VERONIKA

“Jei norite kažką keisti – keiskite. Jei stengsitės, Jums būtinai pasiseks ir neliksite nepastebėti.” – tiki Veronika, kuri išbandžiusi kelias sritis, nusprendė kad dar nevėlu išmokti kažką naujo. Pavyzdingai baigusi Duomenų analitikos mokymus “Vilnius Coding School”, Veronika iškart gavo pasiūlimą prisijungti prie įmonės “Alna Software” komandos.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Studijavau “Vilniaus Gedimino Technikos Universitete” Elektronikos fakultete, radijo aparatūrą ir kompiuterinę techniką. Sekėsi gerai, tačiau po studijų taip susiklostė, kad pradėjau dirbti su informacijos paslaugomis, tvarkiau tinklapius, o vėliau pasiūlė redaktorės pareigas. Taip ir tęsiau darbus šioje srityje, tobulindama žinias. Vėliau, reklamos pardavimu portaluose, užsiėmiau turinio formavimu, informacijos dėliojimu.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Kiekvienas žmogus, tikriausiai, vieną dieną pažvelgia atgal ir susimąsto. O kas toliau? Kokios perspektyvos? Ar dirbi tai, kas tau patinka? Mano atsakymas buvo „NE”. Visada buvau tiksliukė, patikdavo galvosūkiai. Pardavimai – tikrai, ne tai, kas man patinka. Tačiau, kaip pakeisti sritį? Eiti studijuoti į universitetą – ne išeitis. Taip svarstydama, kaip įgyti įgūdžių, netikėtai facebook’e pamačiau vieno draugo pranešimus apie tai, kad štai, jis dabar mokosi programuoti, vėliau gaus praktiką, eis dirbti, o jis nieko net panašaus su informatika nėra nei mokęsis, nei dirbęs. Pažiūrėjau, ką ir kur jis mokosi ir sudomino duomenų analitika.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai, per labai trumpą laiką, užgriuvo naujų žinių lavina. Lektorius Andrius buvo puikus! Klausėme teorijos, darėme praktines užduotis, namų darbus, projektus. Per trumpą laiką įgijome SQL pagrindus, išmokome daryti įžvalgas, vizualizuoti su „Tableau” programa, programuoti su R. Taip pat kažkiek palietėme „Python” programavimo kalbą ir buvo papasakota apie galingą įrankį didžiųjų duomenų analizei „Hadoop”.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Pirmiausiai reikėjo susitvarkyti savo CV ir „LinkedIN” profilį. Su šia užduotimi labai padėjo “Vilnius Coding School” Karjeros Centro vadovė Živilė. Kadangi man kursuose sekėsi labai gerai, mažiau nei po savaitės, kai CV buvo parengtas, sulaukiau skambučio iš įmonės „Alna Software”. Gavau pasiūlymą atlikti praktiką „Oracle” komandoje.

Nors su „Oracle SQL” nebuvau susidūrusi, pagalvojau, kad neturėtų labai skirtis nuo to, ką moku (o mokėmes  „PostgreSQL”). Pasiūlymas pasirodė patrauklus: nauji iššūkiai, naujos žinios, o juk tai, labai įdomu 🙂

Todėl jau tą patį vakarą gavau užduotis, kurias privalėjau atlikti, norėdama gauti praktikos vietą. Užduotys iš pirmo žvilgsnio pasirodė nesunkios. Buvo galimybė užduotis atlikti man jau žinoma SQL kalba, tačiau nusprendžiau, kad jei jau planuoju atlikti praktiką „Oracle” komandoje, tai turėčiau ta kalba ir padaryti. Pasakyta – padaryta! Pripažįstu, lengva nebuvo, tačiau įveikusi visus punktus, tiksliai taip, kaip reikėjo, jaučiausi tikrai savimi patenkinta. Kitą dieną jau gavau kvietimą susitikimui su komandos vadove.

Štai taip, dviems mėnesiams tapau praktikante įmonėje „Alna Software” „Oracle” komandoje, su galimybe įsidarbinti.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Ką darau didžiąją savo laiko dalį – tai mokausi. Atėjusi čia, supratau, kad tai, ką moku, tai tik mažas lašelis jūroje, iš to, ką reikėtų mokėti. Šiuo metu intensyviai gilinu PL/SQL žinias. Taip pat, turiu projektą, kuriame turėčiau rasti ir pataisyti klaidas. Žinoma, esu labai mažai patyrusi, tad turiu stiprų komandos kolegų ir vadovės Aušros palaikymą, už ką esu jiems labai dėkinga. Daugybė naujų iššūkių, naujų žinių, daro gyvenimą tik įdomesniu.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Jei jaučiate, kad tai, ką dabar gyvenime veikiate Jūsų netenkina – sustokite ir apsižvalgykite. Ir nesvarbu, kiek Jums yra metų: ar 20, ar 40, ar 70, niekada nevėlu įgyti naujų žinių ir įgūdžių. Tereikia nebijoti. Juk visada galima grįžti į savo seną sritį ir toliau veikti tą patį, kas buvo veikta iki šiol. Jei norite kažką keisti – keiskite. Jei stengsitės, Jums būtinai pasiseks ir neliksite nepastebėti.

Veronikos LinkedIn profilis ČIA.

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai