VALDAS ŠIMAS (ALNA SOFTWARE)

Kodėl persikvalifikuojantys, pradedantieji programuotojai IT įmonėms turėtų būti labai svarbūs? Ir kodėl vien patyrusių specialistų samdymas įmonei neatneš konkurencinio pranašumo bei negarantuos sėkmės? Apie tai šnekamės su mūsų partnerės „Alna Software” generaliniu direktoriumi Valdu Šimu.

 

Kokia šiuo metu IT rinkos situacija? Ar vis dar jaučiamas programuotojų trūkumas?

Pastaruoju metu IT rinka auga, todėl natūralu, jog generuojama daugiau darbo vietų, juntamas specialistų trūkumas. Darbuotojų trūkumas – sveikos rinkos požymis, kuris sudaro geras sąlygas talentų ugdymui ir kūrybai. Be to, atsiranda poreikis tokioms institucijoms, kaip „Vilnius Coding School”. Prieš 10 metų tokio poreikio tikrai nebuvo, nebuvo ir talentų ugdymo įrankių.

Kaip žiūrite į pradedančiuosius specialistus? Ar įmonėms apsimoka juos samdyti?

Vien patyrusių specialistų samdymas įmonei brangiai kainuotų, tačiau svarbiausia ne tai – kad būtų išlaikytas talentų piramidės balansas, būtinas proporcingas pasiskirstymas tarp darbuotojų kvalifikacijų.

Kas yra talentų piramidė, kuo ji svarbi?

Tai tam tikra proporcija, kiek ir kokio lygio specialistų įmonei reikia. IT įmonių problema yra ta, kad jos neįsivaizduoja, kiek procentų visų darbuotojų turėtų sudaryti architektai, kiek pradedantieji (junior), o kiek – patyrę (senior) programuotojai. Proporcija turi būti, nes pagal tai yra modeliuojama sąnaudų bazė ir pardavimai. Labai efektyvu pasamdyti patyrusį IT architektą ar programuotoją ir jo komandai priskirti kelis pradedančiuosius. Dirbdami kartu su profesionalu naujokai greitai mokosi, todėl tai yra geras sprendimas tiek žmogui, tiek įmonei.

Talentų ugdymo prasmės nesuvokimas – labai didelė problema įmonėse. Darbuotojų ugdymas išsprendžia labai daug problemų, sąlygoja konkurencinį pranašumą, leidžia sumažinti sąnaudas, skatina sėkmingą įmonės augimą ir plėtrą.

Į ką atsižvelgiate ieškodami programuotojų, ypač tų, kurie dar neturi didelės patirties?

Atsirenkant žmogų, vienas iš pagrindinių kriterijų, yra motyvacija. Pavyzdžiui, turime vieną vaikiną, kuris turėjo aukštas pareigas, buvo geras savo srities specialistas, tačiau viską metė, kad galėtų mokytis ir dirbti pas mus. Tokią stiprią motyvaciją turintiems žmonėms visada atrasime vietos įmonėje.

Kaip vertinate bendradarbiavimą su „Vilnius Coding School”?

Mes labai pasitikime „Vilnius Coding School” mokykla, mokymų programa ir darbuotojų parengimo atranka. Tokių, persikvalifikuojančių, žmonių privalumas – didelė motyvacija ir susiformavusi darbo kultūra. Žmonės, atėję tiesiai iš universitetų ar kolegijų, retai supranta kaip atrodo darbas, nemaža žmonių dalis neturi atsakomybės jausmo, nesupranta savęs, kaip komandos dalies ar indėlio įmonei.

„Alna Software“ įmonėje sėkmingai dirba jau 4 „Vilnius Coding School” studentai, kurie džiaugiasi geromis sąlygomis augti ir tobulėti IT srityje!

NUOTRAUKOJE (iš kairės): Valdas Šimas ir buvę VCS studentai: Simas, Tomas ir Valdemaras

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai