Finansuojami kursai dirbantiems

VYTAUTAS

„Net pati ilgiausia kelionė prasideda nuo vieno žingsnio“, – į visus norinčius, bet stingančius drąsos persikvalifikuoti kreipiasi buvęs Statybos inžinierius Vytautas Sadauskas   ., šiuo metu užimantis programuotojo pareigas įmonėje „SPPA verslui“.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Vilniaus Gedimino Technikos Universitete įgijau Statybos inžinieriaus bakalaurą, vėliau – Vadybos ir verslo administravimo magistrą. Teko išbandyti inžinieriaus-sąmatininko, statybos vadovo, meistro poziciją įvairiuose architektūriniuose objektuose. 2009 metais, Lietuvą ištikus krizei, daug dirbau su įmonių buhalterija, todėl papildomai baigiau ir buhalterinės apskaitos kursus, kurių metu įgytas žinias sėkmingai taikiau dirbdamas statybos įmonėse. 

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Visada būdavau tas žmogus, kuris nebijo ir žino, kaip išspręsti tam tikrą techninę kliūtį, kad viena ar kita naudojama sistema ar kompiuteris sėkmingai funkcionuotų. Nuolat domėdavausi IT naujovėmis, todėl minimaliai žinias gilinau visada. Ieškojau galimybės mokytis programavimo jau nuo 2012, tačiau tuo metu neradau tokių mokymų, kokius vėliau pasiūlė „Vilnius Coding School“, dėl šios priežasties idėją gilintis į IT sferą teko nuolat atidėti.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Laimei, turėjau laiko ir noro, todėl rinkausi tarp kelių variantų, kol galiausiai nutariau startuoti su WEB bootcamp mokymais. Tuometinėje darbovietėje pasiėmiau atostogas ir labai smagiai bei intensyviai mėnesį praleidau mokydamasis. Detaliau sužinojau, kas yra WEB programavimas, kokia įvairi ir skirtinga taikomų technologijų gausa, pinant interneto tinklą. Mokėmės: HTML5, CSS3, jQuery, JavaScript, WordPress, PHP. Kursas išties labai platus, neretai reikalavęs padirbėti ir už klasės ribų.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Galiu teigti, jog iššūkių buvo, mat po kursų dar kurį laiką skyriau savo buvusiam darbui. Galiausiai nusprendęs išeiti, „Vilnius Coding School“ dėka, toliau bendradarbiavau su vienu start-up‘u. Visgi, jį labiau apibūdinčiau kaip savarankišką darbą prie vieno projekto, negu tikra praktika įmonėje su mentoriumi, bet nesigailiu – manau, kad tuo metu man tai buvo naudinga. Norėdamas toliau tobulėti, be darbo ieškojau ir naujų praktikos galimybių, tačiau nesėkmingai.  Kad ir kaip bebūtų, nepasidaviau: mokiausi, gilinau žinias, konsultavausi su „Vilnius Coding School“ Karjeros Centru, dariau darbdavių užduotis. Džiaugiuosi, kad įdėtos pastangos nenuėjo veltui ir progamavimo mokykla pasiūlė galimybę tapti  „SPPA verslui“ komandos nariu, nes kilę sunkumai darbo paieškose greičiausiai būtų nuvedę į ankstesnių darbų sritis.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu įmonės programuotojas. Kartu su komanda dirbame su Oracle Eloqua  – marketingo automatizacijos sistema. Tačiau darbas nėra vien programavimas, ši sistema yra sukurta taip, kad ir IT žinių neturintis vartotojas galėtų naudotis sistema, kurti sudėtingas marketingo kampanijas, susidedančias iš el. laiškų, puslapių ir formų. Žinoma, dažnai tenka naudoti ir  HTML, CSS ir JavaScript, nes būtent šios technologijos yra sistemos pagrindas ir pasitelkus jas galima praplėsti ar pakeisti kampanijų funkcionalumą. Šiuo metu vis dar bandau savarankiškai tobulinti JavaScript žinias.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Net pati ilgiausia kelionė prasideda nuo vieno žingsnio. Šiais laikais pirmąjį žingsnį žengti yra labai daug ir įvairių būdų – suraskite sau tinkantį ir pabandykite – pažiūrėkite, ar Jums įdomu, ar patinka. Vėliau – ieškokite, kur pastatysite koją, žengdami antrąjį žingsnį: tai gali būti ir tobulinimasis internetu, ir, žinoma, mokymai „Vilnius Coding School“ programavimo mokykloje.

Vytauto LinkedIn profilis ČIA.

Nori ir TU?  

Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.

Registracija į mokymus Kaune ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.

Registracija
Kontaktai