Finansuojami kursai dirbantiems

VIKTORIJA

„Niekam nepaslaptis, jog IT sektorius yra labai dinamiškas ir nuolat kintantis, reikalaujantis „laikyti pirštą ant pulso“ – teigia Viktorija, kuri prieš motinystės atostogas dirbo IT srityje projektų vadove.  Po metų norėjusi grįžti, suprato, kad be programavimo pagrindų to nepadarys, taigi baigė „Kaunas Coding School“ WEB kūrimo mokymus ir šiuo metu dirba įmonėje „Spectro Finance“ programuotoja.

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Universitete įgyjau sociologės specialybę, tačiau aplinkybės susiklostė taip, jog po studijų pradėjau dirbti IT sektoriuje, Web projektų vadove/koordinatore. Atėjusi į šį sektorių, turėjau stiprų socialinių mokslų žinių bagažą, tačiau nieko neišmaniau apie IT. Darbui reikalingas žinias įgyjau jau dirbdama.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Niekam nepaslaptis, jog IT sektorius yra labai dinamiškas ir nuolat kintantis, reikalaujantis „laikyti pirštą ant pulso“. Aš pati savo kailiu tai stipriai pajaučiau, kai po metus trukusių vaiko priežiūros atostogų grįžau į darbo rinką. Per metus ji stipriai pasikeitė. Įmonė, kurioje dirbau taip pat persikvalifikavo iš paprastų internetinių svetainių ir e-parduotuvių kūrimo į specifinius programavimo sprendimus. Natūraliai, tokių procesų koordinavimui jau reikėjo turėti programavimo žinių, kurių aš neturėjau. Todėl mano pasirinkimas mokytis programavimo buvo labai savalaikis ir tvirtas.

Tikrai žinojau, jog noriu taupyti savo laiką ir jį skirti tikslingam mokymuisi, todėl pasirinkau programavimo mokytis „Kaunas Coding School“, nes tikėjausi vienoje vietoje gauti koncentruotą informacijos kiekį. Savo pasirinkimu esu labai patenkinta, nes mano lūkesčiai buvo pateisinti su kaupu.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Pasirinkau tinklapių kūrimo programą. Ši programa man buvo ideali, nes užpildė visas, mano kaip projektų koordinatorės, turėtas žinių spragas ir privertė kitu kampu pažvegti į ankstesnius savo ir kolegų darbus.

Pasirinkimu likau labai patenkinta, nes po mokymu jaučiausi „praturtėjusi“.  Galiausiai suvokiau, kad toliau noriu savo karjerą sieti būtent su kodo rašymu.

Sunkiausia mokymų metu buvo tai, jog vis trūkdavo laiko, nes paskaitos buvo labai intensyvios, laiko likdavo tik namų darbams, o žinias norėdavosi gilinti ir gilinti. Tai čia toks sunkumas, kurį galima laikyti teigiamu.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu įsidarbinau „Front-End“ programuotoja „Spectro Finance“ įmonėje Kaune. Programavimo žinias, įgytas mokymų metu, naudojau nuolatos. Iš karto po baigimo ėmiausi kelių komercinių projektų, kuriuos sėkmingai įgyvendinau. Dabar užbaiginėju trečiąjį projektą.
Labai gerai supratau, jog „Kaunas Coding School“ atidaro duris į programavimo pasaulį, duoda pagrindines gaires ir paleidžia tave toliau skleistis, todėl baigusi programą ir ieškodama darbo, programavimui, skaitymui ir žinių gilinimui skirdavau po 5 valandas per dieną.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? Su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Kadangi jau iš ankščiau IT rinka man buvo gerai pažįstama, tai puikiai suvokiau kokiose įmonėse norėčiau dirbti. Iš karto po baigimo, pradėjau į tas įmones pretenduoti. Intensyvios darbo paieškos truko porą mėnesių. Buvo tokių atvejų, kai per vieną savaitę turėjau 3 darbo pokalbius. Pretendavau tiek į praktikos vietas, tiek į mokamas pozicijas, atlikinėjau praktines užduotis, kurios kartais trukdavo savaitę, tačiau vis sulaukdavau neigiamo atsakymo dėl patirties trūkumo.

Labai motyvavo tai, jog baigusi mokymus iš „Kaunas Coding School“ ir toliau sulaukdavau dėmesio bei palaikymo darbo paieškose. Mokyklos vadovė Justina suteikė naudingų žinių dėl CV rašymo ir savęs pateikimo darbo pokalbių metu. O galiausiai, dvi įmonės, kurioms mane rekomendavo „Kaunas Coding School“ ir kurių atrankų metu pasirodžiau puikiai, pasiūlė man darbo vietą.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Džiaugiuosi, kad mano pasirinkimai atvedė mane iki programavimo lauko. Jaučiuosi sėdinti „savo rogėse“, tuo labiau, jog nuolatinis mokymasis man labai patinka, o programavime tai neišvengiama kasdienybės dalis.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Gyvename nuolatinio mokymosi visuomenėje, o tai yra unikalu. Tikriausiai dar niekada nebuvo taip lengva persikvalifikuoti ir eiti savo pašaukimo keliu, todėl manau, kad „noriu“ ir „bijau“, neturėtų būti naudojami viename sakinyje. Geriau dera „noriu“ ir „darau“ 🙂 Mokymų programa tikrai suteikia stiprius pagrindus, tačiau reikia nusiteikti savarankiškam darbui ir atkakliam tikslo siekimui. Kai svajonės siekimas tampa rutina, tai ir svajonė atrodo nebe tokia tolima, lyginant su tuo laikotarpiu, kai sėdėjai ir nieko dėl jos nedarei.

Registracija
Kontaktai