Tech Mugė

TOMAS

Pagal išsilavinimą esu biologas. Paskutinius 5 metus dirbau valstybės tarnautoju Aplinkos apsaugos agentūroje. Tačiau esu išbandęs įvairiausių darbų – nuo pardavėjo konsultanto iki darbo logistikos srityje. Turiu pasakyti, jog programavimas iki pradedant 6 savaičių mokymus „Vilnius Coding School” nebuvo visiškai naujas dalykas – savarankiškai bandžiau mokytis programuoti Coursera ir EdX platformose. Pirmas kodo eilutes BASIC’u vedžiau dar turbūt 1990 metais kompiuteryje ZX Spectrum. Be to, savo kasdieniniuose darbuose, stengdavausi kiek įmanoma pritaikyti programavimo žinias – automatizuoti besikartojančius, nuobodžius dalykus. Pamažu atėjo supratimas, jog šitie papildomi dalykai patinka labiau nei pagrindinė veikla, pradėjau galvoti, jog norėčiau pakeisti profesiją.

Prieš imantis keisti pagrindinę veiklą, norėjosi kažkokių labiau formalizuotų mokymų, ne vien „tutorial’ų“ ar kursų internete. Tuo pačiu tikėjausi ir įvertinti savo galimybes prieš naujo darbo paieškas. Įdomu buvo pabendrauti ir su lektoriais – tikrais programuotojais, išgirsti jų įžvalgas apie programuotojo darbo kasdienybę. Todėl, kai internete pamačiau „Vilnius Coding School“ skelbimą, susisiekiau su mokykla pasirašiau sutartį ir laukiau mokymų. 6 mokymo savaitės praėjo labai greitai ir nors laikotarpis sutapo su „karštu“ periodu tuometiniame darbe, kursuose po darbo atsigaudavau. Galiu tikrai pasakyti, jog laukdavau vakaro ir paskaitų pradžios.

Kursų metu labai patiko Java modulis ir buvau apsisprendęs toliau gilintis būtent į Java subtilybes, ieškoti būtent šios kalbos praktikos pozicijos. Gavosi šiek tiek kitaip. Dabar programuoju ir toliau mokausi .NET ir C# kalbą. Tenka prisiliesti prie SQL ir Javascript. Dabar manau (nors daug kas gali ir nesutikti), jog programavimo kalbos skiriasi detalėmis, o principai, bent jau tos pačios paradigmos programavimo kalbų grupėje, tie patys. Pvz. C# ir Java man labai panašios programavimo kalbos. Kiekviena programavimo kalba turi savo pritaikymą ir nereiktų atsisakyti praktikos ar pirmo darbo, jei kalba ar technologijos neatitinka įsivaizduojamų lūkesčių. Pavyzdžiui, prieš pradedant darbą „Alna Software“ turėjau pokalbių ir užduočių  su kitomis įmonėmis buvo ir PHP, Javascript, Scala. Pastebėjau, jog kažkokių specifinių dalykų būdingų tai kalbai kaip, pavyzdžiui, sintaksė galima išmokti per savaitgali, o principai „design pattern’ai“, visur bus panašūs, viena kalba galima patogiau ir saugiau padaryti vienus dalykus, kita – kitus. Kitas dalykas gilinimasis į subtilybes – čia neužteks nei savaitgalio nei pusmečio, apskritai nesu tikras ar kažkada galima pasakyti jog „Išmokau programuoti x kalba“.

Ir praktikos ir dabartinę darbo vietą radau padedamas „Vilnius Coding School“. Tikrai pagelbėjo tiek patarimai, tiek tiesioginiai mokyklos kontaktai su darbdaviu. Prieš pat pradedant dirbti, kildavo daug įvairių minčių – ar teisingas pasirinkimas mesti darbą kuriame klostėsi visai neblogai ir pradėti visiškai naują veiklą, ypač kai turi šeimą, paskolą ir dar visokiausių įsipareigojimų.  Čia reikalingas ir psichologinis nusistatymas – supratimas jog kažko naujo išmoksti tik tuomet kai išeini už savo komforto zonos ribų. Ir kuo toliau už tos zonos ribų nueini, tuo daugiau išmoksti ir nebegalvoji kas bus jei nepavyks, o pradedi galvoti ką reikia daryti, jog pavyktų geriau.

Todėl jei kas nors nori bandyti keisti kvalifikaciją tikrai nematau priežasčių to nedaryti. Kita vertus nėra stebuklų – kiek darbo įdedi tiek gauni atgal. Jau ir anksčiau girdėdavau, o dabar pats įsitikinau, jog pasirinkus programuotojo karjerą mokytis reikia visą laiką. Ne vien dėl to, jog IT sritis nuolat keičiasi, bet ir dėl pačio programuotojo įgūdžių išlaikymo – labai sunku prisiminti ką darei prieš 3 mėn. Jei su tuo pastoviai nesusidūrei. Mano patarimas būtų susigalvoti kažkokį projektą – ar tai būtų web aplikacija, ar svetainė, ar kažkoks įrankis ir dirbti prie jo tobulinimo. Labai puiku jei turėtumėte žmogų, kurio galėtumėte paklausti ar tiesiog pasikalbėti apie programavimą. Beje, „Vilnius Coding School“ dėstytojai net ir pasibaigus mokymams neatsisakydavo paaiškinti jei kažkas buvo neaiškaus.

Norite programuoti? 6 savaičių pradedančiųjų mokymai – ne tik puikus būdas ne tik pabandyti kelias kalbas ir išsirinkti kur tobulėti toliau, bet ir galimybė pradėti programuotojo karjerą. Po mokymų padedame rasti praktikos vietą IT įmonėje. Artimiausi mokymai – rugsėjo 1 d.

Registracija
Kontaktai