną dieną dirbdamas išmokstu ar sužinau kažką naujo – tai mane skatina tobulinti savo žinias ir įgūdžius. O kai darai kas patinka, tai neabejotinai tampa malonumu.

Po darbo, savarankiškai gilinu žinias VueJs, Laravel framework’uose taip pat MySQL duomenų bazėse. O darbe su kolegomis rengiame naujų technologijų ar įrankių pristatymus, dalinamės patirtimi, stebime įvairias konferencijas.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Visų pirma, prieš priimant sprendimą, pasidomėkite programuotoju darbu, atlikite keletą užduočių, kad suprastumėte, ar tai tikrai Jums. Darbo ir praktikos paieškose stiprūs pagrindai tikrai pravers, bet daug svarbesnis yra noras ir motyvacija mokytis toliau.

Tomo LinkedIn profilis ČIA.